Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Karolina Rolek

Psycholog, Terapeuta, Psychodietetyk, Seksuolog

Kim jestem?

 

 

Serdecznie witam! Mam na imię Karolina Rolek i jestem psycholożką kliniczną. W mojej praktyce terapeutycznej kluczowe znaczenie ma dla mnie budowanie głębokiej relacji z klientem oraz elastyczne dostosowanie się do jego potrzeb i tempa.

 

 

Zgodnie z filozofią Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, moim przekonaniem jest, że to Wy – moi klienci – jesteście najlepszymi ekspertami swojego życia. Moja rola, jako terapeuty, sprowadza się do bycia towarzyszem i wsparciem na Waszej drodze do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i harmonii duszy.

 

 

Z kim pracuję?

 

 

Do współpracy zapraszam rodziców z dziećmi od 3 roku życia, nastolatków i osoby dorosłe.

 

 

Prowadzę terapię indywidualną, jak również spotkania szkoleniowe dla rodziców z zakresu seksualności dzieci i młodzieży oraz zachowań autodestrukcyjnych oraz warsztaty.

 

 

Wykształcenie, szkolenia i kursy

 

 

Moja edukacja i rozwój zawodowy obejmują:

 

 

 • Psychologia kliniczna: Ukończyłam studia magisterskie z psychologii klinicznej, co dało mi solidne fundamenty do zrozumienia złożoności ludzkiego umysłu i zachowań.
  Seksuologia kliniczna: Poszerzyłam swoje kompetencje o specjalistyczną wiedzę z zakresu seksuologii klinicznej, uczęszczając na kursy na Uniwersytecie Warszawskim. To pozwoliło mi na lepsze zrozumienie i adresowanie specyficznych potrzeb związanych z seksualnością moich klientów.
 • Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (pierwszy stopień): Ukończyłam kurs wprowadzający mnie w praktyczne aspekty tej skutecznej metody terapeutycznej, która koncentruje się na poszukiwaniu rozwiązań i wykorzystywaniu istniejących zasobów klienta.
 • Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna dzieci i młodzieży: Obecnie biorę udział w rocznym szkoleniu, które skupia się na pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą. Program ten umożliwia mi zdobycie szczegółowych umiejętności w zakresie diagnozy, planowania interwencji oraz stosowania technik pozwalających na efektywną pomoc młodszym klientom.

 

 

Każdy z tych etapów mojej edukacji znacząco przyczynia się do mojej praktyki zawodowej, pozwalając mi na wszechstronne podejście do potrzeb i wyzwań, z którymi zwracają się do mnie klienci.

 

 

Najbliższe plany szkoleniowe:

 

 

 • Praca z klientem w obszarze zaburzeń odżywiania w perspektywie TSR (marzec 2024)
 • Studium leczenia zaburzeń odżywiania – model psychologiczny (maj 2024)
 • Studium Integracyjnej Terapii Osób Po Traumie (lato 2024)

 

 

Doświadczenie zawodowe

 

 

Moje doświadczenie zawodowe rozwijałam pracując w różnorodnych środowiskach, które umożliwiły mi zdobycie cennych umiejętności i wiedzy w zakresie psychologii. Znaczącą część mojej praktyki stanowiła praca w placówkach Pedagogiczno-Psychologicznych, gdzie zajmowałam się wsparciem dzieci, młodzieży oraz ich rodzin. Ta praca pozwoliła mi na głębokie zrozumienie dynamiki rozwojowej oraz wyzwań edukacyjnych i emocjonalnych, z jakimi mierzą się młodzi ludzie i ich opiekunowie.

 

 

Dodatkowo, zdobywałam doświadczenie w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia, co otworzyło przede mną szerokie spektrum zagadnień związanych z seksualnością, relacjami oraz różnorodnymi aspektami współżycia. Praca w tej specjalistycznej dziedzinie pozwoliła mi na rozwijanie kompetencji w diagnozowaniu, leczeniu i wsparciu osób zmagających się z problemami seksualnymi oraz budowaniu zdrowych relacji intymnych.

 

 

Te różnorodne doświadczenia zawodowe wzbogaciły moje podejście terapeutyczne o holistyczną perspektywę na człowieka, pozwalając na kompleksowe wsparcie moich klientów w rozwiązywaniu ich trudności i dążeniu do pełniejszego, bardziej satysfakcjonującego życia.

 

 

Z jakimi trudnościami można się do mnie zgłosić?

 

 

Trudności z którymi pracuje:
 • zaburzenia emocjonalne,
 • zaburzenia seksualne,
 • zaburzenia zachowania,
 • zaburzenia odżywiania,
 • samookaleczenia,
 • zaburzenia psychosomatyczne,
 • zaburzenia adaptacyjne,
 • ADHD,
 • trauma relacyjna,
 • traumy,
 • OCD,
 • wspieram osoby LGBTQIA,
 • niskie poczucie własnej wartości.

 

 

 

Metody pracy i nurty terapeutyczne

 

 

Swoją pracę terapeutyczną opieram na Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Terapii Poznawczo – Behawioralnej. To fundament, na którym buduję swoją pracę z klientami, wybierając metody i techniki najlepiej odpowiadające ich indywidualnym potrzebom.

 

 

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach pozwala mi skupić się na poszukiwaniu efektywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami, podkreślając mocne strony i zasoby, które klienci mogą wykorzystać do osiągnięcia swoich celów.

 

 

Z kolei Terapia Poznawczo-Behawioralna oferuje konkretną ramę do pracy nad zmianą niekorzystnych wzorców myślenia i zachowania, co przyczynia się do poprawy samopoczucia i funkcjonowania w różnych sferach życia. Te dwa uzupełniające się podejścia pozwalają mi na holistyczne i skuteczne wsparcie moich klientów.

Pracuję pod superwizją.

 

 

Języki 

 

 

Oferuję wsparcie w języku polskim.

 

 

Opinie

 

 

 • „Spotkanie nietypowe, bo to nie ja byłam pacjentem, tylko potrzebowałam wiedzy jak rozmawiać z chorym dzieckiem z rodziny. Pozyskałam sporą wiedzę. Dziękuję.”
 • „Bardzo profesjonalne i rzeczowe podejście do pacjenta w miłej atmosferze.”
 • „Wzbudzająca zaufanie specjalistka z fachowym podejściem.”
 • „Od początku spotkanie przebiegło bardzo pomyślnie. Córka również jest zadowolona. Powiedziała, że pani Karolina jest jak do tej pory najlepszą psycholog, u której była. „
 • „Syn zachwycony Panią Karoliną🙂. Nie może się doczekać kolejnej wizyty”
 • „Bardzo profesjonalnie podejście do problemu.”

 

 

Po więcej opinii zapraszam na profil Poradni Spokój w Głowie w booksy i zapoznanie się z opiniami Google 🙂

 

 

Hobby i zainteresowania

 

 

Prywatnie jestem mamą dwóch fantastycznych dzieciaków, miłośniczka podróży, wsi i zwierząt. Bardzo lubię sport i jogę. Medytacja też nie jest mi obca do czego zawsze również zachęcam moich klientów 🙂

 

 

Jak umówić się na wizytę?

 

 

Na wizytę do mnie możesz umówić się: telefonicznie, mailowo lub za pomocą kalendarza online.

 

 

Wołomin

ul. Miła 3

tel. 501 775 717

email: recepcja@spokojwglowie.pl

kalendarz: rezerwacja wizyt Wołomin