Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaPsycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa – poradnia psychologiczna Spokój w głowie dla mieszkańców Warszawy

Sprawowanie opieki nad dzieckiem lub nastolatkiem to nieustające wyzwania dla rodzica. Twoja pociecha od momentu, gdy pojawia się na świecie kradnie Twoje serce, staje się oczkiem w głowie i automatycznie obejmowana jest najwyższą troską. To zrozumiałe, że chcesz dla niego lub dla niej tylko tego, co najlepsze. Dlatego w razie zauważenia jakichkolwiek zmian w zachowaniu, pojawienia się podejrzeń co do nieprawidłowego rozwoju lub w innych niepokojących sytuacjach nie musisz działać sam.

 

Dobry psycholog dziecięcy może stać się powiernikiem i towarzyszem rodziny, pomagając jej w pokonaniu przeszkód i poprawiając wzajemne relacje na linii rodzic – dziecko. Jest wiele sytuacji, w których możesz zwrócić się o specjalistyczną pomoc oraz otrzymać ją w poradni Spokój w głowie. W naszym gabinecie psychologicznym świadczymy usługi dla mieszkańców Warszawy oraz okolicznych miejscowości. Możesz nam zaufać, ponieważ:

 • mamy na koncie wiele psychoterapii zakończonych pełnym sukcesem,
 • zatrudniamy wyłącznie profesjonalistów z doświadczeniem, wykwalifikowanych psychologów dziecięcych, którzy mają niezbędne przygotowanie i wykształcenie do pracy z najmłodszymi pacjentami,
 • jesteśmy dyskretni, panuje u nas atmosfera poufności sprzyjająca rozmowom, zwierzeniom,
 • dbamy o dobre samopoczucie osób, które nas odwiedzają – nikt nie jest oceniany, krytykowany, żaden problem nie jest błahy. Do wszystkich potrzeb podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem, niosąc pomoc, która jest potrzebna.

Konsultacja z psychologiem dziecięcym ze Spokój w głowie to szansa na szybkie rozpoznanie problemu, z którym boryka się Twoja pociecha. Wspólnie możemy jej pomóc odzyskać spokój, radość i dawny entuzjazm.

Psycholog dziecięcy Warszawa – szukaj pomocy u dobrego specjalisty

Dzieciństwo i wczesna młodość to ważne etapy rozwoju fizycznego i psychicznego oraz podstawa prowadzenia szczęśliwego życia w dorosłości. Negatywne „małe oznaki” w zachowaniu dzieci są ostrzeżeniem, że dzieje się coś nienormalnego, co należy przeanalizować i przezwyciężyć. Możesz to osiągnąć dzięki specjalistycznej pomocy specjalisty z dziedziny psychologii dziecka.

Taka interwencja pozwoli na bardziej pozytywną ewolucję w rozwoju psychologicznym Twojej pociechy. Psycholog dziecięcy z Wołomina pod Warszawą ocenia i interweniuje we wszystkich tych aspektach, które mogą przeszkadzać w prawidłowym przystosowaniu się dzieci i młodzieży do otoczenia. Niezależnie od tego, czy mają problemy w środowisku społecznym (szkoła, przyjaciele), środowisku społeczno-kulturowym lub rodzinnym. Uwzględniając jednocześnie zmienne samego dziecka, czyli jego wiek, płeć, temperament i zdrowie psychiczne, psycholog dziecięcy z podwarszawskiej poradni Spokój w głowie, oceni sytuację i podejmie odpowiednią interwencję.

Naszym celem jest osiągnięcie prawidłowego dostosowania emocjonalnego i społecznego na każdym etapie ewolucyjnym dziecka. Dzięki temu w przyszłości stanie się zdrowym dorosłym. Przeprowadzana przez nas terapia jest zindywidualizowana, z celami dostosowanymi do aktualnych potrzeb. Oferujemy również wskazówki dla rodziny, a w razie potrzeby także dla nauczyciel i opiekunów, jak interweniować i pomagać dzieciom ze specyficznymi problemami psychologicznymi. To wszystko po to, aby zagwarantować skuteczniejszą terapię. Filozofią naszej pracy jest zawsze promowanie komunikacji między różnymi specjalistami w celu przeprowadzenia możliwie najpełniejszego rozwiązania danego problemu.

Psycholog dziecięcy Warszawa – pomoc dla mieszkańców Warszawy

Mieszkańcy Warszawy psychologa dziecięcego szukają nie tylko w obrębie stolicy, ale też poza miastem. To zrozumiałe, gdy zależy Ci na możliwie jak najkrótszym okresie oczekiwania i chcesz trafić do polecanego specjalisty z dobrymi opiniami. Spokój w głowie to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalną pomocą dla swojej pociechy, a także dla pozostałych członków rodziny. Często problemy młodego człowieka rzutują bowiem na pozostałe osoby, a poszkodowanymi jest nie tylko on sam, lecz także jego rodzice, rodzeństwo, przyjaciele. Dlatego organizujemy nie tylko psychoterapie indywidualne, ale też grupowe, w parach, dla rodzin. Szukamy i wdrażamy różne formy pomocy, aby perfekcyjnie odpowiedzieć na indywidualne potrzeby naszych pacjentów. Należą do nich:

 • konsultacje – psycholog dziecięcy rozmawia z młodym pacjentem, dopasowując formę wywiadu do jego wieku, umiejętności społecznych, stopnia rozwoju emocjonalnego i poznawczego. Podczas spotkania konsultuje się także z rodzicami, zbierając od nich dane na temat porodu, rozwoju dziecka, przebytych chorób lub obciążeń genetycznych,
 • psychoterapia w myśl nurtu poznawczo-behawioralnego – po zebraniu szczegółowych informacji na temat kondycji pacjenta, rozpoznaniu zaburzeń oraz w porozumieniu z rodzicami / opiekunami prawnymi psycholog dziecięcy może zaplanować i wdrożyć sesje terapeutyczne.

 

Najważniejsze jest dopasowanie rodzaju pomocy psychologicznej – metody, ilości i częstotliwości spotkań do problemu młodego człowieka i jego potrzeb. Psycholog dziecięcy z Warszawy dobrze wie, jak poprowadzić wywiad, aby uzyskać informacje potrzebne do postawienia diagnozy i wdrożenia terapii.

Jakie problemy konsultuje psycholog dziecięcy niedaleko Warszawy?

Dbanie o stan emocjonalny dziecka ma ogromne znaczenie, by bez uprzedzeń mogło przechodzić kolejne etapy swojego rozwoju i dojrzewania. Dlatego nie ma limitu wiekowego, w którym można rozpocząć psychoterapię dziecięcą. Im szybciej zostanie zidentyfikowana potrzeba takiej opieki, tym lepiej. W końcu dbanie o zdrowie psychiczne dzieci pozytywnie wpływa na późniejszy rozwój młodzieży i dorosłych.

Psycholog dziecięcy w Warszawie ma więc wielu małych i trochę starszych pacjentów z różnymi problemami. Dlatego mieszkańcy tego miasta stołecznego często szukają specjalistów poza Warszawą. W Wołominie znajduje się nasza poradnia Spokój w głowie, gdzie tak jak psycholog dziecięcy w Warszawie konsultujemy różne problemy najmłodszych klientów.

Najczęstsze zaburzenia, których terapią zajmuje się psycholog dziecięcy to:

 • kłopoty motoryczne lub tiki nerwowe,
 • problemy w nauce (dysleksja, dyskalkulia), trudności w czytaniu i pisaniu, błędy ortograficzne, trudności w zadaniach matematycznych,
 • deficyty uwagi z nadpobudliwością psychoruchową i impulsywnością (ADHD),
 • problemy z wydalaniem i kontrolą zwieraczy (moczenie i nietrzymanie moczu),
 • zaburzenia snu (strach przed zaśnięciem, koszmary senne, lęki nocne, bezsenność, zaburzony rytm snu),
 • zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja, otyłość, niedowaga),
 • deficyty w rozwoju zdolności dostosowanych do okresu rozwojowego,
 • problemy z zachowaniem, łamanie zasad i brak porozumienia z dorosłymi,
 • brak samokontroli emocjonalnej, agresywność, nieumiejętność kontrolowania swoich emocji, wybuchy złości,
 • lęki (separacyjne, publiczne, w ciemności),
 • problemy afektywne (drażliwość, smutek, wahania nastroju, depresja, lęk, obsesje),
 • kłopoty adaptacyjne (zmiany w zachowaniu, nastroju, wynikach szkolnych, po zmianie miejsca zamieszkania itp.).

Kiedy odwiedzić psychologa dziecięcego?

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest właściwy moment na odwiedzenie psychologa dziecięcego. W Warszawie skierowanie na konsultację może wystawić pediatra lub pedagog szkolny, jednak znacznie częściej to opiekunowie jako pierwsi odgadują, kiedy ich pociecha potrzebuje pomocy „z zewnątrz”. A wtedy mogą skontaktować się z nami – porozmawiać, przedstawić swoje wątpliwości, zmartwienia, umówić wizytę w formie stacjonarnej lub online.

Po pomoc do psychologa dziecięcego udaj się kiedy zauważysz:

 • zmiany w zachowaniu swojej pociechy – stanie się ona zamknięta w sobie, pozbawiona dawnej energii i zapału, przygaszona, stroniąca od rówieśników, zobojętniała na to, co dawniej sprawiało jej frajdę,
 • pogorszenie wyników w nauce, które są efektem zaniedbań, wagarowania, braku zaangażowania, utraconego zainteresowania szkołą, szukaniem sposobności do unikania obowiązku edukacyjnego,
 • nadmierną nerwowość, agresję, rozdrażnienie, które prowadzą nawet do czynnych napaści, dążenia do udziału w bójkach, wszczynania konfliktów,
 • lub przeciwnie – apatię, małomówność, smutek,
 • zaburzenia lękowe,
 • zaburzenia odżywiania – ograniczanie jedzenia, kłamanie na temat jedzenia, unikanie posiłków, wyrzucanie ich w tajemnicy, obsesyjne liczenie kalorii i ważenie się lub przeciwnie –nadmierne objadanie się, a potem zwracanie, podjadanie, niekontrolowane łaknienie,
 • eksperymenty z narkotykami, alkoholem, papierosami, które mogą prowadzić do wpadnięcia w nałóg.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat zachowania, samopoczucia, stanu emocjonalnego swojego syna lub córki nie zwlekaj z decyzją o wizycie u psychologa dziecięcego niedaleko Warszawy.

Psycholog dziecięcy Warszawa i okolice – konsultacje poradnictwa rodzicielskiego

Jeśli uważasz, że masz problemy ze swoim dzieckiem lub martwisz się jego zachowaniem, lub wynikami w nauce, nie wahaj się i zarezerwuj pierwszą wizytę u nas. Nasi specjaliści z podwarszawskiej poradni Spokój w głowie doradzą Ci, co dzieje się z Twoją pociechą i ustalą, czy konieczna jest terapia. Pracujemy z dziećmi od wielu lat i jesteśmy ekspertami w tym, jak z nimi rozmawiać i zdobywać ich zaufanie.

Wiemy, jak ważna jest wczesna interwencja, a jednocześnie potrzeba, żebyście Ty i Twoje dzieci czuli się zrozumiani i wspierani. Dlatego rodzicom i opiekunom oferujemy konsultację poradnictwa rodzicielskiego z psychologiem dziecięcym. Jest ona przeznaczona dla wszystkich, którzy poszukują przestrzeni do refleksji, w której wspólnie z psychologiem mogą znaleźć odpowiedzi na swoje pytania dotyczące wychowywania dzieci. Podczas takich spotkań poznasz nowe strategie wychowawcze  oraz zrozumiesz aspekty relacji z dziećmi.

Konsultacje te mają na celu promowanie poprawy interakcji na linii rodzic/opiekun-dziecko oraz wyjaśnianie wszystkich pojawiających się wątpliwości. Zachowanie dzieci często budzi trudności i pytania, które frustrują rodziców. Wtedy wkracza specjalistyczna wiedza od psychologa specjalizującego się w psychologii i rozwoju psychologicznym dziecka.

Wiemy, że dzieci są najcenniejszym zasobem, a ich dobro i spokój rodziny jest priorytetem naszego działania. W naszej poradni w Wołominie pod Warszawą pracują psychologowie dziecięcy, którzy oferują spersonalizowaną, zintegrowaną i jakościową ocenę stanu Twojego dziecka.

 

Zadzwoń, napisz lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz online. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Krótka rozmowa pozwoli Ci uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Pamiętaj też, że praca z psychologiem zawsze rozpoczyna się od wstępnej konsultacji psychologicznej– dzięki temu możemy ukierunkować ją tak, abyś osiągnął swoje cele.

 

Umów się na pierwsze spotkanie. Serdecznie zapraszamy.

 

Monika Chrapińska-Krupa z zespołem