Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogCzy warto inwestować w aparat do drenażu limfatycznego?

Czy warto inwestować w aparat do drenażu limfatycznego?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Czy wiesz, jak zadbać o swoje zdrowie i wygląd w warunkach domowych? Coraz więcej osób świadomie wybiera zabiegi, które mają na celu kompleksowo zadbać o organizm. Wśród nich jest drenaż limfatyczny, który wspomaga zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego, przeciwdziała powstawaniu obrzęków ortostatycznych oraz niweluje tkane tłuszczową i poprawia wygląd skóry. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

  • Co musisz wiedzieć o drenażu limfatycznym?
  • Drenaż limfatyczny — dlaczego warto zdecydować się na taki rozwiązanie?
  • Nowoczesny aparat do drenażu limfatycznego
  • Regularne stosowanie masażu uciskowego

drenaż limfatyczny aparat

Co musisz wiedzieć o drenażu limfatycznym?

Drenaż limfatyczny to zabieg mający na celu poprawę krążenia limfy w organizmie. Jest on wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę, który delikatnymi, rytmicznymi ruchami masuje skórę, stymulując przy tym cały układ limfatyczny. Choć wielu osobom drenaż kojarzy się przede wszystkim z poprawą wyglądu i zbiegami estetycznymi, w rzeczywistości może on przynieść również wiele korzyści zdrowotnych.

Dziś podczas zabiegów stosuje się specjalny aparat do drenażu limfatycznego, który potrafi przynieść widoczne rezultaty już po pierwszym masażu.

Drenaż limfatyczny — dlaczego warto zdecydować się na taki rozwiązanie?

Jednym z głównych wskazań do wykonania drenażu limfatycznego jest leczenie obrzęków limfatycznych. Obrzęk limfatyczny może wystąpić w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania układu limfatycznego lub po zabiegach chirurgicznych, do których zalicza się na przykład usunięcie węzłów chłonnych. W takich warunkach drenaż może pomóc:

  • zmniejszyć obrzęk,
  • poprawić funkcjonowanie układu limfatycznego,
  • zapewnić pacjentowi ulgę.

To jeszcze nie wszystko, ponieważ oprócz tego drenaż limfatyczny jest często stosowany w leczeniu chronicznego przemęczenia oraz problemów z nogami; można go stosować również w celu poprawy wyglądu skóry. Poprzez pobudzenie krążenia limfatycznego zabieg ten może pomóc w usunięciu toksyn z organizmu, poprawiając tym samym ogólny stan zdrowia i wygląd skóry, nadając jej zdrowszy wygląd.

Nie sposób pominąć także walorów estetycznych drenażu limfatycznego. Regularne zabiegi mogą bowiem:

  • zmniejszyć widoczność cellulitu,
  • poprawić elastyczność skóry,
  • zmniejszyć obrzęki.

Nowoczesny aparat do drenażu limfatycznego

Proponowane przez producentów aparaty do drenażu limfatycznego, to urządzenia, które z powodzenie mogą być stosowane jako wyposażenie gabinetów rehabilitacyjnych, gabinetów kosmetycznych i salonów beauty. To jednak nie wszystko. Ze względu na łatwość użytkowania oraz poręczność sprzętu, sprawdzi się on również do użytku domowego.

Od teraz nie musisz chodzić do gabinetów fizjoterapeutycznych, aby zniwelować pojawiające się obrzęki i poprawić elastyczność skóry. Z powodzeniem drenaż limfatyczny przeprowadzisz  w warunkach domowych, oglądając w tym czasie ulubiony serial lub czytając książkę. Dostępne aparaty różnią się swoją funkcjonalnością, oferując użytkownikom programy dopasowane do dolegliwości. Co więcej, w nowszych modelach wszystkimi trybami możesz sterować za pomocą pilota, co dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

Regularne stosowanie masażu uciskowego

Drenaż limfatyczny to coś więcej niż tylko zabieg kosmetyczny. W rzeczywistości pozwala on na poprawę funkcjonowania układu limfatycznego i ogólnego stanu zdrowia. Dzięki jego zaletom osoby cierpiące na różne dolegliwości takie jak obrzęki, chroniczne przemęczenie, uczucie ciężkości w nogach itp. mogą złagodzić swoje objawy i poprawić stan zdrowia.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!