Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak działa aparat ortodontyczny i kiedy musisz go nosić?

Jak działa aparat ortodontyczny i kiedy musisz go nosić?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Aparat ortodontyczny to urządzenie stosowane w leczeniu wad zgryzu. Istnieją różne rodzaje aparatu ortodontycznego, w tym stałe i ruchome, a koszty i czas leczenia zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta. Kto powinien nosić taki aparat, jakie są efekty jego stosowania i jak wygląda higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na te pytania!

aparat ortodontyczny jak działa

Jakie są efekty noszenia aparatu ortodontycznego?

Aparat ortodontyczny zalecany jest osobom, które mają wady zgryzu lub problemy z ustawieniem zębów. Może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. W celu określenia potrzeby noszenia aparatu ortodontycznego należy skonsultować się z ortodontą, który dokładnie oceni stan uzębienia i dobierze odpowiedni aparat.

Efekty noszenia aparatu ortodontycznego zależą od rodzaju aparatu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta . Wśród efektów, jakie można osiągnąć dzięki noszeniu aparatu ortodontycznego, należą m.in. poprawa ustawienia zębów, korekta zgryzu, poprawa funkcji układu stomatognatycznego oraz uzyskanie estetycznego uśmiechu. Czas trwania leczenia i efekty widoczne są zwykle po kilku miesiącach, a pełne efekty uzyskuje się po zakończeniu leczenia.

Jak dbać o aparat ortodontyczny?

Higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym wymaga stosowania odpowiednich akcesoriów. Są one podobne do normalnych, mają jednak rozwiązania stworzone z myślą o osobach, korzystających z aparatu ortodontycznego. Na czym polega różnica? Przykładem mogą być choćby szczoteczki do zębów – mają miękkie włosie i główkę w kształcie litery V, dzięki czemu możliwe jest nie tylko właściwe mycie zębów, ale również higiena aparatu ortodontycznego.

Podobnie przystosowane są dla osób mających aparat ortodontyczny pasty oraz płyny do płukania jamy ustnej. Mają specjalną konsystencję i skład, aby zapewnić skuteczne usuwanie płytki nazębnej oraz ochronę przed próchnicą i powstawaniem przebarwień. Istnieją także specjalne nitki dentystyczne z przewleczką, które pozwalają na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych osobom noszącym aparat.

Gdzie znaleźć akcesoria do higieny jamy ustnej?

Jeśli nosisz aparat i interesuje Cię higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym, wówczas warto zainteresować się produktami marki GUM. Dlaczego? Ponieważ są to specjaliści w zakresie higieny jamy ustnej, którzy oferują wysokiej jakości produkcji pielęgnacyjne dla osób noszących aparat ortodontyczny. W ofercie znajdziesz m.in. takie, jak specjalne szczoteczki do zębów, pasty, płyny do płukania jamy ustnej, a także nici dentystyczne i inne akcesoria.

GUM to także porady specjalistów w zakresie tego, jak powinna wyglądać prawidłowa higiena aparatu ortodontycznego. Znajdziesz je na tych stronach: https://www.sunstargum.com/pl-pl/zdrowie-jamy-ustnej/5-zasad-pielegnacji-jamy-ustnej-przy-aparacie-ortodontycznym.htmlhttps://www.sunstargum.com/pl-pl/zdrowie-jamy-ustnej/jak-dobrze-czyscic-aparat-ortodontyczny.html.

Przeczytaj i zamów odpowiednie produkty do pielęgnacji już dzisiaj!

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!