Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogCo daje lipoliza laserowa? Czy modelowanie ciała bez skalpela jest skuteczne?

Co daje lipoliza laserowa? Czy modelowanie ciała bez skalpela jest skuteczne?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Lipoliza laserowa, nazywana czasem liposukcją bez skalpela, to zabieg wyszczuplający, który pozwala na pozbycie się znacznej ilości tłuszczu bez ingerencji chirurgicznej. Laser użyty w tym zabiegu wykazuje wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest w stanie wywołać zjawisko lipolizy. Jakich efektów można spodziewać się po laseroterapii? Czy rzeczywiście działa podobnie do liposukcji?

kobieta po zabiegu lipolizy

Lipoliza laserowa, czyli wyszczuplanie ciała bez skalpela

Lipoliza laserowa to zabieg wyszczuplający, który wykonywany jest przez powłoki skórne, bez przerywania ciągłości naskórka. Światło lasera przenika przez naskórek do tkanki tłuszczowej i wywołuje zjawisko lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Rozpuszczony tłuszcz wędruje za pośrednictwem układu limfatycznego do wątroby, gdzie zostaje przetworzony i zamieniony w energię. Proces ten zachodzi w ciągu kilku tygodni, a po jego zakończeniu można zauważyć znaczną poprawę wyglądu sylwetki.

Jak wyjaśnia ekspert z Kliniki Miracki w Krakowie, lipoliza laserowa wykonywana jest przy pomocy nowoczesnego urządzenia wyposażonego w laser diodowy. Światło o odpowiednio dobranej długości fali rozgrzewa skórę do temperatury około 42-47°C. Laser dociera na głębokość do 3 cm, działając jednocześnie na skórę i podskórną tkankę tłuszczową. Zabieg można wykonać na jedną, wybraną partię ciała lub od razu na większym obszarze. Lipoliza laserowa trwa około 25-30 minut i nie wymaga znieczulenia ani późniejszej rekonwalescencji.

Jak działa lipoliza laserowa na oporną tkankę tłuszczową?

Działanie zabiegów laserowych opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że rozgrzanie tkanki do odpowiedniej temperatury prowadzi do precyzyjnego uszkodzenia komórek tłuszczowych opornych na odchudzanie. Laser wpływa dodatkowo na jędrność i elastyczność skóry, ponieważ pobudza produkcję kolagenu i elastyny – dwóch białek, które pełnią rolę budulcową skóry. Poprawia się jakość tkanki – wzmacnia się i staje się bardziej napięta. Lipoliza laserowa pozwala więc na uzyskanie dwóch efektów estetycznych jednocześnie – redukcji opornej tkanki tłuszczowej oraz delikatnego liftingu skóry.

Czy modelowanie ciała przy pomocy lasera jest skuteczne?

Lipoliza laserowa, jak większość nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, musi być wykonywana w serii, aby efekty były wyraźne i długotrwałe. Kolejne sesje pogłębiają i wzmacniają rezultaty. Trzeba mieć też świadomość, że efekt szczupłej sylwetki nie będzie widoczny od razu. Lipoliza to naturalny proces, który zachodzi powoli i stopniowo. Organizm potrzebuje czasu, aby usunąć uszkodzone przez laser komórki tłuszczowe. Pierwsze efekty widoczne są po około 1,5 miesiąca, a pełnych rezultatów należy spodziewać się mniej więcej po 12 tygodniach od ostatniego zabiegu w serii. Liczbę i częstotliwość wizyt ustala kosmetolog podczas konsultacji poprzedzającej lipolizę laserową.

Efekty osiągnięte w trakcie lipolizy laserowej mogą utrzymywać się przez bardzo długi czas, pod warunkiem, że zadbamy odpowiednio o naszą sylwetkę. Zdrowa dieta, właściwe nawodnienie organizmu i regularna aktywność fizyczna sprawią, że Twoje ciało będzie w świetnej kondycji. Połączenie zabiegów medycyny estetycznej ze zdrowym stylem życia przynosi najlepsze efekty. Kompleksowe podejście do kwestii modelowania sylwetki może zaowocować pięknie wyrzeźbioną sylwetką.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-krakow/

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!