Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogCo nasz ubiór mówi o nas samych?

Co nasz ubiór mówi o nas samych?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Sposób, w jaki się ubieramy, wiele mówi o tym, kim jesteśmy. Może ujawnić osobowość, zawód, poziom pewności siebie i o wiele więcej. Dlatego ważne jest, aby mądrze dobierać strój na daną okazję. Gdy próbujemy zrobić dobre wrażenie, nasz ubiór, staje się naszą wizytówką. Dlatego też należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Najpierw trzeba uwzględnić okazję lub cel swojego stroju. Jeśli na przykład wybieramy się na rozmowę o pracę, powinniśmy ubrać się bardziej formalnie niż wtedy, gdy idziemy na lunch z przyjacielem. Po drugie, pomyśleć należy o wiadomości, którą chcemy wysłać do rozmówcy, gdyż nasz ubiór może pomóc osiągnąć zamierzony cel. Niewątpliwie okazji jest sporo, jednakże tymi, na których chcemy zrobić szczególne wrażenie, są uroczystości rodzinne. Zaliczamy do nich śluby, wesela, kolacje rocznicowe oraz wyjścia do kina, restauracji czy też teatru.

eleganckie sukienki

Sukienki koktajlowe – sprawdzonym strojem na wiele okazji

Od dawien dawna, istnieje przekonanie, że sukienki koktajlowe wiodą prym przy wyborze stroju, który sprawdzi się w wielu okazjach. Pod względem stylu, są one zazwyczaj o krok lub dwa wyższej oceniane od codziennych sukienek, lub sukienek do pracy. Często są wykonane z bardziej luksusowych tkanin, do których zalicza się jedwab i satyna. Można je ozdobić gustownymi dodatkami, takimi jak cekiny, hafty lub konserwatywne nadruki. Sukienki koktajlowe sprawiają poczucie elegancji, w przeciwieństwie do standardowego stroju ubieranego na kolację. Jeśli chcemy zaprezentować się z klasą z uwzględnieniem odpowiednio dobranej długości oraz dekoltu to sukienki koktajlowe spełnią nasze oczekiwania. W końcu wybieramy się na specjalną imprezę, a nie do klubu nocnego.

Skąd wzięły się sukienki koktajlowe?

Aby dobrze móc dopasować kreację do danej imprezy, należy wiedzieć, czym jest sukienka koktajlowa. Nietuzinkowa nazwa wywodzi się od słowa koktajl. Termin ten pojawia się na początku XIX wieku w Stanach Zjednoczonych i odnosi się do mieszanego napoju alkoholowego. Sukienka koktajlowa to idealny wybór jak sama nazwa wskazuje na koktajlowe przyjęcie. W przeciwieństwie do formalnej sukni wieczorowej jest jednocześnie wygodniejsza i bardziej stylowa. Przyjęcia, o których jest mowa, często zaczynają się w ciągu dnia, a kończą nocą. Suknie uszyte na tę okazję są praktyczne, modne oraz stają się preferowanym wyborem postępowych kobiet.

sukienki koktajlowe answear

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniej sukienki koktajlowej?

Jeśli już wiemy, na jakie przyjęcie się wybieramy, kto na nim będzie, nic innego nie pozostaje, jak dopasować odpowiednią sukienkę koktajlową. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę, na właściwy rozmiar. Wzrost i budowa ciała ma znaczenie, dlatego też tabela rozmiarów ułatwia to zadanie. Długość i krój odgrywają ważną rolę, gdyż mogą podkreślić naszą figurę, bądź ukryć coś, czego się wstydzimy. Wybierając odpowiedni kolor, należy zwrócić uwagę, jaka jest pora roku. Jasne czy jaskrawe kolory będą bardziej odpowiednie w cieplejszych porach roku zwłaszcza latem, natomiast ciemniejsze kolory zdecydowanie dominują późną jesienią oraz zimą.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!