Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogCzy klocki LEGO mogą uspokajać?

Czy klocki LEGO mogą uspokajać?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Każdy wie, że klocki LEGO są idealną rozrywką w przypadku nudy. Zarówno dziecko, jak i osoba dorosła w każdej chwili mogą sięgnąć po jakiś zestaw i zatracić się w nim nawet na najbliższą godzinę. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale jedyna zaleta układania klocków LEGO. Kolejną jest ich efekt uspokajający, bardzo często przychodzący z pomocą po męczącym dniu. Jak to wygląda w praktyce?

Natłok myśli a klocki LEGO

lego ninjago

Czasami człowiek ma na głowie zbyt dużo. Myśli kotłują się w jego głowie, a on nie wie, jak sobie z nimi poradzić. Mogłoby się wydawać, że są to rzeczy trywialne i nie warto się nimi przejmować, ale tak naprawdę każda z nich ma ogromne znaczenie. Przyszły sprawdzian, spotkanie ze znajomymi, a nawet kolejny dzień pracy – wszystko to należy do zwyczajnych rzeczy życia codziennego, a jednak może wywołać prawdziwą burzę myśli.

Na szczęście z pomocą przychodzą tutaj zestawy klocków LEGO. Jest ich tak dużo, że z pewnością wszyscy znajdą coś tylko dla siebie. Szczególnie przyjazne dla dzieci, młodzieży i dorosłych są zestawy LEGO Ninjago. Nie ma nic lepszego niż układanie samochodów, odrzutowców i rozmaitych postaci w celu odstresowania się i odrzucenia od siebie tymczasowo wszystkich obowiązków.

Kiedy otoczenie za bardzo daje w kość

Życie pędzi dzień za dniem, a każdy z nich jest zupełnie inny. Nawet jeśli pozornie rutyna dnia jest taka sama, to rzeczywistość ma zupełnie inny wpływ na emocje oraz odczucia człowieka. Czasami podróż publicznym środkiem komunikacji nie wpływa rażąco na czyjeś samopoczucie, a kiedy indziej dźwięki, kolory, a nawet tekstura powierzchni sprawiają, że wszystkiego jest zwyczajnie za dużo.

Oczywiście istnieją rzeczy, które mogą pomóc w danej chwili: słuchawki, w których leci muzyka, wykonywanie ćwiczeń oddechowych, w miarę możliwości znalezienie własnego kąta, żeby nie mieć styczności z ludźmi. Działa to jednak przez moment. Co może okazać się dobrą radą w takiej sytuacji? Zestawy LEGO!

LEGO Ninjago Dżunglowy ścigacz cechuje się tym, że jego paleta kolorów jest mocno ograniczona. Tym samym istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że okaże się zbyt dużym ciężarem dla osoby, która miała do czynienia z wieloma bodźcami danego dnia. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku LEGO Ninjago Smok Wodny. Wystarczy wybrać ten zestaw, który okaże się największym komfortem.

Im więcej, tym lepiej, czyli kolejny sposób na uspokojenie

Czasami im większa liczba bodźców dookoła człowieka, tym bardziej komfortowo się on czuje. Bodźce dźwiękowe to jedna rzecz, ale dochodzą również kolorystyczne czy te mające związek z teksturą. Mnogość różnobarwnych elementów w poniektórych zestawach LEGO Ninjago ma w tym przypadku działanie pozytywne.

Jednym z takich zestawów jest na przykład LEGO NINJAGO Kryształowy Król – ma on dużo różnych kolorów, a jego elementy też znacząco się od siebie różniąLEGO Ninjago Mech Samuraj X Nyi nie dość, że obfituje w aspekty kolorystyczne, to jeszcze zawiera dużo różnych postaci, co daje możliwość późniejszej zabawy tymi figurkami, jeśli ktoś o to zabiega.

Efekt pracy – czy ma jakiś wpływ na nastrój?

Zestawy LEGO Ninjago mają to do siebie, że można z nich tworzyć większe kolekcje. Dużo osób wręcz dąży do tego, żeby tworzyć coś, a potem podziwiać efekt swojej ciężkiej pracy. Między innymi dlatego widok ładnie skomponowanych zestawów, na które składają się pojazdy oraz figurki, to źródło spokoju i niejednokrotnie poprawy humoru. Ułożenie ich wszystkich w jednym miejscu pozwala zwizualizować indywidualne wyobrażenia człowieka, co też może uspokoić czyjś umysł – w końcu wszystko jest dokładnie tak, jak sobie to zaplanował.

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!