Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogCzy marihuana leczy depresję?

Czy marihuana leczy depresję?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Konopie i produkty pochodzenia konopnego to coraz bardziej popularne i powszechnie stosowane środki. Wszystko dzięki ich wyjątkowemu działaniu, które wpływa wyjątkowo prozdrowotnie. W jakich przypadkach leczenie medyczną marihuaną jest wskazane? Tak naprawdę wszytko uzależnione jest od dolegliwości. Cenne substancje zawarte w produktach konopnych mogą wykazywać szerokie spektrum zastosowania. Oznacza to, że leczenie może przynosić efekty nie tylko w stanach bólowych i nerwicowych, ale także depresji.

  • Medyczna marihuana — jak wygląda proces leczenia medyczną marihuaną
  • Formy leczenia konopiami medycznymi — klinika konopna

marihuana a depresja

Medyczna marihuana — jak wygląda proces leczenia medyczną marihuaną

Marihuana medyczna z powodzeniem może być wykorzystywana w wielu dziedzinach życia. Jej celem jest pełna pomoc choremu w powrocie do przywrócenia dawnej jakości życia. Stężenie psychoaktywnej substancji THC jest w pewnym stopniu obniżone, co pozwala na zachowanie pełnej świadomości i jasności umysłu.

Medyczną marihuanę może przepisać lekarz na wyraźne wskazanie. Ta może łagodzić przewlekły ból, łagodzić objawy chorób neurologicznych, a także niwelować nudności związane np. z przyjmowaną chemioterapią i jej skutkami ubocznymi. Proces przeprowadzenia terapii medyczną marihuaną może być możliwe w centrum medycyny konopnej. To da pacjentowi gwarancje najwyższej jakości usług oraz możliwość terapii konopnej dającej uczucie ulgi. Istotne jest, że wykorzystywanie produktów pochodzenia konopnego może w znaczącym stopniu ograniczyć konieczność przyjmowania innych medykamentów w tym środków przeciwbólowych.

Formy leczenia konopiami medycznymi — marihuana a depresja

Wiele osób stawia sobie pytanie — marihuana a depresja, czy to w ogóle ma sens? Klinika konopna skupia się również na wspomaganiu leczenia depresji. Wszystko dzięki pozytywnemu działaniu na układ endokannabinoidowy. Ten odpowiedzialny jest za prawidłowe działanie neuroprzekaźników, co znacząco poprawi ogólne samopoczucie chorego. Co więcej, regularne przyjmowanie cannabis silnie poprawia nastrój. Istotne w leczeniu medyczną marihuaną jest to, że pacjenci nie odczuwają skutków ubocznych terapii. W pełni zachowują swoją świadomość i nie zauważają u siebie zaburzeń poznawczych.

Warto mieć na względzie, że depresja to nie jedyne zaburzenia, w których zastosowanie znajduje medyczna marihuana. Stosowanie terapii konopnej może mieć zróżnicowany przebieg i niezwykle często leczyć kilka objawów chorobowych jednocześnie. Szczególnie gdy znaczące obniżenie kondycji psychicznej wynika z innych dolegliwości pacjenta.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!