Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogDlaczego warto skorzystać z teleporady lekarskiej online?

Dlaczego warto skorzystać z teleporady lekarskiej online?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Długie kolejki w placówkach ochrony zdrowia i bezowocne próby dodzwonienia się do przychodni NFZ – przynajmniej raz każdy chory miał nieprzyjemność tego doświadczyć. Na szczęście dzięki rozwojowi technologii lekarze mogą skuteczniej i szybciej pomagać osobom potrzebującym wsparcia. Dziś teleporada lekarska to standard. Dowiedz się więcej i sprawdź, w jaki sposób sprawnie umówić się na teleporadę i wideokonsultację.

teleporada lekarska online

Różnice między teleporadą medyczną na NFZ a prywatnymi konsultacjami. Wybierz najlepszą opcję dla siebie!

Nietrudno wyjaśnić, na czym polega teleporada. Lekarz, zamiast przyjmować pacjenta w gabinecie, kontaktuje się z nim telefonicznie lub za pośrednictwem komunikatora internetowego. Rozmawia on z pacjentem na temat jego objawów, czasem jest też możliwe obejrzenie widocznych objawów przyjmowanej osoby podczas teleporady. Widekonsultacje tego typu wymagają jednak odpowiedniego narzędzia z dostępem do kamerki, najlepiej korzystającego z szybkiego połączenia internetowego.

Z założenia teleporada z lekarzem na NFZ i prywatnie nie różnią się od siebie. W przypadku pierwszej z nich koszt wizyty pokrywa system ubezpieczenia zdrowotnego. Druga jest opłacana przez pacjenta. Teleporada na NFZ może oznaczać dłuższy czas oczekiwania na telefon od lekarza. Nie każda poradnia czy przychodnia oferuje także porady na NFZ – o taką możliwość najlepiej zapytać podczas rejestracji. Jeśli dana przychodnia nie zapewnia takiej możliwości, może zainteresować Cię prywatna teleporada. Wizyta taka odbywa się w bardzo podobny sposób, jednak po jej odbyciu należy uiścić opłatę za usługę medyczną.

Sprawdź, jak szybko i łatwo uzyskać pomoc lekarską przez telefon

Teleporada online jest dostępna do zamówienia na wielu platformach internetowych, np. na stronie internetowej https://medicept.pl/teleporada/. Instrukcje na tych portalach są zwykle bardzo proste i przejrzyste, dzięki czemu można w łatwy sposób umówić się na konsultacje z różnymi specjalistami. Po teleporadzie z lekarzem może wypisać on e-receptę. To kolejne ułatwienie, z którego można skorzystać dzięki e-medycynie. Recepta nie musi być już kartką z wypisanymi lekami oraz podpisem i pieczątką lekarza. Zamiast tego pacjent otrzymuje specjalny kod, który należy podać w dowolnej aptece.

Na podstawie teleporady czy konsultacji lekarskiej przez internet można również uzyskać L4 online, a także inne typy zwolnień lekarskich. Dzięki temu korzystanie z tego typu usług jest naprawdę wygodne. Właśnie na taki krok decyduje się wiele osób, kiedy potrzebują szybko uzyskać zwolnienie. Zamówienie wideokonsultacji przez Internet jest bardzo proste, a platformy czy przychodnie zatrudniają w tym celu specjalistów z wielu różnych dziedzin. Wchodząc na stronę oferującą takie usługi, otrzymasz dokładną instrukcję i wskazówki, jak dokładnie umówić teleporadę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Zadbaj o swoje zdrowie dzięki teleporadzie medycznej

Korzystanie z porady lekarskiej na żywo potrafi być czasami uciążliwe. Na pewno wiesz, jak niekomfortowe jest czekanie w długiej kolejce oraz znasz problemy z dodzwonieniem się na rejestrację. Dlatego właśnie teleporada jest tak dobrą opcją. Warto też zaznaczyć, że w niektórych przypadkach skorzystanie z niej może pozytywnie wpłynąć na zdrowie. Jeśli jesteś przeziębiony lub masz grypę w środku zimy, gdy na zewnątrz panuje mróz, wychodzenie w celu dostania się do przychodni może nasilić objawy choroby. Konsultacja przez telefon będzie w takim przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem.

Co ciekawe, niektóre przychodnie oferują również umówienie teleporady z lekarzem specjalistą. W ramach tej usługi możesz porozmawiać z lekarzami z różnych profesji, takich jak ginekolog, pediatra, psychiatra i innych. Oczywiście w przypadku poważniejszych problemów warto zadbać o regularny kontakt z jednym lekarzem. Czasami osobista wizyta u specjalisty może okazać się niezbędna, aby ten mógł w pełni ocenić charakter problemu. Jeżeli jednak zależy Ci na wygodzie, zacznij od teleporady i dopiero potem, w razie potrzeby, udaj się do gabinetu lekarza.

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!