Strona głównaBlogDlaczego warto ubezpieczyć swoje życie i zdrowie? 4 istotne powody

Dlaczego warto ubezpieczyć swoje życie i zdrowie? 4 istotne powody

Autor:
Opublikowano:12.12.2023
Kategorie:
Artykuły partnerów

Masz plany, marzenia i myślisz, że nic nie powstrzyma cię od rozwoju zawodowego oraz nie zachwieje sytuacją materialną twojej rodziny. Niestety, życie jest nieprzewidywalne i tylko kilka sekund wystarczy, aby wywróciło się do góry nogami. Nie przejmuj się tym każdego dnia, gdyż nie masz na to wpływu. Możesz jednak zapewnić sobie w takiej sytuacji miękkie lądowanie. Sposobem na to jest dobrze wybrana polisa na życie i zdrowie. Oto, dlaczego warto ją mieć. 

ubezpieczenie na życie

Po pierwsze – realna pomoc dla twoich bliskich, gdy cię zabraknie

Wykonujesz dobrze płatny zawód i czujesz się królem życia. Tryskasz zdrowiem, a twoja kondycja jest bez zarzutu. Zdecydowanie masz dobrą passę – może ona, ale wcale nie musi, trwać wiecznie.

Wystarczy odrobina wyobraźni, aby uświadomić sobie, że życie jest kruche i w każdym momencie może odmienić się o 180°. Możesz ucierpieć na tym ty, ale także twoja rodzina. Już chwila nieuwagi za kierownicą i rozkojarzenie spowodowane zmęczeniem mogą skończyć się śmiertelnym wypadkiem. Pomyśl o tym, co czeka twoją rodziną, jeżeli to właśnie ty będziesz jego ofiarą.

Jeżeli chcesz, aby po twojej śmierci twoi najbliżsi nie popadli w tarapaty finansowe, już teraz zadbaj o dobrą polisę na życie. Odszkodowanie, które otrzymają twój mąż, żona lub dzieci, pomoże im nie tylko zorganizować pogrzeb, ale też opłacić bieżące zobowiązania – raty kredytu i rachunki za media. Ubezpieczenie na życie to twój absolutny must have, jeżeli to twoja wypłata stanowi lwią część domowego budżetu.

Jak wybrać dobrą polisę, która zabezpieczy przyszłość finansową najbliższych?

Zwróć uwagę przede wszystkim na sumę ubezpieczania. To dokładnie taka kwota, którą dostaną twoi najbliżsi, gdy cię zabraknie. Może ona wynosić np. 50 tys. zł, ale też 100 czy 300 tys. zł.

Im wyższa będzie ta kwota, tym więcej zapłacisz za polisę. Dlatego przeanalizuj swój budżet pod kątem tego, ile jesteś w stanie wydawać co miesiąc na składkę ubezpieczeniową. To, kto oferuje najlepszą dla ciebie polisę na życie, porównasz na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/. Znajdziesz tam propozycje nawet kilkunastu ubezpieczycieli – wśród nich na pewno jest taka, która odpowiada twoim wymaganiom.

Po drugie – środki, które pomogą wrócić ci do zdrowia

Diagnoza poważnej choroby często spada jak grom z jasnego nieba. Czujesz się świetnie i jesteś w doskonałej formie, a mimo tego w twoim organizmie nie wszystko działa tak, jak powinno. W takiej sytuacji naturalny jest szok, jednak ci, którzy mają polisę na życie i zdrowie, mogą liczyć na pieniądze od ubezpieczyciela – mając je, możesz zapewnić sobie odpowiednie warunki do spokojnego powrotu do zdrowia.

Odszkodowanie od towarzystwa ubezpieczeniowego możesz otrzymać (w zależności od zapisów w OWU) w przypadku zachorowania m.in. na:

  • bakteryjne zapalenie opon mózgowo—rdzeniowych,
  • chorobę Alzheimera, chorobę Creutzfeldta-Jakoba, chorobę Parkinsona,
  • stwardnienie rozsiane;
  • chorobę nowotworową,
  • piorunujące zapalenie wątroby;
  • niewydolność nerek.

Ubezpieczyciele wypłacają świadczenia też tym, którzy muszą przejść np. operację zastawek serca czy przeszczep narządu. Odszkodowanie przysługuje osobom, które utraciły kończyny, słuch, mowę czy wzrok lub zapadły w śpiączkę.

Pieniądze, które otrzymasz, są ważne dla ciebie i twojej rodziny. Mimo tego, że nie będziesz w stanie zarabiać, będziesz mieć środki zarówno na utrzymanie, jak i leczenie. Warunkiem jest jednak, że zdecydujesz się na polisę o odpowiednio wysokiej sumie ubezpieczenia.

Po trzecie – nie tylko finansowe wsparcie w czasie choroby

Długie leczenie czy powrót do pełni sprawności po wypadku wymagają nie tylko dużych nakładów finansowych, ale też „technicznego” wsparcia. Na pewno możesz na nie liczyć ze strony swojej rodziny. Jednocześnie masz możliwość, aby nie obarczać jej wszystkim obowiązkami związanymi z twoją chorobą i leczeniem. Jeżeli wybierzesz dobre ubezpieczenie, to towarzystwo ubezpieczeniowe:

  • zorganizuje ci transport medyczny,
  • zapewni dowóz leków pod wskazany przez ciebie adres,
  • zadba o wsparcie psychologiczne i pomoc domową, które mogą ci się przydać po zakończonej hospitalizacji;
  • zapewni opiekę nad twoimi dziećmi w czasie twojego pobytu w szpitalu.

Takie medyczny assistance obejmuje także całodobową infolinię telefoniczną – możesz skontaktować się z wykwalifikowanym konsultantem w przypadku problemów ze zdrowiem.

Po czwarte – spokojna głowa

Poczucie spokoju i bezpieczeństwa są bezcenne. Nie warto myśleć o tym, co może ci pokrzyżować plany, ale trzeba przygotować się na różne życiowe sytuacje. Właśnie od tego są dobre polisy na życie i zdrowie. Jeszcze więcej o tym, jak możesz zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich najbliższych, przeczytasz na https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-zycie-i-dozycie-pzu/90.html.

Jeszcze nie masz polisy na życie? To błąd, ale możesz szybko i łatwo go naprawić. Kup ubezpieczenie online, korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki. W kilka chwil znikną twoje zmartwienia o sytuację twojej rodziny, na wypadek gdyby ciebie zabrakło lub gdyby zdiagnozowano u ciebie poważną chorobę.

Czytaj więcej porad Moniki Chrapińskiej-Krupa

Najnowsze artykuły

Jakie słowa działają na mężczyzn? Gotowe komplementy dla faceta

Jakie słowa działają na mężczyzn? Gotowe komplementy dla faceta

20.11.2024
Depresja – Objawy, przyczyny, leczenie i pomoc

Depresja – Objawy, przyczyny, leczenie i pomoc

14.11.2024
Oferta dla szkół i przedszkoli

Oferta dla szkół i przedszkoli

17.10.2024
Terapia z patyczakami – Innowacyjne podejście do terapii

Terapia z patyczakami – Innowacyjne podejście do terapii

23.09.2024
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?Polub nas na facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!Udostępnij ten artykuł