Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogE-recepta – jak działa

E-recepta – jak działa

Kategorie:
Artykuły partnerów

Nawet zwykłe przeziębienie, a tym bardziej męcząca nas dłuższy czas grypa czy inna choroba wirusowa, mogą skutecznie uniemożliwić nam wyjście z domu i udanie się do najbliższej przychodni. Opuszczenie czterech ścian narazi nas wtedy na rozwój choroby, spowolni dochodzenie do siebie, a przecież odpoczynek pozostaje jednym z najistotniejszych elementów chorobowej rekonwalescencji. Stawiamy sobie wtedy kluczowe pytanie. Jak uzyskamy receptę na niezbędne lekarstwa bez odwiedzania najbliższej przychodni, stania w długiej kolejce pacjentów i konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu?

Część pacjentów przyjmuje leki na stałe, wykupując okresowo kolejne opakowania. Dzięki usłudze e recept mogą zaoszczędzić czas, który tracą na regularne odwiedzanie specjalisty. Okres pandemiczny sprawił, że coraz powszechniejsze stały się lekarskie usługi online. Dzięki skorzystaniu z platformy e-recepta.net uzyskujemy dostęp do błyskawicznej, zdalnej konsultacji z lekarzem, który wystawi stosowną receptę, a wszystko to bez wychodzenia z domu. E-recepta.net to serwis, który maksymalnie skraca czas oczekiwania na fachową poradę lekarską, aby ułatwić pacjentom wygodne otrzymanie recepty online, którą zrealizujemy w dowolnej aptece.

  • Konsultacje lekarskie online bez wychodzenia z domu

  • Recepty online – alternatywa dla papierowej recepty

  • E recepta – jak działa?

  • Recepty online dostępne na internetowym koncie pacjenta

  • E-recepta.net – fachowa porada lekarska w 15 minut

 

e-recepta konsultacje

Konsultacje lekarskie online bez wychodzenia z domu

Gdy złapie nas przeziębienie czy grypa, wyjście z domu może jedynie pogorszyć sytuację. Stając w kolejce w przychodni pośród innych pacjentów nie tylko narażamy siebie na pogorszenie stanu, ale także pozostałych chorych na przekazanie im wirusa. Pandemia pokazała, jak kluczowa pozostaje internetowa funkcjonalność usług lekarskich. Coraz częściej decydujemy się na wizyty i konsultacje online, aby zaoszczędzić sobie czasu niezbędnego na dotarcie do przychodni. E-recepta.pl to portal, który umożliwia Państwu odbycie zdalnej konsultacji ze specjalistom w rekordowo krótkim czasie. Działamy 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 22:00, dzięki czemu mogą Państwo skorzystać z fachowej porady w dowolnym momencie. To także świetna alternatywa dla pacjentów przyjmujących konkretne lekarstwa regularnie. Aby uniknąć ciągłego wizytowania lekarza w celu uzyskania recepty, wystarczy prosty proces rejestracji, by po chwili połączyć się w dogodnej formie ze specjalistą.

Recepty online – alternatywa dla papierowej recepty

Pacjenci często zadają sobie pytanie – jak uzyskać skierowanie do specjalisty, zwolnienie lekarskie L4 czy receptę niezbędną do wykupienia leków, jeżeli nasz stan uniemożliwia nam udanie się do najbliższej przychodni? Z pomocą przychodzi e recepta. E recepty pozostają świetną alternatywą dla klasycznej, papierowej wersji recept. Uzyskamy je błyskawicznie bez konieczności wychodzenia z domu, dzięki czemu bez zwłoki możemy udać się do najbliższej apteki, by wykupić leki. Recepta zostaje wprowadzona na nasze internetowe konto pacjenta, w związku z czym wystarczy nam numer pesel i kod odbioru, który otrzyma w wiadomości sms. Gdy nasz stan zdrowia nie pozwala na opuszczenie czterech ścian, o odebranie lekarstw możemy poprosić członka rodziny lub znajomego.

E recepta – jak działa?

Wielu pacjentów zastanawia się nad tym, czy recepta online w świetle prawa działa w ten sam sposób, co recepta tradycyjna, wystawiona przez lekarza na papierze. Oczywiście – receptę online zrealizujemy na dokładnie tych samych zasadach. W obiegu medycznym dokumenty papierowe sukcesywnie zostają wyparte przez dane migrujące w systemie internetowego konta pacjenta (IKP). Elektroniczne recepty są respektowane w każdej aptece, a do ich zrealizowania potrzebujemy jedynie numeru pesel i kodu, który umożliwi nam odbiór.

Recepty online dostępne na internetowym koncie pacjenta

Dzięki internetowemu kontu pacjenta uzyskujemy mobilny dostęp do wszystkich recept, które wystawi lekarz w ramach zdalnej konsultacji. Na bieżąco możemy również sprawdzić datę ważności recepty. Elektroniczna recepta to idealne rozwiązanie dla pacjentów przyjmujących leki na trwałe w przypadku choroby przewlekłej. Opcja ta pozwoli im uniknąć czasochłonnych zapisów, wizyt w placówce medycznej czy stania w kolejkach do specjalisty. Dostępność lekarzy w portalu e-recepta.net sprawia, że to pacjent może zdecydować, która godzina będzie dla niego najbardziej dogodna.

E-recepta.net – fachowa porada lekarska w 15 minut

Wypełnienie zgłoszenia w naszym serwisie zajmuje maksymalnie 3 minuty. W kolejnym kroku należy opłacić usługę. Po weryfikacji zgłoszenia, w terminie wskazanym przez pacjenta rozpoczyna się teleporada, w czasie której lekarz informuje, jak przyjmować lek. Już w kilka minut po konsultacji na mailu lub w formie smsa otrzymujemy kod, który pomoże nam zrealizować receptę w dowolnej aptece. Recepta na e-recepta.net to najszybszy sposób na uzyskanie fachowej pomocy lekarzy specjalistów bez wychodzenia z domu.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!