Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogEsperal Gdynia pomaga rozwiązać problem alkoholizmu

Esperal Gdynia pomaga rozwiązać problem alkoholizmu

Kategorie:
Artykuły partnerów

Choroba alkoholowa jest niestety nieuleczalna. Można jednak być tzw. „trzeźwym alkoholikiem”, co oznacza, że stłumimy jej podłoże, a pacjent żyje w całkowitej trzeźwości. Takie osoby jednak nie powinny rezygnować z abstynencji nawet na chwilę, gdyż często wystarczy jedynie mały impuls i alkoholik znowu zaczyna pić. Skutkuje to pogorszeniem się jego zdrowia nie tylko fizycznego, lecz również i psychicznego. Czy alkoholizm to choroba? Jak leczyć alkoholizm? Gdzie wszyć wszywkę alkoholową Esperal Gdynia i czy lek wszywany podskórnie jest skuteczną metodą wspomagającą leczenie alkoholizmu?

Co trzeba zrobić aby się przełamać i rozpocząć leczenie alkoholizmu?

esperal gdynia

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że alkoholizm to choroba, a nie kiepska wymówka dla picia alkoholu. Alkoholizm należy leczyć, gdyż pozostawienie go nieleczonego, może doprowadzić nawet do śmierci! Najważniejszą kwestią w leczeniu choroby alkoholowej jest przyznanie się przed sobą i innymi, że ma się problem. Bez tego kroku nie ma możliwości pójścia dalej, gdyż w takiej sytuacji alkoholik nie będzie chciał zmiany, gdyż będzie uważał, że nie ma problemu. Osoba uzależniona musi sobie zdawać sprawę z tego, że im szybciej zacznie leczenie choroby alkoholowej, tym większe szanse ma na życie w całkowitej trzeźwości i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wszywka alkoholowa Esperal może pomóc w znaczny sposób podczas całościowej terapii alkoholowej. Dzięki tabletce wszytej podskórnie uzależniony musi utrzymywać abstynencję od spożywania napojów alkoholowych.

Czym jest Esperal?

Esperal jest lekiem na alkoholizm. Stosowanie wszywki musi być zawsze połączone z psychoterapią. W przeciwnym razie nie przyniesie ona oczekiwanych skutków i nie pomoże wyjść z nałogu. Wszywka alkoholowa Esperal występuje w formie tabletek, które są wszywane w okolicy łopatek lub też pośladków. Jeżeli aktywny składnik wszywki połączy się nawet z niewielką ilością napojów alkoholowych wywoła to szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Esperal zaburza prawidłowe trawienie alkoholu. Wszywka wszyta jednorazowo działa przez okres – nawet do roku czasu. Jest to lek bardzo wydajny i opłacalny, zważywszy na to, że jednorazowy zabieg kosztuje dużo mniej niż ilość pieniędzy wydawanych przez uzależnionego na trunki wysokoprocentowe.

Wszywka alkoholowa Esperal – działanie leku

Jedną z metod, która pomaga leczyć alkoholizm jest wszywka alkoholowa Esperal. Ma ona postać tabletek, które wszywa się pod skórę (okolice łopatek lub pośladków), dzięki czemu nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu leku. Wszywka zaburza działanie metabolizmu wątroby, jednak tylko wtedy, gdy alkoholik sięgnie po alkohol. W innym przypadku wszywka alkoholowa Esperal nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Skutki spożycia alkoholu po implantacji Esperalu:

Wszywka alkoholowa Esperal działa od razu po jej umieszczeniu w ciele pacjenta i działać będzie przez najbliższe 8-12 miesięcy. Jej okres działania zawsze jest kwestią indywidualną. Za każdym razem, gdy alkoholik złamie zakaz spożywania alkoholu, Esperal uruchomi swoje działanie i wywołuje wiele nieprzyjemnych objawów. Chory odczuwał będzie między innymi bóle głowy i brzucha, będzie wymiotował oraz miał inne problemy natury gastrycznej. Ciśnienie tętnicze będzie skakać, wystąpi zaczerwienienie twarzy oraz nadmierne pocenie się. Alkoholik będzie niespokojny, przemęczony i smutny. Takie objawy pozostaną z nim przez około 10 godzin. W skrajnych przypadkach uzależnionemu grozić może nawet zawał serca. Jest to na tyle niebezpieczny skutek, że pacjent z wszywką alkoholową z obawy o działania niepożądane całkowicie rezygnuje ze spożywania nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych.

Wszywka alkoholowa Esperal – przygotowanie do zabiegu zaszycia

Warunkiem koniecznym wszycia wszywki alkoholowej Esperal jest przyjście na zabieg w stanie całkowitej trzeźwości. Należy zakończyć picie na co najmniej 24 godziny przed zabiegiem, choć im dłuższa trzeźwość, tym oczywiście lepiej. Ogranicza to do minimum wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych spowodowanych reakcją disulfiramową po połączeniu wszywki alkoholowej Esperal z aktywnym składnikiem leku: Disulfiramem.

Na zabieg zaszycia nie jest wymagane skierowanie, nie jest konieczne także wykonywanie badań przed implantacją.

Jak wygląda zabieg i jakie są przeciwwskazania?

Zgłaszając się do gabinetu w celu wykonania zaszycia alkoholowego pacjent musi być całkowicie trzeźwy. W jego organizmie nie może być nawet minimalnych resztek alkoholu, gdyż grozi to wystąpieniem silnej reakcji disulfiramowej (połączeniu się alkoholu z Disulfiramem) co w konsekwencji może spowodować uszczerbek na zdrowiu uzależnionego. Pacjent przed zabiegiem odbywa z lekarzem szczegółową rozmowę, aby wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród najczęściej występujących przeciwwskazań można wymienić: nietrzeźwość pacjenta w dniu zabiegu oraz nadwrażliwość na aktywny składnik wszywki alkoholowej, czyli Disulfiram. U kobiet z zabiegu wyklucza ciąża oraz laktacja. Pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, również nie będą zakwalifikowani do implantacji wszywki alkoholowej. Jeżeli lekarz uzna, że uzależniony może zostać poddany zaszyciu, pacjent podpisuje stosowne dokumenty, wśród których najistotniejszym jest świadoma zgoda na zabieg. Lekarz w międzyczasie podaje mu znieczulenie miejscowe, aby zaszycie było jak najbardziej komfortowe. Jak znieczulenie zacznie działać, chirurg nacina skórę uzależnionego, aby w powstałą szczelinę wsunąć tabletki z Esperalem. Rana zostaje zaszyta szwami, które w ciągu kilku dni po wykonaniu zabiegu samoistnie się rozpuszczą.

Zalecenia po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej

Pacjent po zaszyciu nie wymaga dłuższej rekonwalescencji, nie musi być również hospitalizowany. Rana powinna być odpowiednio pielęgnowana. Co to znaczy? Należy unikać nadmiernego moczenia rany (zalecane są raczej szybkie prysznice, niż długie kąpiele w wannie), opatrunek powinien być regularnie zmieniany, a miejsce zaszycia przemywane środkiem bez dodatku alkoholu (np. Octaniseptem). Pacjent powinien przez około tydzień od wykonania zabiegu zrezygnować z nadmiernego obciążenia organizmu. Nie powinien dźwigać, ani ćwiczyć na siłowni. Jeżeli dostrzeże, że rana nieprawidłowo się goi (wycieka z niej płyn surowiczy, w jej okolicach pojawia się niewielka torbiel, miejsce zaszycia jest zaczerwienione oraz pulsuje i jest tkliwe) należy natychmiast zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Może się okazać, że konieczne będzie usunięcie wszywki alkoholowej i podjęcie innych metod terapeutycznych. Są to sytuacje, które zdarzają się bardzo rzadko. Najczęściej wszywka alkoholowa Esperal spełnia swoje zadanie prawidłowo.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!