Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogEsperal Wrocław leczy alkoholizm

Esperal Wrocław leczy alkoholizm

Kategorie:
Artykuły partnerów

Typowymi objawami alkoholizmu są: odczuwanie silnej potrzeby wypicia alkoholu, uzależniony jeżeli nie wypije nawet niewielkiej ilości napojów wyskokowych czuje się źle i twierdzi, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Brak alkoholu we krwi objawia się odczuwaniem dużego dyskomfortu. Jeżeli męczy Cię choroba alkoholowa i czujesz, że alkohol przejął władzę nad Twoim życiem zgłoś się na zabieg wszycia Esperalu. Tabletki z lekiem Disulfiram pozwalają na skuteczne utrzymanie całkowitej abstynencji, dzięki czemu chory na alkoholizm może podjąć dalsze formy leczenia alkoholizmu. Sprawdź czym jest słynna wszywka alkoholowa i czy naprawdę pomaga utrzymać całkowitą abstynencję?

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

esperal Wrocław

Wszywka alkoholowa jest lekiem, który jest wszywany pod skórę osoby uzależnionej. Dzięki temu pacjent nie musi martwić się, że zapomni wziąć tabletkę. Aktywny składnik wszywki o nazwie: Disulfiram WZF jest specyficzną substancją, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział w rozkładzie alkoholu. Po połączeniu Disulfiramu z alkoholem, w ciągu kilku minut pacjent bardzo źle się czuje. Esperal Wrocław jest metodą awersyjną, czyli wywołującą wstręt do spożywania napojów wyskokowych. Terapia ta w 98% spełnia swoje zadanie.

Kto powinien zgłosić się na zabieg zaszycia alkoholowego?

Na zabieg powinny niezwłocznie zgłosić się osoby, które nie wiedzą jak rozpocząć walkę z chorobą alkoholową i nie są w stanie zapanować nad swoim nałogiem. Wszywka alkoholowa Esperal pomoże im utrzymać całkowitą abstynencję, wywołując awersję do picia alkoholu. Osoby te powinny mieć silną motywację do walki z alkoholizmem – tą właśnie metodą. Nie można zmuszać chorego do zaszycia, ponieważ Esperal może wtedy przynieść odwrotny skutek.

Czas trwania leczenia Esperalem

Uwalnianie aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu do organizmu uzależnionego pacjenta trwa od około 8 nawet do 12 miesięcy, a jest to zależne od indywidualnych predyspozycji danego organizmu. Przez cały okres czasu leczenia Esperalem wypicie nawet niewielkiej dawki trunków wysokoprocentowych alkoholu może spowodować nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu.  Przyjmuje się, że już po 8 miesiącach można powtórzyć zabieg implantacji, jeżeli pacjent czuje taką potrzebę. Oczywiście każdorazowo lekarz w szczegółowym wywiadzie medycznym wyklucza wszystkie przeciwwskazania do zaszycia.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Początkowo lekarz przeprowadza rozmowę z uzależnionym pacjentem dotyczącą przebytych przez niego chorób, aktualnie przyjmowanych leków i ogólnego stanu zdrowia. Wszystko po to aby wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania zaszycia. Chirurg ustala czy uzależniony nie pił napojów wyskokowych przez ostatnie 24 godziny i czy świadomie zgadza się na wszycie tabletek z Esperalem. Lek Esperal najczęściej wszywany jest w okolice pośladków albo łopatek. Są to bezpieczne miejsca i przede wszystkim pozwalające uzależnionemu na zachowanie całkowitej dyskrecji leczenia. Na specjalne życzenie pacjenta Esperal można wszyć w inne miejsce, oczywiście jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę. Skóra znieczulana jest za pomocą znieczulenia miejscowego, następnie lekarz robi niewielkie nacięcie skóry, a w powstałą szczelinę wprowadza jałowe tabletki z aktywnym składnikiem wszywki: Disulfiramem. Ranę zaszywa szwami rozpuszczalnymi. Od razu po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Wszywka nie wpływa w żaden sposób na zaburzenie koncentracji, dlatego pacjent może wrócić do domu samochodem.

Rekonwalescencja po zabiegu – jak długo?

Zabieg wszycia Esperalu jest bardzo krótki, bezbolesny i mało inwazyjny. Nie jest to zabieg wymagający dłuższej rekonwalescencji. Pielęgnacja rany po zaszyciu polega przede wszystkim na nie zamoczeniu jej oraz częstej zmianie opatrunków. Można zastosować opatrunki wodoodporne, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nawet podczas dłuższej kąpieli opatrunek nie przemoknie. Po zabiegu uzależniony nie powinien przeciążać organizmu. Przez kilka dni lepiej żeby nie dźwigał oraz zrezygnował z treningów siłowych. Jeżeli pacjent zauważy, że z rany wycieka płyn surowiczy albo też goi się ona nieprawidłowo, jest tkliwa i bolesna, natychmiast należy zgłosić się do lekarza w celu konsultacji. Jeżeli w okolicach rany pojawi się niewielka torbiel również trzeba zgłosić się do chirurga.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • uczulenie (nadwrażliwość) na tabletki z Esperalem, albo inne składniki wszywki,
  • nietrzeźwość pacjenta w dniu planowanego zaszycia (uzależniony jest zobowiązany do przestrzegania całkowitej abstynencji przez cały dzień -poprzedzający zabieg),
  • ciąża i laktacja u kobiet,
  • stosowanie niektórych leków (w składzie których występują alkohol),
  • nowotwory,
  • brak odpowiedniej motywacji pacjenta do leczenia alkoholizmu tą właśnie metodą,
  • schorzenia sercowo-naczyniowe oraz niedawno przebyty zawał serca,
  • zaburzenia psychiczne i próby samobójcze,
  • i inne – wykluczane zawsze w rozmowie lekarza z pacjentem przed zabiegiem.

Co przyśpieszy gojenie się rany i czy blizna będzie widoczna?

Ranę po zabiegu wszycia Esperalu należy odpowiednio pielęgnować. Przede wszystkim pacjent powinien zabezpieczyć miejsce zaszycia przed podrażnieniami mechanicznymi, zabrudzeniem i ewentualnym zakażeniem. Zmiana opatrunku po zaszyciu jest niezbędna, jeżeli pacjent uzna to za konieczne. Zabieg zaszycia nie jest inwazyjny a częstszych zmian opatrunków wymagają np. rany sączące się. Jeśli rana po zabiegu goi się prawidłowo, po około 7 dniach po zabiegu po zaszyciu nie będzie śladu. Blizna nie będzie widoczna, ponieważ nacięcie na skórze pacjenta wynosi ok. 1 cm. (jest bardzo małe). Jeżeli pacjent chce przyspieszyć gojenie się blizny, może użyć specjalistycznych maści, które pomogą w szybkim tempie na jej wygładzenie.

Wszywka alkoholowa Esperal – czy leczenie farmakologiczne jest skuteczne?

Choroba alkoholowa powinna być leczona przede wszystkim za pomocą terapii opartej na psychoterapii. Lekarze są zgodni, że najlepszym wyjściem jest połączenie farmakologii z psychoterapią. Wszywka alkoholowa Esperal jest najczęściej pierwszym (najważniejszym) krokiem uzależnionego w kompleksowej terapii alkoholowej. To dzięki wszywce, która pomaga utrzymać uzależnionemu 100% abstynencji – pacjent może podjąć dalsze kroki terapeutyczne. Po zaszyciu najlepiej aby pacjent zgłosił się do specjalistycznego ośrodka leczenia uzależnień. Terapie w zamkniętych placówkach najczęściej przynoszą najlepsze efekty, ponieważ chory na alkoholizm zostaje skutecznie odcięty od swojego destrukcyjnego środowiska w którym nadmiernie spożywał alkohol i trafia w całkiem nowe miejsce wolne od używek. Musi nauczyć się na nowo funkcjonować w całkowitej trzeźwości. W takiej placówce może uzyskać kompleksową pomoc psychologiczną oraz 24 godzinną opiekę lekarzy. Ośrodki oferują także konieczne wsparcie współuzależnionym, a także rodzinom pacjenta również po opuszczenia przez niego ośrodka.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!