Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogHulajnoga elektryczna zwiększająca komfort poruszania się po mieście

Hulajnoga elektryczna zwiększająca komfort poruszania się po mieście

Kategorie:
Artykuły partnerów

Hulajnoga jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyła się nam wyłącznie z zabawkowym pojazdem dla dzieci. Współcześnie hulajnoga elektryczna zyskuje wśród dorosłych użytkowników coraz większą popularność. Wygodna, kompaktowa, łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu bardzo dobrze sprawdza się w zatłoczonych miastach.

Hulajnoga jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyła się nam wyłącznie z zabawkowym pojazdem dla dzieci. Współcześnie hulajnoga elektryczna zyskuje wśród dorosłych użytkowników coraz większą popularność. Wygodna, kompaktowa, łatwa w przenoszeniu i przechowywaniu bardzo dobrze sprawdza się w zatłoczonych miastach. Nic zatem dziwnego, że e-hulajnogę coraz częściej spotkać możemy na miejskich ścieżkach rowerowych.

hulajnoga elektryczna komfort

Elektryczna hulajnoga na miejskie ścieżki rowerowe

Hulajnoga elektryczna trafiła do przestrzeni miejskiej stosunkowo niedawno. Wiele miast wprowadziło możliwość wypożyczenia elektryka tego typu na określony czas za konkretną opłatą. Możliwość ta zyskała sympatię wielu zadowolonych użytkowników. Korzystanie z wynajętej e-hulajnogi wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Jeżeli zależy nam na posiadaniu własnego elektryka, dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w e-pojazd.

Koszt elektrycznej hulajnogi jest znacznie niższy niż w przypadku zakupu e-roweru. Elektryka zakupimy już za około 2000 zł. E-hulajnoga stała się wyznacznikiem miejskiego stylu, ponieważ e-pojazd pozwala poruszać się po mieście szybko, wygodnie i komfortowo. Elektryczna hulajnoga wpisuje się zatem doskonale w dynamikę dużych miast. Zakorkowana ulica w godzinach szczytu to istotna trudność dla wielu kierowców. Droga znacząco się wydłuża, gdy zmuszeni jesteśmy pokonać ją pojazdem z silnikiem spalinowym. E-hulajnoga wzbogacona jest natomiast w silnik elektryczny, który pozwala elektrykowi poruszać się po miejskich ścieżkach rowerowych. Należy mieć jednak na uwadze, iż elektryczną hulajnogą podróżować może wyłącznie jednak osoba. Przepisy prawne dokładnie precyzują reguły poruszania się e-hulajnogą. Brak ich przestrzegania nie tylko wiąże się ze stwarzaniem dużego niebezpieczeństwa, ale również z otrzymaniem wysokiego mandatu.

elektryczna hulajnoga

Pojemny akumulator ładowany prądem elektrycznym

Innym rozwiązaniem – nieco kosztowniejszym niż w przypadku elektrycznej hulajnogi – są polskie rowery elektryczne. E-pojazdy działają na podobnych zasadach, wykorzystując w swojej budowie elektryczny silnik. Oznacza to, że nie musimy martwić się zakupem drogiego paliwa, którego ceny bywają niekiedy zatrważające. Akumulator ładowany jest przy pomocy prądu elektrycznego, a pojemna bateria sprawia, że na jednym naładowaniu jesteśmy w stanie przejechać dużą ilość kilometrów.

Sklep z rowerami elektrycznymi i e-hulajnogami znajdziemy nie tylko w lokalizacji stacjonarnej, ale także w przestrzeni internetowej. Wielu producentów oferuje swoje elektryki za pośrednictwem renomowanych sprzedawców.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!