Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogInternista – czym się zajmuje?

Internista – czym się zajmuje?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Zastanawiasz się, kim jest internista? Lekarz posiadający taką specjalizację związany jest z medycyną wewnętrzną. Z pomocy internisty korzystają dorosłe osoby, które zauważyły jakiekolwiek niepokojące objawy.

Na profesjonalną opiekę internisty możesz liczyć w https://przychodnialekarzy.pl/. Czym dokładnie zajmuje się internista?

Internista – czym się zajmuje?

lekarz internista

Specjalizacją lekarską nazywa się posiadanie kwalifikacji w określonej dziedzinie medycyny. Wśród kilkudziesięciu istniejących dzisiaj specjalizacji bez wątpienia istotne miejsce zajmuje lekarz internista, w którego kręgu zainteresowań leżą choroby wewnętrzne. Co to oznacza? Ukończenie specjalizacji dotyczącej chorób wewnętrznych wiąże się z koniecznością posiadania niezwykle szerokiej wiedzy odnoszącej się do ludzkiego organizmu. Jedynie tak całościowe wykształcenie pozwala na szybkie diagnozowanie różnorodnych schorzeń. Interna znana jest jako jedna z najstarszych specjalizacji lekarskich. Jej koncepcja opiera się na twierdzeniu, że na zdrowie człowieka ma wpływ zarówno stan umysłu, ducha, jak i ciała, dlatego każdy z tych obszarów powinien podlegać leczeniu.

Jakie choroby leczy internista?

Określenie wszystkich chorób, którymi leczeniem zajmuje się internista jest niezwykle utrudnione. Nie jest również łatwo wskazać najistotniejsze z nich, ponieważ takich schorzeń jest mnóstwo. Zadaniem internisty jest diagnozowanie chorób powiązanych z takimi układami, jak odpornościowy, oddechowy, pokarmowy, moczowy czy układ krążenia. Wybierając się do internisty, możemy również liczyć na postawienie diagnozy w zakresie schorzeń metabolicznych i alergicznych. Możemy się do niego zgłosić również w związku z chorobami tarczycy czy reumatyzmu.

W praktyce oznacza to, że wizyta u internisty jest wskazana, kiedy mamy wątpliwości co do tego, jakiego układu dotyczą męczące nas dolegliwości. W takiej sytuacji internista przeprowadza z nami niezbędny wywiad, kieruje na potrzebne badania i na tej podstawie stawia wstępną diagnozę.

Internista a lekarz rodzinny

Wiele osób myli internistę z lekarzem rodzinnym. Warto jednak wiedzieć, że do bycia lekarzem rodzinnym konieczna jest też wiedza z zakresu geriatrii i pediatrii, czyli dziedzin medycyny związanych z osobami starszymi oraz dziećmi. Pacjentem internisty jest z kolei wyłącznie osoba dorosła. Internista pracuje na szpitalnym oddziale chorób wewnętrznych, ale możemy również umówić się na wizytę u lekarza tej specjalizacji w gabinecie podstawowej opieki zdrowotnej.

Czym powinien wyróżniać się dobry internista?

Istnieje kilka ważnych cech, które powinien posiadać dobry internista. Kluczem do właściwego wykonywania pracy jest oczywiście posiadanie rozległej wiedzy w zakresie medycyny. Oprócz tego ważne jest, by internista charakteryzował się wysokim poziomem empatii. Istotna będzie jego otwartość, zdolność rozumienia drugiego człowieka oraz posiadane umiejętności interpersonalne, które sprawią, że wizyta będzie wiązać się dla pacjenta ze znacznie mniejszym stresem. Jednym z miejsc, w którym bez problemu trafisz na życzliwych i kompetentnych specjalistów jest Przychodnia Lekarzy. Pracujący tam interniści to doświadczeni profesjonaliści.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!