Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Okulary korekcyjne umożliwiają nie tylko korekcję wad wzroku, ale również wyrażenie własnego stylu. Dostępne są one w bardzo wielu wariantach, dzięki czemu każdy może dopasować model do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Bardzo istotne jest również dobranie okularów korekcyjnych do kształtu twarzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak je odpowiednio dopasować, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

okulary korekcyjne

Jak dopasować okulary korekcyjne? Zacznij od określenia kształtu twarzy!

Okulary odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy uwydatniają urodę i stanowią efektowną ozdobę. Modele korekcyjne nie tylko korygują wady wzroku, ale również podkreślają atuty i pomagają wyrazić styl. Jednak dla wielu osób dobór okularów jest prawdziwym wyzwaniem.

Zatem, jak dopasować okulary korekcyjne do kształtu twarzy? Na początku należy określić swój kształt. Nie jest to trudne! Można to zrobić na dwa sposoby – przy pomocy lustra i szminki lub fotografii. Żeby wykonać pierwszą metodę, trzeba stanąć naprzeciwko lustra, a następnie obrysować kontur twarzy za pomocą szminki. Na podstawie uzyskanego kształtu można określić, czy twarz jest okrągła, trójkątna, owalna czy podłużna.

Drugi sposób na określenie kształtu twarzy polega na przyjrzeniu się swojej fotografii. Możesz do tego zadania użyć zdjęcia z dowodu lub paszportu bądź wykonać selfie. Najważniejsze, aby fotografia była wykonana na wprost. Następnie na zdjęciu zaznacz 6 punktów: 2 na zewnętrznych krawędziach czoła, 2 na wysokości kości policzkowych oraz 2 z obu stron żuchwy. Dzięki otrzymanej siatce będziesz w stanie określić kształt swojej twarzy.

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Gdy już znasz swój kształt twarzy, czas dowiedzieć się, jakie okulary najlepiej do niego pasują!

Okulary do twarzy kwadratowej

Posiadasz mocno zaznaczoną linię żuchwy i intensywnie zarysowane kości policzkowe? Twoja szczęka i czoło mają niemal taką samą szerokość? W takim razie Twój kształt twarzy to kwadrat. Jakie okulary sprawdzą się u Ciebie najlepiej? Te z zaokrąglonymi oprawkami, które skutecznie złagodzą rysy twarzy. Doskonałym wyborem będą oprawki typu kocie oczy oraz modele owalne i okrągłe. Zrezygnuj natomiast z okularów kanciastych.

Okulary do twarzy owalnej

Masz efektownie zarysowane kości policzkowe oraz nieco wydłużone czoło i podbródek? Jeśli tak, to posiadasz twarz owalną, w przypadku której sprawdzają się wszystkie kształty oprawek. Świetnie sprawdzą się u Ciebie zarówno zaokrąglone okulary korekcyjne Prada, jak i modele kanciaste czy panto.

Okulary do twarzy okrągłej

Jakie okulary korekcyjne dopasować do twarzy okrągłej? Najlepiej sięgnąć po modele prostokątne lub kwadratowe, posiadające wyraziste linie. Dzięki nim skutecznie wysmuklisz i wydłużysz swoją twarz. Efektownie podkreślą one Twoją urodę i wydobędą atuty. Pamiętaj jednak, że przy twarzy okrągłej, należy unikać okularów korekcyjnych z owalnymi i zaokrąglonymi oprawkami.

Okulary do twarzy prostokątnej

Jakie okulary najlepiej sprawdzają się u osób z twarzą prostokątną? Doskonałym wyborem są modele zaokrąglone i owalne. Świetnie prezentują się również oprawki typu pilotki. Osoby z tym kształtem twarzy powinny jednak unikać okularów o ostrych krawędziach. Nie najlepszym wyborem będą modele kwadratowe i prostokątne.

Okulary do twarzy w kształcie serca/trójkątnej

Twarz w kształcie serca cechuje się mocnymi rysami, szerokim czołem i wąskim, delikatnie zaostrzonym podbródkiem. Osoby posiadające ten kształt twarzy powinny sięgnąć po okulary korekcyjne w formie owalnej lub okrągłej, które skutecznie łagodzą wyraziste rysy. Świetną propozycją są modele typu kocie oczy.

Gdzie kupić okulary korekcyjne?

Już wiesz, jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy. Teraz zapewne zastanawiasz się, gdzie kupić te akcesoria. Otóż najlepiej zamówić je w dobrym salonie optycznym, który oferuje okulary korekcyjne Prada i modele innych zaufanych producentów. Wybierając takie produkty, będziesz miał pewność, że nie oddziałują niekorzystnie na wzrok, skutecznie korygują wady i cechują się wysoką trwałością.

Więcej na stronie: https://optyk-klank.pl/

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!