Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak działają tabletki na sen i czy mogą mieć skutki uboczne?

Jak działają tabletki na sen i czy mogą mieć skutki uboczne?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Problemy ze zdrowym snem oraz bezsennością pojawiają się u wielu różnych osób, praktycznie w każdym przedziale wiekowym. Mogą być one wywołane rozmaitymi czynnikami, w tym m.in. długotrwałym stresem, chorobami (np. układu nerwowego) czy też lękami. Takich przypadłości nie należy bagatelizować! Pacjenci skarżący się na tego typu kłopoty powinni jak najszybciej umówić się do lekarza i zastosować się do jego rad. Co jednak z tabletkami na sen? Jak one działają i czy mogą mieć jakieś skutki uboczne?

tabletki na sen

Tabletki na sen – czego można od nich oczekiwać?

Coraz większym zainteresowaniem ze strony przemęczonych pacjentów, którzy od dłuższego czasu nie mogą się wyspać cieszą się leki nasenne bez recepty. Co konkretnie przemawia za tabletkami na sen i co trzeba o nich wiedzieć? Z pewnością to, że należy je stosować pod czujnym okiem doświadczonego lekarza i nie przekraczać zalecanych dawek dziennych. Ponadto warto wybierać jedynie te tabletki i suplementy diety, które opierają się na naturalnym składzie. Przeanalizowanie składu tabletek to absolutna podstawa sukcesu, ponieważ tylko wtedy kuracja z ich zastosowaniem będzie przemyślana i bezpieczna. Odpowiednio dobrane i stosowane tabletki na sen działają nasennie i sprzyjają szybszemu zasypianiu, a dodatkowo uspokajają pacjenta, działają przeciwlękowo i pomagają mu zapanować nad jego nerwami oraz emocjami. Dzięki temu można liczyć na przyjemny i długi sen, tak aby finalnie obudzić się rankiem z dużą dawką nowej energii do działania w domu lub w pracy.

Tabletki na sen – co ze skutkami ubocznymi? Kilka kluczowych informacji

Kuracja nasenna z wykorzystaniem wspomnianych wcześniej tabletek na sen musi być bardzo dokładnie rozplanowana i skonsultowana z lekarzem. Nieodpowiednie lub zbyt częste (np. codzienne i przez kilka tygodni) stosowanie kapsułek oraz różnego rodzaju preparatów może doprowadzić do pojawienia się uczucia zobojętnienia i drażliwości, trudności z utrzymaniem skupienia i koncentracji, spowolnienia myślenia i osłabienia pamięci czy też problemów z mięśniami. Wybierając dla siebie preparaty na spokojny sen warto rozpocząć od przeanalizowania ich składu, tak aby upewnić się, że nie jest się uczulonym na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniami do stosowania takich tabletek mogą być ponadto:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • depresja,
  • zespół lęku napadowego,
  • jaskra,
  • ostra niewydolność wątroby,
  • niewydolność oddechowa,
  • bezdech nocny.

Jak widać nie obejdzie się bez specjalistycznych konsultacji medycznych, ponieważ tylko wraz z lekarzem pacjentowi uda się dobrać odpowiednie tabletki nasenne o właściwościach uspokajających. Działania realizowane na własną rękę mogą doprowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych.

Za jakimi tabletkami nasennymi rozejrzeć się w pierwszej kolejności? Porady

Pozostaje przemyśleć jeszcze jedną istotną kwestię, a mianowicie za jakimi tabletkami nasennymi warto rozejrzeć się w pierwszej kolejności? Doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać tabletki Positivum Sen, w których zastosowano wyciąg z szyszek chmielu, melatoninę i wyciąg z ziela melisy. Preparat jest skutecznym połączeniem naturalnych składników roślinnych oraz melatoniny, dzięki czemu można sobie zagwarantować zdrowy i komfortowy sen, odprężenie, wyciszenie, lepsze samopoczucie i skrócenie czasu zaśnięcia.

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!