Nie od dziś wiadomo, że medytacja potrafi zdziałać cuda. Regularna praktyka wchodzenia w odpowiednie przestrzenie powoduje, że zaczynasz inaczej spostrzegać całą rzeczywistość.
Będąc w stanie obserwacji, widzisz, czujesz i słyszysz więcej, dostrzegasz prawdziwy świat. Prawdziwa medytacja to taka, w której zostaje uruchomiony kanał duchowy, czyli takie duchowe schody, które umożliwiają podniesienie wibracji, wstawiając medytującego w konkretne stany energetyczno-duchowe. W trakcie takiego wejścia potrafi zajść wiele zmian, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, energetycznej jak i duchowej. Cała istota ludzka podlega transformacji, podczas której budzi się nasza świadomość.
Medytacja dla początkujących
Z tematem medytacji związanych jest wiele pojęć, takich jak afirmacja, kontemplacja, koncentracja uwagi, mantra i wiele innych. Która z nich jest właściwą techniką? By poznać mechanizm i prawdziwą naturę medytacji, warto wiedzieć na ten temat nieco więcej. Dzięki uściśleniu tych pojęć łatwiej będzie przejść do meritum, jak nauczyć się medytować i znacznie przyspieszyć wejście w praktykę.
- „Afirmacja” jest formą sentencji, która polega na powtarzaniu pozytywnych stwierdzeń na temat własnej osoby, które mają przypominać o tym jakie są jego pragnienia oraz prowadzić do przyspieszenia ich realizacji. Człowiek się wycisza, harmonizuje, dzięki czemu psychika jest spokojniejsza a on łagodniej na wszystko patrzący.
- „Kontemplacja” to rodzaj aktywności poznawczej, którą realizuje się poprzez skupienie i zanurzenie w myślach. Słowo kontemplacja pochodzi z języka łacińskiego contemplatio i pierwotnie oznacza obserwowanie lotu ptaka po niebie. Kontemplacja pomaga w poznawaniu i odkrywaniu siebie, poprzez pozostawanie w ciszy i spokoju.
- „Koncentracja” to umiejętność nakierowywania uwagi na określony cel. Polega na maksymalnym skupieniu się na wykonywanej czynności. Jest przydatna w sytuacji, kiedy człowiek przytłoczony trudnościami nie potrafi wejść w cudowny stan, ponieważ jest w stresie i depresji.
- „Mantra” to sankryckie słowo, werset lub sylaba, która jest elementem praktyki duchowej. Słowo to składa się z wyrażeń „mantra”, które oznacza „umysł” i „tra” które określa ”wyzwolenie”. Główny cel mantry to uspokojenie, odprężenie i zaktywizowanie określonego stanu za pomocą kombinacji dźwięków, słów lub sylab.
Miejsce i czas na medytację
Zastanawiasz się jaki jest najwłaściwszy czas na medytację? Najlepiej medytuje się wieczorem. Wynika to z faktu, że właśnie pod koniec dnia pojawia się cisza energetyczna. To dobra wskazówka dla początkujących, ponieważ wraz ze zdobyciem wprawy, wybranie odpowiedniej pory będzie zależało od indywidualnego podejścia. Przy odrobinie doświadczenia można medytować o każdej porze i w każdej pozycji, która nam odpowiada np. na stojąco, a nawet podczas rozmowy z innymi.
Proste i przystępne medytacje dla każdego
Dla początkujących, którzy nie mają wiedzy, jak praktykować samodzielnie, uruchomiono gotowe medytacje przygotowane przez Zbigniewa Jana Popko. Każdy może z nich skorzystać, a jedną z najczęściej wybieranych praktyk jest medytacja na sukces. Zaprogramowanie się na funkcjonowanie w wyższej wibracji może przynieść powodzenie w każdym obszarze życia oraz daje możliwość poznania przestrzeni znajdującej się poza „quantum”.