Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak protetyk może odmienić Twój uśmiech? Przegląd metod protetycznych

Jak protetyk może odmienić Twój uśmiech? Przegląd metod protetycznych

Kategorie:
Artykuły partnerów

W ramach stomatologii możliwe jest przeprowadzanie wielu zaawansowanych działań i zabiegów, aby przywrócić Pacjentom piękny uśmiech, funkcjonalność uzębienia i pewność siebie. Jednym ze specjalistów, który ma ogromny wpływ na zęby z dużymi ubytkami, a także ich brak, jest protetyk. Warszawa i enel-med to wybór placówek oraz stomatologów, którzy w ciągu zaledwie kilku spotkań mogą wyleczyć braki pojedynczych zębów, jak i całkowite bezzębie. Sprawdź, jakie metody protetyczne są stosowane obecnie najczęściej.

protetyk Warszawa

Kiedy udać się do protetyka?

Protetyka to dział stomatologii, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem różnych chorób występujących w obrębie narządu żucia. To również działania związane z wadami zgryzu oraz bezzębiem częściowym i całkowitym. Uzupełnianie ubytków tkankowych oraz skomplikowane działania związane z poprawą stanu uzębienia, a także zapobieganie dalszej degradacji zębów to kolejne zadania, jakimi zajmuje się protetyk. Warszawa jest jednym z miast, w którym wszystkie te czynności są przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych z zastosowaniem innowacyjnych technologii i najbardziej estetycznych rozwiązań.

Wbrew przekonaniu niektórych osób protetyk jest specjalistą, z którego pomocy korzystają zarówno osoby starsze, jak i młodzi dorośli oraz dzieci. Braki w uzębieniu, które można uzupełnić różnymi konstrukcjami protetycznymi, dotyczą osób z zaawansowaną próchnicą, ale też Pacjentów po przebytych urazach, chorobach czy leczeniu endodontycznym.

Najczęściej stosowane metody protetyczne

Protetyk może pomóc odzyskać uśmiech dzięki wykonaniu różnego rodzaju uzupełnień. Ich typ jest dobierany w zależności od rozległości problemu u danego Pacjenta, jego oczekiwań, a także możliwości finansowych. Wśród najczęściej wykonywanych konstrukcji protetycznych znajdują się uzupełnienia stałe, takie jak korony czy mosty, ale również ruchome protezy. Możliwe jest też wszczepienie implantów, na których następnie osadzana jest proteza stała lub ruchoma w zależności od oczekiwań.

W ramach działań protetycznych można również wykonać poprawę estetyki uśmiechu. Wówczas do wyboru jest kilka rodzajów licówek zębowych. Z ich pomocą możliwe jest wyrównanie kształtu zębów, a także wybranie preferowanego koloru zębów. Niekiedy protetyk bierze też udział w wykonywaniu złożonych działań, w których niezbędna jest pomoc chirurga stomatologa czy onkologa.

W jaki sposób przeprowadzane jest leczenie protetyczne?

Aby móc zastosować u Pacjenta określony rodzaj uzupełnienia, najpierw niezbędne jest wykonanie szczegółowego przeglądu stomatologicznego. Jeżeli u danej osoby występują jakiekolwiek ubytki, próchnica czy choroby przyzębia, w pierwszej kolejności musi być przeprowadzone właściwe leczenie. Dopiero później swoje działania może wdrożyć protetyk. Warszawa i nowoczesne gabinety stomatologiczne w tym zakresie oferują duży wybór metod oraz materiałów, z których mogą być wykonane zarówno korony, licówki, jak i protezy. Niejednokrotnie to rozwiązania służące przez całe życie.

Wśród koron zębowych i protez największą popularnością cieszą się uzupełnienia porcelanowe wykonywane zarówno na podbudowie metalowej, z tlenku cyrkonu, jak i warianty pełnoceramiczne. To konstrukcje, które charakteryzują się wysoką estetyką i niemal idealnym dopasowaniem do pozostałego uzupełnienia pod względem koloru. Po wybraniu określonego wariantu protetyk pobiera wycisk, który jest przekazywany do pracowni protetycznej. Po wykonaniu właściwej protezy i dopasowaniu jej do Pacjenta konstrukcja zostaje przymocowana na stałe lub nie, jeżeli Pacjent zdecydował się na wariant ruchomy.

Niezależnie od rodzaju zastosowanego uzupełnienia protetycznego konieczne jest regularne odwiedzanie stomatologa na wizytach kontrolnych i stosowanie się do odpowiednich zasad higieny.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!