Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak się rozwijać na co dzień? Łatwe i przyjemne sposoby na zdobywanie nowej wiedzy

Jak się rozwijać na co dzień? Łatwe i przyjemne sposoby na zdobywanie nowej wiedzy

Kategorie:
Artykuły partnerów

Nieustanny rozwój wpływa nie tylko na aspekty zawodowe i finansowe. To także doskonały i łatwy sposób na poznawanie świata, odkrywanie nowych pasji czy zyskanie pewności siebie. W dobie internetu nie musisz nawet wychodzić z domu, aby się rozwijać. W świecie online znajdziesz wszystko, czego tylko potrzebujesz, a jeśli nie – to z pewnością zapewnią ci to książki albo aplikacje na smartfona. Jak może wyglądać rozwój w domowych warunkach? Podpowiadamy, jak robić to na co dzień bez większego wysiłku.

studia online

Nauka języka obcego to dobra inwestycja wolnego czasu

W czasach, gdy granice między państwami coraz bardziej się otwierają, a praca zdalna w międzynarodowych korporacjach cieszy się coraz większą popularnością, najlepszym sposobem na rozwój jest nauka języków obcych. Możesz robić to na wiele sposobów i wcale nie musisz poświęcać na to wielu godzin dziennie. Zamiast tego możesz zdecydować się na zainstalowanie aplikacji, która wymaga jedynie 10-15 minut twojej uwagi. Równie świetnie sprawdzą się ogólnodostępne książki do nauki języków obcych, a nawet rozmówki z native speakerami na Skypie.

Najlepszy sposób na rozwój? Codzienne czytanie książek

Kolejna propozycja łatwego i przyjemnego rozwoju w domowym zaciszu z pewnością nie jest żadnym zaskoczeniem. To czytanie książek, które nie tylko odgrywa funkcję rozrywkową, jeśli lubisz romanse, kryminały czy fantastykę. To również znakomity sposób na poszerzanie swojego słownictwa, poznawanie lepiej języka polskiego od strony gramatycznej i interpunkcyjnej, a także na doskonalenie umiejętności analitycznego myślenia. Co więcej, czytając codziennie książki, redukujesz stres, możesz poprawić swoją pamięć oraz trenujesz umiejętność zapamiętywania. Tyle korzyści idące w parze z przyjemnością poznawania nowych historii sprawiają, że czytanie książek jest jednym z najlepszych sposobów na codzienny rozwój dla każdego.

czytanie książki

Podcasty twoimi najlepszymi przyjaciółmi

Podcasty to dość nowy format, który szturmem podbił świat online. Nie bez powodu – to skoncentrowana dawka wiedzy na interesujący cię temat. Aktualnie lista nie tylko polskich, ale także zagranicznych twórców liczy tysiące autorów, którzy poruszają różnorodne tematy – finansowe, dietetyczne, biznesowe, językowe, medyczne, organizacyjne i wiele innych. Dużą zaletą podcastów jest to, że dają możliwość rozwoju praktycznie w każdej sytuacji. Możesz słuchać ich w trakcie gotowania, sprzątania, zasypiania lub zabrać ze sobą w drogę do pracy.

A może studia online? Połącz przyjemne z pożytecznym

Jeśli zdobywanie wiedzy sprawia ci przyjemność, to strzałem w dziesiątkę są studia online, na które możesz zapisać się np. tutaj: studia-online.pl. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które chcą nieustannie zdobywać nowe kwalifikacje i umiejętności, które być może przydadzą im się w przyszłości w życiu zawodowym. To także wygoda i elastyczność, dzięki której nie musisz się dostosowywać do harmonogramu. Zamiast tego możesz uczyć się i rozwijać w dowolnym czasie, a nawet miejscu – po pracy albo na wakacjach.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!