Piękne i lśniące włosy są naszą wizytówką, dlatego warto o nie dbać na każdym kroku. Oczywiście każdy z nas ma inne potrzeby w tym zakresie – dobierzmy zatem pielęgnację zgodnie ze swoimi wymaganiami. Jak szybko i skutecznie wzmocnić włosy, aby pozostały zdrowe przez długi czas? Co jest istotne w codziennej pielęgnacji?
Sposoby na wzmocnienie włosów
Jeśli nasze włosy są cienkie, matowe i pozbawione życia, to znak, że musimy o nie szczególnie zadbać. Jak wzmocnić włosy? W tym wypadku pomocne są następujące wskazówki:
- Mycie włosów 2-4 razy na tydzień z użyciem łagodnego szamponu i lekkiej odżywki – codzienne mycie jest rekomendowane jedynie w przypadku włosów szybko przetłuszczających się.
- Stosowanie maski 1-2 frazy na tydzień, tak aby zbytnio nie obciążać pasm.
- Rozczesywanie włosów przed myciem, co pozwala uniknąć niepotrzebnego łamania się kosmyków podczas czesania po umyciu.
- Stosowanie preparatów do włosów z jak najmniejszą ilością parabenów i sulfanów – mogą one uszkadzać łuski włosowe.
- Mycie głowy w letniej wodzie i czesanie ich po wyschnięciu.
- Aplikacja odżywki na same końce, tak aby nie doszło do obciążania włosów.
- Sięganie po szczotkę z naturalne włosiem. Z kolei do rozplątywania kołtunów przyda nam się grzebień o szeroki rozstawionych ząbkach.
Co jeszcze może być pomocne we wzmocnieniu włosów? Pamiętajmy o regularnym podcinaniu końcówek, najlepiej co 8-10 tygodni. Dodatkowo możemy postawić na masaż włosów i skóry głowy oliwą z oliwek lub olejkiem kokosowym, co pobudza krążenie i wzrost pasm. Po masażu pozostawmy olejek na włosach na 15-30 minut, a następnie umyjmy włosy. Więcej informacji o skutecznej pielęgnacji włosów znajdziemy na stronie https://ohmyhair.com.pl/.
Jak zadbać o zdrowe włosy?
Bardzo ważne jest wdrożenie zbilansowanej diety. W przypadku niedoborów możemy sięgnąć po multiwitaminy, tabletki z biotyną lub inne suplementy, po konsultacji ze specjalistą. Jednakże dla organizmu najkorzystniejsze jest pobieranie minerałów i witamin z jedzenia! Aby zachować zdrowe włosy przez długi czas, warto ograniczać zabiegi stylizacyjne. Zamiast gumki do włosów wybierzmy klamrę. Nie bez znaczenia jest też wysypianie się i relaks – stres wpływa bowiem negatywnie na wygląd kosmyków.
Każdego miesiąca nasze włosy rosną od 6 mm do 1,2 cm, jednak do tego celu potrzebne są składniki odżywcze. Dzięki zdrowej diecie komórki naszego ciała stają się silniejsze. Nic więc dziwnego, że sposób odżywiania ma ogromne znaczenie dla wyglądu włosów. Co włączyć do codziennej diety? Mile widziany jest łosoś – to ryba zawierający kwasy omega-3, żelazo, białko i witaminę B12. Składniki te dobrze oddziałują na zdrowie skóry głowy, a niedobory często skutkują suchą skórą głowy i matowością pasm. W naszej diecie nie może także zabraknąć ciemnozielonych warzyw, takich jak brokuły i szpinak. Zawierają one witaminy C i A, które są niezbędne do produkcji sebum. Poza tym mają w sobie wapń i żelazo.
Jak widzimy, w celu zachowania zdrowych i lśniących włosów warto wdrożyć kilka nawyków, dzięki którym szybko uzyskamy pożądane efekty.
Czytaj więcej porad Moniki Chrapińskiej-Krupa
Najnowsze artykuły

Femboy i Tomboy: Przewodnik po ekspresji płciowej bez tabu

Jak rozmawiać w związku, żeby się zrozumieć? Praktyczne wskazówki

Etapy psychiki po rozwodzie i praktyczne wskazówki, jak żyć po rozwodzie
