Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak zmiana fryzury wpływa na nasze życie? Sprawdź!

Jak zmiana fryzury wpływa na nasze życie? Sprawdź!

Kategorie:
Artykuły partnerów

Kiedy kobieta zmienia fryzurę, wkrótce zmieni całe swoje życie. – te słowa Coco Chanel są znane od lat. Czy mają coś wspólnego z rzeczywistością? Jak i czy w ogóle fryzura wpływa na życie człowieka?

kosmetyki do włosów

Kiedy kobieta zmienia fryzurę, wkrótce zmieni całe swoje życie. – te słowa Coco Chanel są znane od lat. Czy mają coś wspólnego z rzeczywistością? Jak i czy w ogóle fryzura wpływa na życie człowieka? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Przyjemnej lektury!

„Obcięłaś włosy! Czyżby nowy etap w życiu?”

Z pewnością spotkaliście się kiedyś z powyższymi lub podobnymi stwierdzeniami na temat zmiany fryzury. Co ciekawe, w przypadku mężczyzny otoczenie szybciej zauważy, że już dawno nie był u fryzjera, niż spostrzeże, że właśnie skrócił włosy. Jako że panowie zazwyczaj noszą krótkie włosy, to bardziej spektakularną zmianą jest ich zapuszczenie. Tak czy inaczej – zmiana fryzury u mężczyzn raczej pozostaje bez większego rozdźwięku.

W przypadku kobiet jest na odwrót. O ile podcięcie końcówek czy skrócenie grzywki nie budzi zbyt dużego zainteresowania, to znaczna zmiana długości czy zmiana koloru wywołuje zszokowane, pełne podziwu spojrzenia oraz całą masę pytań. Pytania dotyczą najróżniejszych aspektów życia: związków, rodziny, kariery, planów na przyszłość. Zmiana fryzury niekoniecznie wiąże się ze zmianami w życiu. Często to jedyna zmiana, na którą możemy sobie obecnie pozwolić. Odrobina świeżości w codziennej monotonii.

„Idź do fryzjera, a humor ci się poprawi”

zmiana fryzury
Bardzo popularnym stwierdzeniem na temat włosów jest to, że zmiana fryzury pozytywnie wpływa na nastrój. „Idź do fryzjera, a humor ci się poprawi” – ciekawe, ile osób, które dostało tę radę, skorzystało z niej… Zazwyczaj słysząc tego typu teksy uśmiechamy się lub odpowiadamy coś żartem, oczywiście nie korzystając z rady. Bo co fryzura może zdziałać, jeśli mierzymy się z wielkim problemem? Na pewno go nie rozwiąże, to fakt. Jednak naprawdę może pomóc! Oczywiście, nie bezpośrednio. Aby to zrozumieć, należy poszukać odpowiedzi w ludzkiej psychice. Kiedy mierzysz się z ważnym problemem czy dylematem, warto zacząć od małych kroków. Często jest tak, że w obawie przed złą decyzją czy konfrontacją unikamy rozwiązania problemu i zamiast zacząć działać, stale obmyślamy plan. Zastanawiamy się, jak podejść do sprawy, od której strony. Z czasem tych wątpliwości narasta i im dłużej się zastanawiamy, tym problem staje się większym ciężarem i wpływa na całe życie.

Czasem wystarczy jeden, mały krok do przodu. Jeden ruch, aby uruchomić dalszy ciąg zdarzeń. Trochę jak w domino. Jak wizyta u fryzjera ma się do gry w domino? Potraktujmy ją jako pierwszą kostkę, czyli pierwszy krok. Zmiana fryzury może dać Ci poczucie, że masz kontrolę nad swoim życiem i nad decyzjami, które podejmujesz. Być może zmotywuje Cię to do dalszego działania. Bo najgorszym rozwiązaniem każdego problemu jest brak działania!

Zmiana fryzury – większa pewność siebie?

Zdarzyło Ci się kiedyś zobaczyć ulubioną aktorkę czy koleżankę w olśniewającej fryzurze z grzywką i pobiec do fryzjera, żeby zrobić taką samą? A potem z rozczarowaniem zauważyć, że Twoja pewność siebie momentalnie spadła? Osoby niemające nic wspólnego z wizażem czy fryzjerstwem potrafią jedynie stwierdzić, że fryzura dobrze wygląda. Jednak to ryzykowne od razu robić sobie taką samą, ponieważ ta fryzura dobrze wygląda właśnie na tej osobie, która ją nosi. Czyli z odpowiednimi proporcjami twarzy: wielkością i rozstawem oczu, nosa, ust, wysokością czoła, wyrazistością kości policzkowych… Każdy kształt twarzy wymaga odpowiedniej oprawy. Dobrze dobrana fryzura ukrywa to, co chcemy ukryć i uwydatnia zalety. Należy brać pod uwagę także rodzaj i strukturę włosów. Jeśli chcesz czuć się dobrze i zyskać większą pewność siebie, o odpowiednie dopasowanie fryzury najlepiej poproś profesjonalistę. Natomiast w domowym zaciszu sama możesz zadbać o kondycję swoich pasm – wybierając sprawdzone, profesjonalne kosmetyki. Gdzie je kupić? Zobacz sklep z kosmetykami do włosów fryzomania.pl, który od lat wyposaża tysiące salonów fryzjerskich.

Prawda czy fałsz?

Jak to zatem wygląda w praktyce? Czy zmiana fryzury wpływa na nasze życie? I tak, i nie. Zmiana fryzury może być zarówno powiewem świeżości, urozmaiceniem codzienności, jak i solidnym kopem do wyrwania się ze stagnacji i podjęcia dalszego działania. A Ty, jakie masz zdanie na ten temat?

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!