Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak zorganizować najlepszą imprezę na Halloween?

Jak zorganizować najlepszą imprezę na Halloween?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Październik to dla większości z nas pierwszy miesiąc prawdziwej jesieni – kolorowych liści, rozgrzewających herbat i koca. Nie zapominajmy jednak, że ostatniego dnia tego miesiąca czeka nas jedna z najlepszych imprez w roku. Halloween to okazja do zaproszenia znajomych i poczucia się znowu jak dziecko. Jak jednak sprawić, żeby była to impreza wyróżniająca się na tle wszystkich innych?

Wybierz motyw imprezy

halloween impreza

Powinien to być pierwszy krok planowania imprezy. Zastanów się, czy chcesz żeby Twoja impreza była naprawdę przerażająca i zawierała sztuczne gałki oczne i krew, czy ma pójść raczej w kierunku przyjaznych duchów i czarownic. Motyw, który sobie wymyślisz, powinien wpłynąć na to, jakie wybierzesz dekoracje, zaproszenia, stroje i jedzenie.

Stwórz upiorne zaproszenia

Zaproszenia są o wiele ważniejsze niż myślisz. Oczywiście normalnie napisalibyśmy znajomym na Messengerze czy WhatsAppie, że mają wpadać na imprezę danego dnia, ale możemy pójść o krok dalej. Wystarczy stworzyć proste zaproszenie w darmowym programie typu Canva i wysłać je do gości mailem albo poprzez Facebooka. Zaproszenie w halloweenowym stylu stworzy nastrój imprezy na długo przed jej rozpoczęciem. Pamiętaj, aby w zaproszeniu poinformować gości o wszelkich szczegółach, które mogą pomóc im przygotować się do przyjęcia: strojach, napojach, które mogą przynieść czy przygotowaniu strasznej historii.

Zadbaj o pyszne (i straszne) przekąski

Halloween to jedyny dzień w roku, w którym nieapetyczne jedzenie jest jak najbardziej pożądane. Możliwości tworzenia niepokojących smakołyków są nieograniczone! Możesz zrobić ciasteczka w kształcie duchów, parówki zawinięte w ciasto francuskie imitujące obcięte palce, spaghetti i klopsiki imitujące mózgi i inne straszne przystawki. Jako deser możesz gościom zaserwować ciasto z wypływającą konfiturą truskawkową imitującą krew.

Przygotuj specjalny poncz w kociołku

Każda impreza Halloweenowa potrzebuje kociołka z tajemniczą miksturą. Czemu miałbyś podawać gościom zwykłe drinki, kiedy możesz przygotować specjalną miksturę i nalewać ją wszystkim do kieliszków? Jeśli naprawdę chcesz przestraszyć swoich gości, możesz nawet kupić rękę zombie, która może trzymać chochlę do serwowania. Możesz też zainwestować w kostki lodu przypominające czaszki czy gałki oczne.

Czy wiesz, że… suchy lód wydziela mglistą substancję po zmieszaniu z płynem? Jeśli chcesz, aby kociołek parował, spróbuj dodać trochę suchego lodu do mikstury tuż przed przybyciem gości.

Zadbaj o playlistę na Halloween

Każda impreza z okazji Halloween jest niekompletna bez motywu muzycznego, który wprowadza odpowiedni nastrój. Klasyczne hity, takie jak „Thriller” Michaela Jacksona, są tutaj oczywiste. Jeżeli mamy problem z wymyśleniem kolejnych piosenek, na pewno pomoże nam Spotify czy Youtube. Możesz też zrobić z tego zabawę i przed imprezą poprosić gości o dodanie do playlisty swoich ulubionych „strasznych” hitów.

Udekoruj wejście do mieszkania i daj gościom przedsmak imprezy

Impreza może odbywać się w środku, ale jeśli naprawdę chcesz pójść na całość, warto poświęcić czas na udekorowanie frontu swojego domu czy mieszkania. Gdy goście przyjadą, będą pewni, że znajdują się we właściwym miejscu. Świetnie sprawdzą się tutaj strachy na wróble, dynie, pajęczyny, latarnie, a może nawet maszyna tworząca mgłę? Jeśli znajdziesz dekoracje z czujnikami ruchu, Twoi goście mogą zostać powitani przerażającym rechotem lub buczeniem.

Z dekoracjami na Halloween nie powinno być też problemu: w październiku często pojawiają się one na przykład w Pepco. Black Friday, który przypada prawie miesiąc po Halloween to też świetna okazja do zrobienia zapasów na przyszły rok.

Stwórz klimat dzięki tym trickom

Jeśli chcesz, aby Twoja impreza skłaniała się ku ciemniejszej stronie, możesz zorganizować kilka imprezowych sztuczek, aby zabawić swoich znajomych. Aby ich przestraszyć lub obrzydzić, możesz posadzić ich w kręgu z zamkniętymi oczami i otwartymi rękami. Kiedy ludzie tracą możliwość podglądania, ich wyobraźnia zaczyna szaleć. Podaj im różne przedmioty, które są zimne, oślizgłe i gąbczaste. Ugotowane, schłodzone spaghetti może być mózgiem, jajka na twardo lub klopsiki mogą być gałkami ocznymi, polędwiczka może być językiem. Nie zdziw się, jeśli Twoi goście krzykną za każdym razem, gdy podasz im nową „przekąskę”.

Stwórz idealną atmosferę dzięki nastrojowemu oświetleniu

Kiedy myślimy o Halloween, wyobrażamy sobie wszystkie rzeczy mroczne, tajemnicze i przerażające. Klimat Twojej imprezy powinien być równie ekscytujący. Świece, światła stroboskopowe i kolorowe diody mogą być idealnym oświetleniem na imprezę halloweenową. Pamiętaj, że obszary, w których jest jedzenie i napoje, powinny być bardziej oświetlone, aby ludzie mogli zobaczyć, co sobie nakładają.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!