Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJaki implant zęba wybrać? Jakie są przeciwwskazania?

Jaki implant zęba wybrać? Jakie są przeciwwskazania?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Implanty różnią się od siebie właściwościami i jakością samego produktu, dlatego wybierając implant dla siebie nie powinniśmy kierować się wyłącznie kwestiami estetycznymi. Nie bez znaczenia również są umiejętności stomatologa, który przeprowadza zabieg implantacji zęba.

Jak wybrać odpowiedni implant?

implanty Katowice

Z perspektywy historii medycyny wyróżnia się implanty stomatologiczne śródkostne i podokostnowe. Te pierwsze osadzane są „w kości”. Z kolei implanty podokostnowe spoczywały na szczęce pod tkanką dziąseł. Ich wielką wadą była bardzo duża nietrwałość w porównaniu do śródkostnych, które wyparły drugi rodzaj. Systemów implantacyjnych jest wiele i poszczególni specjaliści mogą różnić się w preferencjach co do ich stosowania. Warto jednak wiedzieć, że same implanty nie są tanie, dlatego naszą czujność powinna wzbudzić wyjątkowo niska w stosunku do pozostałych klinik cena zabiegu. Dobrej jakości implanty wykonane są z bardzo odpornych na działanie wszystkich czynników biologicznych i zewnętrznych materiałów i zakładane są w zasadzie na całe życie. Znacznie szybciej się integrują z otaczającą je kością, a także o wiele rzadziej powodują problemy z regeneracją tkanek w stosunku do tanich implantów. Implanty służą do montowania korony lub zęba, które z czasem mogą wymagać wymiany, jednak będą osadzone ponownie na wcześniej wykonanym implancie.

To, który system implantologiczny będzie dla nas odpowiedni, najlepiej pozostawić do oceny stomatologowi specjalizującymi się w technologiach implantacyjnych. Po wykonaniu pełnej diagnozy, a także oceny stanu naszego zdrowia podejmie on decyzję na temat rodzaju implantu, który powinien zostać u nas wykonany.

Przeciwwskazania do implantacji zębów

Lista przeciwwskazań do leczenia implantologicznego jest stosunkowo krótka. Nie stosuje się go u osób poniżej 17 roku życia, ponieważ ich organizm jest jeszcze w fazie wzrostu kości. Dodatkowo nie mogą się mu poddać kobiety w ciąży, osoby cierpiące na osteoporozę, zaburzenia krzepnięcia krwi, cukrzycę, padaczkę, choroby nowotworowe. O dokładnej liście przeciwwskazań na wizycie kontrolnej poinformuje stomatolog, a także zleci stosowne badania, które wykluczą ich występowanie.

Gdzie zgłosić się na implantację zębów?

W Polsce pracuje około 1000 stomatologów specjalizujących się w implantacji zębów. Zrzeszeni są oni w dwóch organizacjach: Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Implantologii Stomatologicznej (OSIS) lub Polskim Stowarzyszeniu Implantologicznym (PSI). Nim podejmiemy decyzję o wyborze lekarza warto sprawdzić, czy należy on do jednego ze wspomnianych stowarzyszeń, ponieważ zajmują się one pogłębianiem wiedzy, promowaniem i edukacją w dziedzinie implantologii. Doskonałym wyborem będzie zatem udanie się do sprawdzonej kliniki Freshmed, w której pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści, którzy dbają o stałą aktualizację swojej wiedzy medycznej.

Wybór dobrej kliniki gwarantuje nam również doskonałą opiekę pozabiegową, której nie warto bagatelizować. Implanty, chociaż na co dzień w większości przypadków nie stanowią żadnego problemu i dodatkowego wyzwania pielęgnacyjnego, potrzebują regularnych przeglądów stomatologicznych, aby upewnić się, że nie występuje zapalenie okołoimplantalne, które zdarza się niekiedy na skutek nieodpowiedniej higieny ustnej lub nadmiernych sił gryzących. Aby mieć pewność, że poniesiony wydatek na implanty, a przede wszystkim nasze zdrowie, nie są zagrożone, regularna opieka stomatologiczna to podstawa.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!