Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKiedy są efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Kiedy są efekty po zabiegu lipolizy iniekcyjnej?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Aby uzyskać wymarzoną sylwetkę, niekiedy wcale nie potrzeba bardzo dużych zmian. Jednak pozbycie się tłuszczu z niektórych okolic bywa wyjątkowo trudne za pomocą ćwiczeń, diety czy zupełnie nieinwazyjnych metod. Poza tym często uporczywe, pełne kształty po jakimś czasie wracają. Sposobem na trwałe usunięcie niechcianego tłuszczu może być lipoliza iniekcyjna. Na czym polega zabieg i kiedy można dostrzec jego efekty?

efekty lipolizy iniekcyjnej Częstochowa

Czym jest lipoliza iniekcyjna i na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna jest jedną z najnowocześniejszych metod małoinwazyjnych, których celem jest trwałe pozbycie się tłuszczu. To procedura wykonywana w ramach medycyny estetycznej przez lekarza i przeprowadzana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Likwidacja tkanki tłuszczowej w lipolizie iniekcyjnej polega na rozpuszczeniu tłuszczu przez podaną podskórnie substancję. Powoduje to wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej, a następnie uwolnienie tłuszczu z obszaru zabiegowego i wraz z krwią przedostanie się go do wątroby, poddanie metabolizmowi i wydalenie.

Osiągnięcie oczekiwanych rezultatów i wymodelowanie danego obszaru wymaga wykonania serii zabiegów w odstępach co 4 tygodnie. W zależności od indywidualnych potrzeb, zaawansowania problemu, jak i obszaru zabiegu najczęściej potrzebne jest przeprowadzenie od 3 do 6 zabiegów lipolizy iniekcyjnej. Lipolizę iniekcyjną z zastosowaniem najnowocześniejszych preparatów najwyższej jakości można wykonać w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Kiedy widoczne są efekty lipolizy iniekcyjnej?

Z racji specyfiki zabiegu, jakim jest lipoliza iniekcyjna, efekty przeprowadzonej procedury nie są widoczne od razu. Na rezultat należy poczekać najczęściej około 8-10 tygodni. To optymalny czas na usunięcie komórek tłuszczowych z określonego obszaru i usunięcie ich z organizmu. Okres ten zależy jednak od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta, ilości podanego preparatu, rejonu zabiegowego, a także trybu życia pacjenta.

Wykonanie lipolizy iniekcyjnej dobrze jest wspomagać również zmianą złych nawyków. Z pewnością o wiele lepszy rezultat wymodelowania sylwetki uzyska osoba, która wraz z serią zabiegów lipolizy iniekcyjnej wprowadzi do codziennego rozkładu dnia więcej aktywności fizycznej i zmieni nawyki żywieniowe na zdrowsze.

U kogo efekty lipolizy iniekcyjnej będą najbardziej widoczne?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg dedykowany głównie osobom ze stosunkowo niewielkimi niedoskonałościami lub wyjątkowo trudnymi obszarami do wymodelowania. Wówczas efekty są najbardziej zadowalające i dostrzegalne nawet po przeprowadzeniu jednego zabiegu.

W przypadku osób z wyraźną nadwagą czy otyłością rezultat lipolizy iniekcyjnej może nie być widoczny ze względu na zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej w stosunku do maksymalnej dawki substancji, jaką jednorazowo można podać podczas jednego zabiegu. W takich przypadkach zadowalające efekty da się uzyskać poprzez wybór zaawansowanych metod inwazyjnych.

W jakich obszarach ciała lipoliza iniekcyjna daje najlepsze efekty?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który jest wykonywany zarówno w obszarach najczęściej poddawanych procedurom wyszczuplającym i modelującym, jak i niewielkich rejonach wymagających odpowiedniego ukształtowania i poprawy kształtu.

Najczęściej lipolizę iniekcyjną przeprowadza się na brzuchu i boczkach, na plecach, gdy występują nieestetyczne fałdy tłuszczowe, a także w rejonie ud, kolan czy pośladków. To odpowiedni zabieg dla osób, według których problemem są zbyt szerokie biodra czy nadmierna ilość tkanki tłuszczowej w okolicy karku (byczy kark). Za pomocą lipolizy iniekcyjnej można też zlikwidować podwójny podbródek oraz charakterystyczne tłuszczowe poduszeczki w okolicy pach. Metoda ta stosowana jest również w przypadku występowania ginekomastii.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!