Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKoszt przeszczepu włosów – czy to duża suma?

Koszt przeszczepu włosów – czy to duża suma?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Koszt przeszczepu włosów jest zależny od wielu rzeczy. Powodem jest to, że każdy przypadek jest inny oraz wymaga dobrania innej metody. Zabieg przeszczepu włosów jest niezwykle ważnym krokiem w życiu ludzi. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

jaki jest koszt przeszczepu włosów

Cena przeszczepu włosów?

Żadne zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej nie są refundowane przez NFZ. Dlatego pacjent ponosi pełny koszt procedury. Sytuacja ta może być odmienna, kiedy zabiegi wykonywane są ze wskazań medycznych. Zazwyczaj chodzi o osoby, które mają widoczne oszpecenia, które obniżają ich komfort życia. Wtedy można ubiegać się o refundację takiego zabiegu. Jednak w praktyce przeszczep włosów na NFZ zdarza się niezwykle rzadko.

Koszt przeszczepu włosów jest kombinacją kilku czynników. Najważniejszą sprawą jest wielkość zabiegu. Cena zależy od iloczynu liczby graftów, które niezbędne są do uzupełnienia ubytku oraz ceny graftu. Przy dużej ilości graftów cena jednostkowa będzie mniejsza.

Cena jednego graftu zależy również od metody, która została do tego użyta. Najwyższa cena jest za graft wykonany metodą FUE oraz BHT. Cena zależy również od liczby przeszczepionych graftów. Ok 25% jest niższa cena za pobranie graftu w czasie klasycznego zabiegu FUE. Najtańszy jest implant, który uzyskiwany jest z podzielnia paska skóry, który pobierany jest w trakcie procedury STRIP.

Na czym polega przeszczep włosów?

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie podstawowych badań w laboratorium. Ewentualne leki przeciwzakrzepowe trzeba odstawić po konsultacji z lekarzem. W dniu zabiegu przeszczepu włosów trzeba łagodnie umyć włosy szamponem i nie stosować wtedy innych kosmetyków. Poza tym trzeba zjeść śniadanie, warto ubrać ubranie, które jest na zamek bądź guziki pozwoli to na swobodne zdejmowanie i zakładanie ubrania.

Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe. Przy przeszczepie włosów można odczuwać dotyk, jednak doznania bólowe są wyeliminowane. Przy transplantacji włosów wszystkie narzędzia są sterylizowane. Przeszczepy włosów odbywają się na sali operacyjnej. Transplantacja włosów jest wykonywana przez doświadczony personel, który zajmuje się też operacjami mikrochirurgicznymi. To sprawia, że przeszczep jest wykonywany w dużej precyzji oraz dokładności.

Kiedy przeszczep włosów zostanie skończony pacjent może zostać wypisany do domu. Można ubrać nakrycie głowy, a osoba dostaje do domu zestaw niezbędnych preparatów do pielęgnacji. Proces gojenia będzie trwał jakiś czas z każdym dniem powrót do codziennej aktywności będzie coraz większy. Przeszczep pozwala trwale odzyskać włosy. Dzięki zabiegowi można odzyskać naturalny wygląd bez widocznych blizn. Efekty leczenia z pewnością będą udane. Ryzyko odrzucenia przeszczepu jest niewielkie.

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!