Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaKrąg kobiet

Krąg kobiet

Grupa wsparcia dla kobiet – dołącz do kręgu kobiet

Na różnych etapach życia. W momentach przełomowych decyzji. W czasie doświadczania radości i smutków. W różnych życiowych rolach. Każdy człowiek potrzebuje kontaktu z ludźmi dla zdrowia psychicznego, nawet w celu rozwinięcia doznań, lepszego poznania siebie i pocieszenia. Dlatego chcemy Cię zaprosić do kręgu kobiet. To otwarta grupa wsparcia przeznaczona TYLKO dla pań.

Czym jest krąg kobiet?

krąg kobiet Wołomin

 

Kręgi kobiet to wspólnotowy, podnoszący na duchu sposób, w jaki kobiety mogą się wspierać, odkrywać i doskonalić siebie. Spotkania zapewniają bezpieczną przestrzeń do rozwoju osobistego i wzmacniania pozycji społecznej. Kręgi kobiet uczą mocy kobiecej współpracy, wsparcia i współczucia oraz zapewniają emocjonalne uzdrowienie poprzez ich zdolność do jednoczenia i regeneracji kobiecej psychiki.

Tradycja kręgu kobiet sięga czasów rdzennych tradycji wspólnotowych. Wystarczy spojrzeć w przeszłość, by zobaczyć, jak niezliczone pokolenia starszych kobiet dzieliły się swoją wiedzą społeczną, kulturową, polityczną i ekonomiczną z młodszymi dziewczętami. Mądrość przodków, przekazywana głównie ustnie, była obowiązkiem starszych. W przypadku kobiet cała wiedza przodków należała do najstarszych z plemion i wiosek. Dawniej w małych społecznościach istniała silna sieć ochrony, wsparcia i towarzyskości. I tak przekazywana była ówczesna wiedza o ciele, o byciu kobietą, o kobiecości i ogólnie o życiu.

W kobiecości tkwi potężna siła – grupa wsparcia dla kobiet

Co najmniej od XX wieku, kiedy kobiety weszły na stałe na rynek pracy, sieć wsparcia i kobieca moc społeczna uległa osłabieniu. Z przyczyn społecznych, ekonomicznych i historycznych kobiety jako grupa przeszły głębokie przemiany.

Dziś znów stawia się płeć piękną przed całym potencjałem kobiecości, który był hamowany przez wieki. Przypomina się, że ciało jest niepowtarzalne i należy je szanować jak każde inne, bez względu na wszystko. Zwraca się uwagę na kontakty z innymi kobietami, które dają nieskończone możliwości rozwoju opartego na współpracy. Dlatego powstały grupy wsparcia, czyli tzw. kręgi kobiet. Są miejscem potężnej siły, kobiecej nauki, rozwoju i wzmocnienia, z duchowym centrum i szacunkiem dla każdej członkini.

Krąg kobiet Wołomin – czy ja tego potrzebuję?

krąg kobiet co to

 

Zastanawiasz się, czy grupa wsparcia dla kobiet to coś, co jest Ci potrzebne? Zatrzymaj się więc i pomyśl:

 • Jak często czujesz, że życie Cię przytłacza?
 • Czy potrzebujesz większego wsparcia emocjonalnego?
 • Chcesz, aby ktoś Cię empatycznie wysłuchał?
 • Masz ochotę porozmawiać z innymi kobietami o problemach codziennego życia?
 • Jak często zauważasz, że brakuje Ci doby, nie masz czasu odpocząć i nie potrafisz wyhamować?
 • Kiedy ostatni raz miałaś okazję, by usiąść, odpocząć, zatrzymać się i zadbać tylko o siebie?

Jeśli zauważyłaś, że utożsamiasz się z powyższymi pytaniami i rzeczywiście odczuwasz różnorodne braki lub po prostu potrzebujesz wsparcia i rozmowy, to krąg kobiet jest dla Ciebie.

Dlaczego warto dołączyć do grupy wsparcia dla kobiet?

Każde spotkanie kręgu to magiczne chwile, w których kobiety na nowo odkrywają i poznają siebie, przy wsparciu innych osób, które już przeżyły lub przechodzą przez podobne sytuacje. W grupie wsparcia:

 • uważnie słuchasz i dajesz się usłyszeć szczerze i głęboko;
 • przebywasz w kobiecej przestrzeni;
 • czujesz swobodę zrzucania maski;
 • łączysz się w inspirujący sposób z innymi kobietami;
 • uzyskasz dostęp do nowych części siebie;
 • uczysz się na podstawie innych doświadczeń i poglądów na życie.

Krąg kobiet to bezpieczna przestrzeń, w której nie ma miejsca na osądzanie, a zaufanie jest gwarantowane. W czasie rozmów dzielenie się doświadczeniami przychodzi naturalnie, ale nie jest obowiązkowe. Okazja do refleksji nad swoimi życiowymi wyborami odbywa się z wykorzystaniem dynamiki i koncepcji coachingowych. Do tego masz czas na relaks i chwilę wytchnienia podczas sesji, dzięki praktyce medytacji i wykorzystaniu technik relaksacyjnych.

Grupa wsparcia dla kobiet to:

 • szansa na odnalezienie w sobie tego, co najlepsze;
 • przestrzeń rozwoju, dzielenia się i chwila refleksji nad życiowymi wyborami;
 • rewitalizacja kobiecej energii;
 • aktywowanie intuicji;
 • rozwijanie równowagi emocjonalnej;
 • zmniejszenie niepokoju;
 • poszerzanie kreatywności;
 • nauka empatii i miłości do siebie i innych.

Krąg kobiet w Wołominie – dołącz już dziś!

krąg kobiet czym jest

 

Zapraszamy Cię, kobieto, do dołączenia do kręgu, w którym znajdziesz przyjaźń, radość, wsparcie i relaks. Z każdym kolejnym spotkaniem grupy będziesz coraz bardziej uświadamiać sobie specyfikę i wagę długich i szczerych rozmów oraz czasu spędzonego między kobietami. Zauważysz, jak ważna w dialogach jest empatia i słuchanie.

Bardzo istotne jest, by na różnych etapach życia utrzymywać sieci dobrych powiązań. Może to być przydatne nie tylko w trudnych czasach dla jednostki, ale także dla całej zbiorowości pań. Jeśli czujesz się odłączona od swojej kobiecej energii, odczuwasz presję, by sprostać celom i standardom, które nie mają sensu w Twoim życiu, poszukaj wsparcia w kręgu kobiet.

Gwarantujemy Ci, że Twoja codzienność, światopogląd i rozumienie swojego miejsca na świecie zmienią się całkowicie i na lepsze.

 

FAQ

Kto może uczestniczyć w spotkaniach kręgu kobiet?

 

W spotkaniach może uczestniczyć każda kobieta, która poszukuje wsparcia. Zapraszamy Cię, jeśli chcesz poczuć się silniejsza, bezpieczna, nauczyć się asertywności lub po prostu  wyhamować i odpocząć. Krąg kobiet umożliwia rozpoznawanie, integrowanie i równoważenie rozsądku z intuicją, kobiecą i męską energią oraz lepszą interakcję z własną naturą. W grupie wsparcia doceniane są wszystkie doświadczenia, jakie może mieć kobieta, czy to jako babcia, matka, żona, partnerka, czy córka.

Ile trwa jedno spotkanie grupy wsparcia dla kobiet w Wołominie?

 

Spotkania kręgu kobiet będą odbywały się w poradni „Spokój w Głowie” raz w miesiącu. Każde spotkanie trwa 90min.

Ile kobiet może być w jednej grupie wsparcia?

 

Każdy krąg jest wyjątkowy, ponieważ jest odzwierciedleniem bardzo różnorodnych kobiet, które go tworzą. Aby stworzyć i utrzymać atmosferę współudziału i zaufania, każde spotkanie ma ograniczoną liczbę uczestników. Jedna grupa będzie liczyła maksymalnie 10 osób – TYLKO kobiety. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona! Obowiązuje pierwszeństwo zgłoszeń.

Jak wygląda sesja kręgu kobiet?

 

Spotkania kręgu to otwarta grupa wsparcia TYLKO DLA KOBIET. Podczas zajęć toczą się rozmowy między innymi o tym, jak nauczyć się lepiej stawiać granice, dbać bardziej o siebie, mówić otwarcie o swoich emocjach i umiejętnie komunikować swoje potrzeby. Na koniec zajęć przeprowadzana jest relaksacja oraz medytacja dla wyciszenia, ukojenia i dotarcia do swojego wnętrza.

Kto prowadzi grupę wsparcia dla kobiet w Wołominie?

 

Spotkania kręgu kobiet w Wołominie poprowadzi pani Alicja Starosta: psycholog kliniczny, terapeuta TSR oraz life & business coach. Kobieta niezwykle empatyczna, która docenia siłę kobiecości, pasjonuje się tematem medytacji oraz szeroko pojętej relaksacji.