Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKrem pod oczy – jak go wybrać i dlaczego warto go stosować?

Krem pod oczy – jak go wybrać i dlaczego warto go stosować?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Okolice oczu są tak delikatne, że zazwyczaj szybko widać na nich oznaki starzenia. Z upływem lat struktura skóry osłabia się, spada jej elastyczność i poziom kolagenu. To powoduje wiotczenie i zmarszczki. Jej stan pogarszają wewnętrzne i zewnętrzne czynniki, głównie warunki atmosferyczne, smog i toksyny, palenie, zła dieta i promieniowanie UV. Zmiany w kondycji skóry pojawiają się najpierw w okolicy oczu. Dlatego dobry krem pod oczy to jeden z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji.

krem pod oczy jak wybrać

Najdelikatniejszy obszar twarzy: skóra wokół oczu i jej specjalne potrzeby

Skóra wokół oczu jest dziesięć razy cieńsza niż na twarzy, a zatem jest ona znacznie delikatniejsza, dlatego szybciej się starzeje, przesusza się i traci witalność. Niestety jest ona również bardzo podatna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz, smog, silny wiatr czy promieniowanie UV. W dodatku skóra pod oczami nie produkuje sebum, w związku z czym ma znikomą barierę hydrolipidową i słabą ochronę przed starzeniem. Z tego względu to właśnie od nas w znacznej mierze zależy, jaką kondycję ma skóra pod oczami. Warto zapewnić jej odpowiednią pielęgnację i stosować dobry krem pod oczy.

To warto wiedzieć! Skóra wokół oczu jest narażona na spore obciążenia, ponieważ oczy poruszają się nieustanie w ciągu dnia. Mrugamy, uśmiechamy się, mrużąc oczy, marszczymy brwi. Dodatkowo podczas demakijażu wystawiamy ją na uszkodzenia mechaniczne, mocno pocierając obszar wokół oczu. Osoby noszące soczewki kontaktowe codziennie rozciągają skórę podczas zakładania szkieł. Niestety jest to prosta droga do powstawania zmarszczek mimicznych, czyli tzw. kurzych łapek wokół oczu.

Dlaczego należy stosować krem pod oczy?

Wiele osób zastanawia się, czy w ogóle jest nam potrzebny krem pod oczy. Może wystarczyłoby używać zwykłego kremu nawilżającego, przeznaczonego do pielęgnacji twarzy? Otóż kremy pod oczy są odpowiednio skomponowane, tak, by jak najlepiej pielęgnować delikatną i specyficzną skórę wokół oczu. Warto też pamiętać, że wiele kremów do pielęgnacji twarzy ma dość bogaty skład i ciężką formułę, która może niepotrzebnie przeciążać delikatny obszar wokół oka.

Ze względu na zastoje limfatyczne okolica pod oczami jest narażona na pojawianie się opuchnięć. Z kolei spadek ilości i jakości włókien kolagenowych i elastanowych wraz z wiekiem prowadzi do powstania tzw. worków pod oczami, które są wynikiem wiotkości skóry. Właśnie dlatego szczególna dbałość o okolice oczu powinna być priorytetem, jeśli pragniemy czas cieszyć się nawilżoną, elastyczną i pełną witalności skórą, bez zmarszczek, obrzęków i sińców. Dobry krem pod oczy jest podstawą pielęgnacji!

Jak wybrać dobry krem pod oczy?

Porządny krem pod oczy powinien trafiać w nasze potrzeby i oczekiwania. Idealną opcją jest stosowanie dwóch różnych kremów pod oczy: lekkiego i szybko wchłaniającego się kremu na dzień, oraz bogatszego, otulającego kremu pod oczy na noc. Wiele kremów pod oczy ma w składzie ochronne olejki, roślinne ekstrakty, kwas hialuronowy, a także specjalne drobinki rozpraszające światło, które nadają spojrzeniu wypoczęty, świeży wygląd. Za dnia istotne będą także filtry przeciwsłoneczne.

Jak aplikować krem pod oczy?

Nanieś krem punktowo wokół oczu i na powieki, jeśli zaleca to producent. Delikatnie wklep kosmetyk opuszkami palców. Jeśli masz trochę więcej czasu, możesz użyć specjalnego rollera do masażu, np. wałka jadeitowego, aby pobudzić mikrokrążenie, zapobiec zastojom limfy i usprawnić wnikanie kremu. Nie aplikuj go za blisko linii rzęs, by nie dostał się do oczu; unikaj też nadmiernego naciągania skóry.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!