Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak pielęgnacja nocna pomaga pozbyć się zmarszczek?

Jak pielęgnacja nocna pomaga pozbyć się zmarszczek?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Pielęgnacja nocna twarzy jest często pomijana, a niesłusznie, bo skóra ma wtedy duże zdolności regeneracyjne i z odpowiednimi składnikami może wyraźnie poprawić swój stan. Dlaczego warto używać specjalnych kremów na noc i jak można dzięki nim zmniejszyć zmarszczki?

krem przeciwzmarszczkowy

Czy pielęgnacja nocna jest ważna?

Producenci kremów i specjaliści od skóry jednoznacznie wskazują na konieczność stosowania osobnych kremów na noc. Czy jest to słuszne? Okazuje się, że skóra ma swój własny rytm dobowy. W nocy skóra regeneruje się i następuje rewitalizacja, a skóra może być podatna na utratę wody. W fazie snu REM skóra podlega intensywnej regeneracji i jeśli dostarczy się jej wtedy ważnych składników, ten proces się utrwala. Tak jak rano powinno się chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, tak na noc wymaga ona nawilżenia i odpowiednich warunków do regeneracji. Wszelkie kuracje typu anti-anging i stymulujące produkcje kolagenu będą idealne na noc. Antyoksydanty i składniki przeciwzapalne, a także kojące mogą mieć zbawienny wpływ na skórę. Kremy na dzień, które chce się zastosować na noc, mogą nie spełniać swojej funkcji i nie warto na tym oszczędzać. Pielęgnacja dzienna i nocna to osobne rytuały, które powinny się uzupełniać.

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek w nocy?

Ochrona skóry w nocy różni się znacząco od tej stosowanej w dzień. Przede wszystkim wiele składników przeciwzmarszczkowych czyli na przykład kwasy lub retinol, czynią skórę bardziej wrażliwą na promieniowanie UV, należy je stosować tylko w nocy. Kremy z substancjami aktywnymi najlepiej aplikować na noc, bo mogą złuszczać naskórek i powodują głębokie nawilżenie skóry, które jest szczególnie ważne na noc. Wszelkie składniki stymulujące produkcję kolagenu stosowane na noc dadzą upragniony efekt, bo włókna kolagenowe mogą się wtedy odbudować. Działanie odżywcze w nocy sprawia, że skóra po takiej dawce kwasów i witamin, rano wygląda promiennie. To właśnie regeneracja i działanie na głębokie warstwy skóry, są głównym zadaniem kremów na noc. Krem ma całą noc na to, aby aktywne składniki zadziałały odpowiednio. Około północy skóra staje się nieco bardziej przepuszczalna i wtedy mocno chłonie wszystkie substancje. Szkoda byłoby tego nie wykorzystać. Konsystencja kremów na noc jest zazwyczaj bardziej tłusta i bogata niż tych stosowanych za dnia. Aby krem zadziałał jak najlepiej to demakijaż trzeba wykonać dokładnie.

Jaki wybrać krem przeciwzmarszczkowy na noc?

Kwasy takie jak na przykład fragmentowany kwas hialuronowy będą wspomagać zmniejszanie zmarszczek i odbudowywać jej strukturę. Poza tym jego silne właściwości nawilżające i ujędrniające są nieocenione. Skóra po kwasie hialuronowym jest wyraźnie bardziej gładka i nawilżona, a efekt utrzymuje się nie tylko zaraz po nasmarowaniu twarzy, ale o wiele dłużej.

Taki krem przeciwzmarszczkowy na noc może zawierać również ksylozy, czyli cukru z drzewa bukowego, jako substancji wykazującej działanie odbudowujące naskórek i przywracające jej gęstość. Ta aktywna substancja jest drogocenna dla skóry, a jej naturalne pochodzenie sprawia, że jest całkiem bezpieczna dla skóry.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!