Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKrople do uszu LIX – kiedy stosować?

Krople do uszu LIX – kiedy stosować?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Krople LIX będące połączeniem glicerolu z lidokainą, szybko i skutecznie pozwalają zredukować uciążliwe dolegliwości z bólem ucha. W jakich przypadkach można zastosować wyrób medyczny LIX? Czym charakteryzują się krople do uszu o tak unikalnym składzie? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, kiedy warto sięgnąć po krople LIX, a kiedy niezbędna jest wizyta lekarska.

krople do uszu lix

Krople LIX – podstawowe informacje

Krople do uszu LIX to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych uszu. Jest to produkt o unikalnym składzie, który zmniejsza uciążliwe objawy stanów zapalnych ucha zewnętrznego w zaledwie kilka minut. Krople LIX zawierają jedynie glicerol i lidokainę – połączenie o potwierdzonym działaniu.

Glicerol jest związkiem organicznym z grupy cukroli. Ma bezbarwną i bezwonną postać oraz właściwości higroskopijne. Zawartość glicerolu w kroplach LIX wpływa na zmniejszenie obrzęku, bólu oraz na zmiękczanie i usuwanie zalegającej woskowiny.

Lidokaina jest organicznym związkiem chemicznym wykazującym działanie znieczulające, szeroko stosowanym w przemyśle farmaceutycznym. Lidokaina w kroplach do uszu LIX szybko łagodzi ból ucha i wzmacnia działanie glicerolu. Połączenie glicerolu oraz lidokainy charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, dlatego krople do uszu LIX mogą być stosowane u dzieci od 6. miesiąca życia.

Ból ucha – najczęstsze przyczyny

Ból ucha może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych można zaliczyć:

 • zapalenie ucha środkowego,
 • zapalenie ucha zewnętrznego,
 • miejscowy uraz ucha,
 • ostra niedrożność trąbki Eustachiusza,
 • zapalenie ochrzęstnej małżowiny usznej,
 • choroby zębów i przyzębia,
 • zapalenie węzłów chłonnych szyi,
 • choroby zapalne ślinianek,
 • zespół Costena,
 • zapalenie wyrostka sutkowatego,
 • zapalenie migdałków lub zatok,
 • neuralgia nerwu trójdzielnego,
 • choroby nowotworowe ucha środkowego, gardła lub jamy ustnej,
 • niewłaściwa higiena uszu: czyszczenie uszu patyczkami i używanie nieodpowiednich środków myjących i pielęgnacyjnych,
 • kąpiel w zanieczyszczonej wodzie lub częste kąpiele w basenie.

Właściwe rozpoznanie przyczyny bólu ucha pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia. W wielu przypadkach skuteczne będzie zastosowanie kropli z lidokainą i glicerolem.

Krople z lidokainą i glicerolem – zastosowanie

Krople LIX to sprawdzony środek niwelujący ból ucha. Wyrób medyczny może być stosowany u dorosłych i dzieci od 6. miesiąca życia. Krople do uszu LIX stosuje się w przypadku dolegliwości bólowych spowodowanych:

 • stanem zapalnym objawiającym się obrzękiem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego,
 • zatkaniem przewodu słuchowego zewnętrznego woskowiną, co zazwyczaj związane jest z długotrwałym noszeniem słuchawek,
 • częstymi kąpielami w basenie i długotrwałą ekspozycją na działanie wody,
 • osłabieniem naturalnej błony osłaniającej przewód słuchowy, do czego przyczynia się długotrwałe stosowanie detergentów o nieodpowiednim składzie.

Krople LIX najlepiej aplikować w pozycji leżącej po uprzednim dokładnym umyciu rąk. Po wpuszczeniu do ucha 1-2 kropli nie należy zmieniać przez kilka minut pozycji, dzięki czemu krople mogą swobodnie wpłynąć do przewodu słuchowego. Po upływie kilku minut wystarczy wytrzeć nadmiar chusteczką, a następnie zatkać przewód słuchowy watą. Krople LIX można stosować jako doraźny środek łagodzący ból ucha, nie dłużej niż 3 dni. Postępowanie zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania lub zaleceń lekarza pozwala znacznie zwiększyć skuteczność działania kropli do uszu, a także zredukować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

W przypadku nasilenia się dolegliwości bólowych, obrzęku lub reakcji alergicznej konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska.

Informacje:
LIX krople do uszu
Wyrób medyczny
Przeznaczenie: Wspomagająco przy: stanach zapalnych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem, słuchawek lub woskowiną, która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany częstym stosowaniem detergentów, które niszczą naturalną błonę osłaniająca przewód słuchowy zewnętrzny.
Wytwórca: EmergoPharm Sp. z o.o. sp.k.
Podmiot prowadzący reklamę: Adamed Pharma S.A.

LIX/13852/08/2

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!