Krople do uszu LIX – kiedy stosować?
Krople LIX będące połączeniem glicerolu z lidokainą, szybko i skutecznie pozwalają zredukować uciążliwe dolegliwości z bólem ucha. W jakich przypadkach można zastosować wyrób medyczny LIX? Czym charakteryzują się krople do uszu o tak unikalnym składzie? Przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, kiedy warto sięgnąć po krople LIX, a kiedy niezbędna jest wizyta lekarska.
Krople LIX – podstawowe informacje
Krople do uszu LIX to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych uszu. Jest to produkt o unikalnym składzie, który zmniejsza uciążliwe objawy stanów zapalnych ucha zewnętrznego w zaledwie kilka minut. Krople LIX zawierają jedynie glicerol i lidokainę – połączenie o potwierdzonym działaniu.
Glicerol jest związkiem organicznym z grupy cukroli. Ma bezbarwną i bezwonną postać oraz właściwości higroskopijne. Zawartość glicerolu w kroplach LIX wpływa na zmniejszenie obrzęku, bólu oraz na zmiękczanie i usuwanie zalegającej woskowiny.
Lidokaina jest organicznym związkiem chemicznym wykazującym działanie znieczulające, szeroko stosowanym w przemyśle farmaceutycznym. Lidokaina w kroplach do uszu LIX szybko łagodzi ból ucha i wzmacnia działanie glicerolu. Połączenie glicerolu oraz lidokainy charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, dlatego krople do uszu LIX mogą być stosowane u dzieci od 6. miesiąca życia.
Ból ucha – najczęstsze przyczyny
Ból ucha może mieć wiele przyczyn. Do najczęstszych można zaliczyć:
- zapalenie ucha środkowego,
- zapalenie ucha zewnętrznego,
- miejscowy uraz ucha,
- ostra niedrożność trąbki Eustachiusza,
- zapalenie ochrzęstnej małżowiny usznej,
- choroby zębów i przyzębia,
- zapalenie węzłów chłonnych szyi,
- choroby zapalne ślinianek,
- zespół Costena,
- zapalenie wyrostka sutkowatego,
- zapalenie migdałków lub zatok,
- neuralgia nerwu trójdzielnego,
- choroby nowotworowe ucha środkowego, gardła lub jamy ustnej,
- niewłaściwa higiena uszu: czyszczenie uszu patyczkami i używanie nieodpowiednich środków myjących i pielęgnacyjnych,
- kąpiel w zanieczyszczonej wodzie lub częste kąpiele w basenie.
Właściwe rozpoznanie przyczyny bólu ucha pozwala na wdrożenie skutecznego leczenia. W wielu przypadkach skuteczne będzie zastosowanie kropli z lidokainą i glicerolem.
Krople z lidokainą i glicerolem – zastosowanie
Krople LIX to sprawdzony środek niwelujący ból ucha. Wyrób medyczny może być stosowany u dorosłych i dzieci od 6. miesiąca życia. Krople do uszu LIX stosuje się w przypadku dolegliwości bólowych spowodowanych:
- stanem zapalnym objawiającym się obrzękiem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego,
- zatkaniem przewodu słuchowego zewnętrznego woskowiną, co zazwyczaj związane jest z długotrwałym noszeniem słuchawek,
- częstymi kąpielami w basenie i długotrwałą ekspozycją na działanie wody,
- osłabieniem naturalnej błony osłaniającej przewód słuchowy, do czego przyczynia się długotrwałe stosowanie detergentów o nieodpowiednim składzie.
Krople LIX najlepiej aplikować w pozycji leżącej po uprzednim dokładnym umyciu rąk. Po wpuszczeniu do ucha 1-2 kropli nie należy zmieniać przez kilka minut pozycji, dzięki czemu krople mogą swobodnie wpłynąć do przewodu słuchowego. Po upływie kilku minut wystarczy wytrzeć nadmiar chusteczką, a następnie zatkać przewód słuchowy watą. Krople LIX można stosować jako doraźny środek łagodzący ból ucha, nie dłużej niż 3 dni. Postępowanie zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania lub zaleceń lekarza pozwala znacznie zwiększyć skuteczność działania kropli do uszu, a także zredukować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
W przypadku nasilenia się dolegliwości bólowych, obrzęku lub reakcji alergicznej konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska.
Informacje:
LIX krople do uszu
Wyrób medyczny
Przeznaczenie: Wspomagająco przy: stanach zapalnych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem, słuchawek lub woskowiną, która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany częstym stosowaniem detergentów, które niszczą naturalną błonę osłaniająca przewód słuchowy zewnętrzny.
Wytwórca: EmergoPharm Sp. z o.o. sp.k.
Podmiot prowadzący reklamę: Adamed Pharma S.A.
LIX/13852/08/2