Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogKsiążki o psychologii – dla studentów i praktyków

Książki o psychologii – dla studentów i praktyków

Kategorie:
Artykuły partnerów

Ludzka psychika jest fascynująca, ale też niezwykle trudna do zrozumienia. Mózg nadal skrywa wiele sekretów, które nie zostały odkryte. Warto lepiej zrozumieć naturę ludzką i dowiedzieć się, co może generować konkretne zachowania czy reakcje. Doskonałym wyborem są książki o psychologii.

książki o psychologii

Książki o psychologii – dla lepszego zrozumienia otaczającego świata

Książki o psychologii powinny znaleźć się nie tylko na półce każdego studenta psychologii, socjologii czy pedagogiki, ale też praktyka, który chce poszerzyć swoją wiedzę. Do tego to dobry wybór dla osób, które chcą lepiej zrozumieć otaczający świat i poznać niezwykle interesujące zagadnienia. Książki o psychologii mogą poruszać nie tylko podstawy, ale też dotyczyć zjawisk takich jak osobowość paranoidalna czy też wpływ stresu na życie człowieka. Oczywiście dostępne są też książki, dzięki którym można poszerzyć swoją świadomość, ale też nauczyć się radzić sobie ze stresem. Możliwości jest więc sporo. Jeżeli interesuje Was psychologia-książki, to nie musicie wcale kupować nowych egzemplarzy, tylko możecie zajrzeć do antykwariatu czy skupu online, gdzie znajdziecie szeroki wybór i tanie egzemplarze.

Psychologia biznesu – dobre książki dla prowadzących swoją firmę

Jeśli chcesz wiedzieć, jak osiągnąć sukces w biznesie, to musisz poznać mechanizmy, które rządzą zachowaniem ludzi w sytuacjach zawodowych. Jedni są urodzonymi liderami, którzy dobrze zarządzają zespołem, a inni są świetni w wypełnianiu powierzonych, indywidualnych zadań. Są też tacy, którzy najlepiej czują się w pracy w grupie. Na pewno manager czy kierownik zespołu musi znać podstawy psychologii biznesu, by dobrze zarządzać zespołem i potrafić rozwiązywać konflikty w grupie czy wspólnie szukać rozwiązania problemu. Psychologia biznesu jest oczywiście ważnym zagadnieniem także dla właścicieli firm. Dzięki jej założeniom i odpowiedniej literaturze mogą sprawić, że przedsiębiorstwo będzie lepiej prosperować na konkurencyjnym rynku. Na pewno przydatne będą pozycje książkowe na temat treningu umysłu. W końcu on wpływa na kreatywność, a ta jest niezwykle ważna w wielu firmach. Biznes to także ciągłe doskonalenie się, dlatego na pewno warto wybrać literaturę z zakresu technik osiągania doskonałości. Z nich można dowiedzieć się choćby tego, że jest to właściwie niekończąca się praca, która jednak może przynieść pożądane rezultaty.

 

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!