Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogLiposukcja laserowa Łódź pozwala na wyszczuplenie dowolnych obszarów ciała

Liposukcja laserowa Łódź pozwala na wyszczuplenie dowolnych obszarów ciała

Kategorie:
Artykuły partnerów

Liposukcja laserowa jest niezwykle bezpieczną i nowoczesną metodą usuwania nadmiaru tłuszczu. Wykorzystuje ona technologię laserową do jednoczesnego odsysania tłuszczu i obkurczania skóry. Optymalna długość fali lasera jest dobierana indywidualnie aby w jak najbardziej skuteczny sposób stopić komórki tłuszczowe i jednocześnie wygładzić skórę. Jest to klucz do sukcesu podczas stosowania tej właśnie metody.

Dlaczego warto zdecydować się na liposukcję laserową?

liposukcja laserowa Łódź

Laser punktowy pozwala osiągnąć rezultaty identyczne jak w przypadku klasycznej liposukcji podczas jednego zabiegu. Energia lasera stymuluje fibroblasty skóry do produkcji kolagenu. Dzięki temu zapewnione jest zdrowe napięcie skóry. Rezultaty są jeszcze bardziej imponujące i nie ma potrzeby wykonywania operacji plastycznej brzucha.

Liposukcja laserowa Łódź w https://chirurgialodz.pl/liposukcja-laserowa-lodz/ to bezpieczna i mało inwazyjna metoda, która daje rewelacyjne rezultaty, jeśli chodzi o modelowanie sylwetki. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji ani znieczulenia ogólnego. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa około 60 do 180 minut w zależności od rozległości miejsca, które jest poddawane liposukcji.

Wskazania do liposukcji laserowej

 • Miejscowo zlokalizowana tkanka tłuszczowa (trudna do usunięcia poprzez ćwiczenia np. podbródek, ramiona, kolana),
 • Duża ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu albo udach,
 • Dysproporcje w figurze np. mowa tutaj o figurze w kształcie gruszki,
 • Leczenie ginekomastii i inne tego typu zabiegi.

Jakie są przeciwwskazania związane z liposukcją?

 • Ogólny zły stan zdrowia zgłaszającego się pacjenta,
 • Ciąża oraz laktacja,
 • Padaczka,
 • Choroby wątroby i nerek,
 • Zaawansowana cukrzyca,
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • Aktywne infekcje

Aby potwierdzić lub wykluczyć przeciwwskazania, ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Przed każdym zabiegiem liposukcji laserowej przeprowadzany jest z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny, w którym są wykluczane wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Liposukcja laserowa – jak wygląda zabieg?

Zgłaszając się do specjalistycznej kliniki w której wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem laserów, masz pewność, że zabieg będzie całkowicie bezbolesny oraz wykonany z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa. Jak wygląda liposukcja laserowa? Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze, które umożliwia przeprowadzenie liposukcji. Przez nacięcie lekarz wprowadzi laser światłowodowy. Umieszcza się go w rejonie, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Laser emituje promieniowanie, które podgrzewa komórki tłuszczowe, co prowadzi do rozerwania ich błon. Podczas zabiegu lekarz odessie część tkanki tłuszczowej, która następnie przekształci się w płyn. Po zabiegu reszta tkanki tłuszczowej jest wchłaniana przez procesy metaboliczne i naturalnie wydalana z organizmu w ciągu kilku tygodni. Podczas jednego zabiegu laserowego możliwe jest usunięcie nawet 500ml tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa może być stosowana do usuwania tłuszczu z obszarów, które nie nadają się do ćwiczeń lub diety. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 1-2 godzin w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Po zabiegu nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji.

Na jakie części ciała możemy zastosować liposukcję laserową?

Można ją stosować do eliminacji tłuszczu z brzucha, ramion i pośladków, ale również i z tych mało dostępnych miejsc, czyli z podbródka, szyi, ramion itp. Procedura ta jest wykonywana na wskazanej przez nas części ciała, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z lekarzem czy przyniesie oczekiwane przez nas efekty.

Czy zabieg liposukcji laserowej należy powtarzać?

Zabieg liposukcji może być powtórzony po około sześciu miesiącach, jeśli otyłość jest bardzo duża i pacjent uzna, że jest to konieczne, bo chciałby odessać trochę więcej nadmiernej tkanki tłuszczowej. Możliwe jest usunięcie do 3-4 kilogramów tłuszczu w zależności od tego, gdzie i jak bardzo potrzebna jest korekta. Efekty zabiegu są trwałe i nie powodują efektu „jo-jo”. Laser może być stosowany do redukcji tkanki tłuszczowej, ale również i do ujędrniania skóry. Może być również stosowany do korekcji nadmiaru skóry po szybkiej utracie wagi. po ciąży, albo nadmiernym odchudzaniu (gdy w szybkim tempie stracimy dużo kilogramów). Za pomocą lasera można również usunąć rozstępy. Tego typu lasery, stosowane podczas liposukcji mogą być również stosowane w leczeniu nadpotliwości pach poprzez trwałe usunięcie gruczołów potowych.

Zalecenia po liposukcji laserowej – rekonwalescencja.

Po liposukcji laserowej nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji Pacjent może odczuwać pewne odrętwienie lub delikatny obrzęk w miejscach poddanych zabiegowi. Objawy te powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Jeżeli nie znikną, warto skontaktować się z lekarzem wykonującym zabieg. Przez kilka dni po zabiegu nie należy nadmiernie obciążać organizmu. Lekarz przeprowadzający zabieg w rozmowie z pacjentem przedstawi wszystkie zalecenia oraz na co trzeba uważać bezpośrednio po liposukcji, uwzględniając indywidualny stan zdrowia pacjenta. Istnieje możliwość ustalenia terminu wizyty kontrolnej.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty zabiegu?

Pierwsze efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej w leczonym obszarze będą widoczne natychmiast po wykonaniu liposukcji. Na ostateczne rezultaty należy poczekać około dwóch tygodni. Jest to moment, w którym znikną wszystkie obrzęki i skóra prawidłowo się zagoi. O ile pacjent nie życzy sobie zintensyfikowania efektów, zabieg zazwyczaj nie jest powtarzany. Wystarczy jego jednorazowe przeprowadzenie. Możliwy jest zabieg uzupełniający po około 5 miesiącach po liposukcji, jeśli lekarz wyrazi na to zgodę. Choć efekt jest widoczny od razu, potrzeba około dwóch tygodni, aby tkanka zadomowiła się w nowym miejscu.

Czy liposukcja laserowa jest bezpieczna?

Tak, zabiegi laserowe są z reguły zabiegami bezpiecznymi, ponieważ są one mniej inwazyjne od zabiegów chirurgicznych. Liposukcja laserowa nie uszkadza żadnych tkanek otaczających obszar, w którym doszło do redukcji tłuszczu, zabieg jest bezpieczny. Promieniowanie stosowane w liposukcji zamyka również wszelkie małe naczynia krwionośne, które mogłyby zostać uszkodzone podczas zabiegu. Zmniejsza to szansę na powikłania, eliminuje problem z pajączkami, zapobiega obrzękom, zasinieniu skóry i odczuwaniu bólu po zabiegu.

Czy liposukcja laserowa boli?

Pacjent nie będzie odczuwał bólu w trakcie wykonania zabiegu, ponieważ jest ona wykonywana dopiero po nałożeniu maści ze środkiem znieczulającym. Lekki dyskomfort może pozostać po zabiegu i może on być spowodowany obrzękiem i gojeniem się obszaru, z którego usunięto tłuszcz.

Jak zapewnić trwałość efektów liposukcji?

Tkanka tłuszczowa po usunięciu jest nieodwracalna. Nie ma ona zdolności do regeneracji. Należy pamiętać, że komórki tłuszczowe mogą nie zostać usunięte i będą nadal rosły. Inne tłuszcze mogą być magazynowane w organizmie. Aby zapewnić trwałość efektów liposukcji, ważne jest, aby utrzymać organizm w zdrowiu. Ważne jest, aby rozważyć zmiany w stylu życia, gdy rozważa się zabieg (np. należy stosować odpowiednią dietę po zabiegu oraz uprawiać aktywność fizyczną).

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!