Wraz z rozwojem technologii mamy możliwość poprawiać jakość naszego życia w wielu aspektach. Podróże stają się coraz przyjemniejsze, ćwiczenia fizyczne mniej męczące, a oglądanie telewizji jeszcze bardziej realistyczne niż kiedykolwiek. Technologia wpływa również na intensywny rozwój medycyny i to dzięki niej operacje można przeprowadzić szybciej i mniej boleśnie, a pacjenci mogą powrócić do swojego życia niekiedy już na następny dzień, jak dzieje się w przypadku usuwania pewnego rodzaju nowotworów jelita grubego metodą laparoskopową!
Medycyna to nie tylko skomplikowane operacje ratujące życie, ale również medycyna estetyczna, która w dużej mierze pomaga ludziom odzyskać pewność siebie oraz wiarę we własne możliwości, dzięki poprawie wyglądu. Jedną z metod, która cieszy się w ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem, jest liposukcja laserowa. Nic w tym dziwnego, gdyż wykorzystanie lasera w przypadku usuwania tkanki tłuszczowej, to gwarancja dokładniejszego efektu przy równoczesnym mniejszym bólu oraz szybszej rekonwalescencji. Liposukcja z wykorzystaniem lasera pozwala na usunięcie uporczywej tkanki tłuszczowej i decydują się na nią osoby, które chcą poprawić wygląd zwłaszcza poniższych partii ciała:
- owal twarzy, szyja oraz dekolt;
- pośladku, uda oraz kolana;
- brzuch, okolice łonowe oraz tak zwane „boczki”;
- ramiona i plecy;
- w przypadku mężczyzn cierpiących na ginekomastię będą to okolice klatki piersiowej.
Liposukcja laserowa – efekty
Liposukcja laserowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, na który decyduje się coraz większa ilość pacjentów. Jest to podyktowane dużą skutecznością i mniejszą inwazyjnością niż w przypadku tradycyjnej liposukcji. Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg z wykorzystaniem lasera mogą cieszyć się między innymi takimi efektami jak:
- trwałe usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej;
- szybka rekonwalescencja;
- odmłodzona, elastyczniejsza skóra;
- pozbycie się cellulitu, rozstępów oraz innych blizn;
- napięta i jędrna skóra;
- niewielkie praktycznie niewidoczne ślady po zabiegu.
Pierwsze efekty liposukcji laserowej widoczne są praktycznie na następny dzień po opuszczeniu gabinetu medycznego. Efekty te będą się pogłębiać w trakcie rekonwalescencji, a w ciągu kilku tygodni, gdy tkanka całkowicie się zregeneruje, pacjent będzie mógł podziwiać finalny efekt zabiegu.
Jak wygląda zabieg liposukcji laserowej?
Sam zabieg liposukcji laserowej to procedura chirurgiczna, dzięki której pacjent pozbywa się niechcianej tkanki tłuszczowej, a także poprawia wygląd oraz elastyczność swojej skóry. Liposukcję laserową w specjalistycznej klinice w Warszawie https://chirurgiawarszawa.pl/liposukcja-laserowa-warszawa/ przeprowadza lekarz specjalista z wykorzystaniem specjalnego narzędzia, które dostosowuje do zabiegu. Wiązka laserowa o odpowiednich parametrach rozbija tkankę tłuszczową, powodując jej trwałe wyniszczenie. Tkanka ta następnie zostaje usunięta w naturalnych procesach metabolicznych, czasem jest odsysana specjalnym narzędziem w trakcie zabiegu, jeśli jest jej wyjątkowo dużo. Lekarz „dostaje się” do tkanki przez niewielki nacięcie, które jest później praktycznie niewidoczne po zagojeniu, a przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe, by pacjent czuł się komfortowo. Zabieg w zależności od miejsca przeprowadzenia trwa od około pół godziny do 2-3 godzin.
Jak postępować przed i po zabiegu liposukcji laserowej?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji na zabieg liposukcji laserowej, należy umówić się na konsultacje medyczną z lekarzem, który oceni przypadek pod kątem indywidualnym i jeśli stwierdzi, że liposukcja nie jest najlepszym wyjściem, zaproponuje inne, lepsze rozwiązanie. Jeśli jednak wspólnie z pacjentem dojdą do wniosku, że liposukcja laserowa to najodpowiedniejsza metoda poprawy wyglądu, lekarz przekaże wszelkie zalecenia przed zabiegiem, których pacjent powinien się trzymać. Dzięki temu będzie on miał gwarancję powodzenia zabiegu, a także jego bezpieczeństwa.
Po zabiegu lekarz również przekazuje zalecenia, jak dbać o skórę w miejscu liposukcji. Do głównych zaleceń zaliczyć można delikatną pielęgnację skóry, unikanie długich i gorących kąpieli, a także eksponowania skóry na promienie słonecznie na minimum dwa tygodnie po zabiegu.
Dla kogo zabieg liposukcji laserowej?
Mimo tego, iż liposukcja laserowa zyskuje na popularności, nie jest to zabieg zalecany każdemu pacjentowi. Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą wiązki laserowej polecane jest szczególnie gdy:
- osoba prowadząca zdrowy tryb życia, nie jest w stanie dietą ani ćwiczeniami pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej z niektórych miejsc;
- pacjentka po ciąży chce pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy brzucha, a w przypadku cesarskiego cięcia również zmniejszenia widoczności blizny po porodzie;
- pacjent chce uniknąć długiej i skomplikowanej rekonwalescencji, która jest charakterystyczna dla innych metod usuwania tkanki tłuszczowej;
- poza samym usunięciem tkanki tłuszczowej, pacjentowi zależy również na poprawie wyglądu skóry oraz jej ujędrnieniu;
- po przeprowadzeniu zabiegu tradycyjnej liposukcji pacjent nie jest zadowolony z efektu końcowego, a dodatkowo boryka się z problemem zwisającej i nieestetycznej skóry.
Liposukcja laserowa – przeciwwskazania
W przypadku podjęcia decyzji o liposukcji laserowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które mogą wykluczyć z przeprowadzenia zabiegu. Głównymi przeciwwskazaniami do usuwania tłuszczu za pomocą lasera są:
- ogólny zły stan zdrowia pacjenta;
- nadwaga lub otyłość – liposukcja nie jest sposobem na pozbycie się tych schorzeń, a jedynie pomocą w pozbyciu się uporczywej tkanki z niektórych partii ciała, przy ogólnym dobrym stanie zdrowia;
- niedoczynności tarczycy, nerek, wątroby oraz trzustki;
- problemy z krzepliwością krwi;
- podrażniona lub poraniona skóra w miejscu, w którym miałby być przeprowadzony zabieg.
Liposukcja laserowa pozwala na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, nie należy jej jednak traktować jako zamiennika zdrowego trybu życia, zbilansowanej diety oraz ćwiczeń fizycznych.
Ile zabiegów liposukcji należy wykonać w celu uzyskania optymalnych efektów klinicznych?
Zdecydowana większość pacjentów zadowolona jest z efektów końcowych już po przejściu jednego zabiegu z wykorzystaniem lasera. Gdyby jednak tkanka okazała się nadzwyczaj oporna, można powtórzyć zabieg, jednak dopiero po pełnej rekonwalescencji, a więc po około kilku tygodniach.
W jakich przypadkach stosuje się liposukcję laserową?
Liposukcja laserowa to jeden z zabiegów, który pozwala na wymodelowanie sylwetki pacjenta. Nie zawsze jest to jednak najlepsze wyjście, zależne jest to od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od jego sytuacji życiowej i ilości tkanki tłuszczowej do usunięcia. Liposukcję stosuje się tylko u osób, które cieszą się dobrym zdrowiem i prowadzą optymalny tryb życia. Żaden gabinet nie zgodzi się na przeprowadzenie liposukcji laserowej jako zamiennik diety oraz ćwiczeń fizycznych z dwóch głównych przyczyn – może to być niebezpieczne dla zdrowia pacjenta oraz nie da oczekiwanych efektów. Liposukcja zatem stosowana jest w przypadku, gdy mimo zdrowego trybu życia, pacjent nie może pozbyć się uporczywej tkanki tłuszczowej z niektórych partii swojego ciała. Dzięki liposukcji może on cieszyć się wymarzoną sylwetką, a także odmłodzoną i jędrną skórą, która nabiera blasku!