Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaLogopeda Wołomin

Logopeda Wołomin

dobry logopeda Wołomin

 

Logopeda Wołomin

Zdarza się, że dzieci mają trudności z prawidłowym wymawianiem niektórych fonemów podczas nauki mówienia. Nawet dorośli mogą mieć kłopot z komunikacją werbalną i niewerbalną z powodu przeszkód w wymowie, pisaniu lub czytaniu. Logopeda w Wołominie pod Warszawą to profesjonalista, który pomoże Tobie lub Twojemu dziecku pokonać te przeszkody i swobodnie wyrażać siebie.

Logopeda dziecięcy w Wołominie – czym się zajmuje?

Logopeda dziecięcy w Wołominie specjalizuje się w przezwyciężaniu ograniczeń związanych z szeroko pojętą komunikacją. Jego działania polegają na doborze, wskazaniu i zastosowaniu metod, technik i procedur terapeutycznych, adekwatnych do potrzeb i cech pacjenta.

Logopeda dla dzieci w Wołominie czeka na pacjentów, którzy zmagają się z problemami w różnych obszarach związanych z komunikacją. Chodzi m.in. o:

 • mowę np. opóźnienia;
 • trudności z czytaniem i interpretacją;
 • płynność mowy np. jąkanie lub szybka wymowa;
 • złą artykulację;
 • utratę słuchu lub zaburzenia przetwarzania słuchowego;
 • problemy układu ustno-twarzowego i szyjnego oraz trudności z połykaniem spowodowane np. długotrwałym używaniem smoczka, ssaniem butelki lub palca;
 • zaburzenia wynikające z uszkodzeń układu nerwowego np. afazja.

Terapia logopedyczna pozwala również małym pacjentom poprawić komunikację rówieśniczą i międzyludzką, a ich rodzinom lepiej zrozumieć problem.

Logopeda dla dzieci w Wołominie – kiedy zapisać dziecko na wizytę?

logopeda dziecięcy Wołomin

 

Jeśli jesteś rodzicem albo opiekunem dziecka, które boryka się z jednym lub kilkoma z poniższych problemów, nie czekaj. Umów jak najszybciej wizytę u logopedy w Wołominie. Im wcześniejsza interwencja, tym lepszy jej wpływ na przebieg terapii logopedycznej.

 

Kiedy szukać logopedy dziecięcego?

 

 • Niepokoi Cię sposób mówienia dziecka (przekręcanie słów, głosek, powtarzanie sylab).
 • Twoje dziecko skończyło 3 lata i nic nie mówi.
 • Przedszkolak mówi dużo mniej niż jego rówieśnicy.
 • Widzisz trudności w komunikacji, które przeszkadzają dziecku w codziennym życiu.
 • Pojawiły się niepokojące zmiany anatomiczne w budowie narządów mowy dziecka.
 • Słyszysz, że dziecko sepleni, mówi nawykowo przez nos lub zaczyna się jąkać.
 • Ma zdiagnozowaną dysleksję, zespół Aspergera lub autyzm.
 • Jest dzieckiem dwujęzycznym, które ma problemy w „przestawianiu się” na dany język.
 • Cierpi na mutyzm wybiórczy.
 • Ma ochrypły, szorstki, napięty lub drżący głos.
 • Wykazuje trudności językowe w szkole.

Jakie są korzyści z zabrania dziecka do logopedy?

logopeda Wołomin pomoc

 

Dobry logopeda w Wołominie w trakcie zajęć może wykonywać ćwiczenia i przeprowadzać zabawy, które zachęcają do mowy lub ją poprawiają. Są dzieci, które mają trudności z wypowiadaniem niektórych liter i wydawaniem dźwięków z powodu złego ustawienia języka lub nabytych naleciałości. Specjalista może pomóc skorygować te aspekty, aby mowa była poprawna.

 

Warto zauważyć, że terapia logopedyczna przyczynia się do efektywnej komunikacji dzieci. Im bardziej dorastają, tym częściej muszą komunikować się z innymi, mówić o tym, czego chcą i czego potrzebują. Przy odpowiednim wsparciu może to nastąpić skutecznie i bez opóźnień. Poza tym poprawa wymowy gwarantuje wzrost pewności siebie. Wiele dzieci ma problemy z nieśmiałością lub są niepewne w interakcji z innymi, ponieważ nie potrafią dobrze wyrazić siebie. Z pomocą logopedy dziecięcego można temu zaradzić, szybciej rozwiązać problem i uniknąć przykrych konsekwencji.

 

Ponadto z pomocy tego specjalisty powinni skorzystać wszyscy młodzi rodzice, by uzyskać odpowiednią diagnozę słuchu u niemowląt i małych dzieci. Podczas wizyty u logopedy można stwierdzić, czy dziecko cierpi na jakiś rodzaj niepełnosprawności, a następnie jak najszybciej ją leczyć. Czasami wystarczy jedna wizyta, która rozwieje niepotrzebne obawy i wątpliwości lub wskaże drogę właściwego postępowania i wykonywania ćwiczeń w domu.

Dobry logopeda Wołomin – gdzie umówić się na wizytę?

Szukasz logopedy w Wołominie lub w Warszawie? Zapraszamy na konsultację ze specjalistą z naszej poradni psychologicznej Spokój w Głowie. Dane adresowe oraz kontaktowe znajdziesz w zakładce „Kontakt”.

U nas możesz liczyć na szybką pomoc dostosowaną do aktualnych i długoterminowych potrzeb pacjenta. Indywidualna terapia logopedyczna zapewni Twojemu dziecku pomoc skupioną na jego problemach. Jeśli zajdzie konieczność konsultacji z psychologiem dziecięcym lub neuropsychologiem, zapewniamy pomoc na miejscu. Nasz multidyscyplinarny zespół tworzą również ludzie, którzy są specjalistami w kilku dziedzinach.

Jeśli zauważyłeś problemy, zmiany lub braki w mowie dziecka, nie czekaj. Reaguj szybko i umów wizytę u logopedy. Czekamy na naszych pacjentów w Wołominie ul. Miła 3 (III piętro) od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-21:00 oraz w soboty od 9:00 do 16:00.

Wizyta u logopedy – FAQ

Oto odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane przez klientów, którzy chcą skorzystać z pomocy logopedy w naszej poradni.

 

Kiedy dziecko zaczyna mówić?

W wieku około 12 miesięcy dziecko wypowiada już co najmniej cztery słowa, a w wieku 2 lat może ułożyć zdanie z dwóch lub trzech słów.

 

Moje dziecko nie mówi, co robić?

Jeśli dziecko mówi znacznie mniej, niż przypada na jego wiek, warto zarezerwować wizytę u logopedy, który podda ocenie patologię mowy i języka. Wizyta jest konieczna, by uspokoić lub potwierdzić obawy rodziców.

 

Moje dziecko zmienia litery, co mam zrobić?

Litera p na literę b, litera f na literę s? Kiedy dziecko zmienia litery, czas na wizytę u logopedy.

 

Czy jąkanie przejdzie samo?

Jeśli Twoje dziecko „zacina się” podczas wypowiedzi, nie czekaj, aż jąkanie przejdzie samo. Umów jak najszybciej konsultację z logopedą.

 

Czy logopeda leczy problemy z mową u osób dorosłych?

Tak. Terapia logopedyczna jest dostępna dla wszystkich grup wiekowych.

 

Od jakiego wieku logopeda może pomóc mojemu dziecku?

Zawsze, gdy istnieje podejrzenie zmiany lub problemów z wymową lub słuchem, należy skonsultować się z logopedą. Diagnoza dotyczy także niemowląt.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u logopedy?

Nie musisz przygotowywać ani siebie, ani swojego dziecka do wizyty u logopedy. Nie ucz się poprawnego wymawiania, nie mów dziecku, by mówiło wolniej. Specjalista ma ocenić problemy w naturalnych warunkach. Pacjent nie może być spięty podczas mówienia i skupiać się na poprawności wypowiedzi. Jeżeli masz dokumentację medyczną lub ocenę innego specjalisty, zabierz wszystko ze sobą.

 

Jesteśmy po to, żeby pomóc każdemu, kto zgłosi się do nas na konsultację!

 

Cieszymy się, że możemy poinformować o rozszerzeniu naszej działalności! Teraz przyjmujemy również pacjentów w Warszawie. Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w stolicy.

 

Sprawdź: Logopeda Warszawa