Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogLogopedia – dla specjalistów chcących pomagać ludziom

Logopedia – dla specjalistów chcących pomagać ludziom

Kategorie:
Artykuły partnerów

Osoba, która chce swoją ścieżkę zawodową związać z pracą z dziećmi, może zainteresować się zdobywaniem kompetencji na kierunku: logopedia. Sprawdź, jakie wymagania stawiają uczelnie wyższe i pracodawcy przed kandydatami do tego zawodu!

Osoby, które lubią pracę z innymi i chcą wspierać ich w prawidłowej mowie i poprawie artykulacji głosek czy całych zdań, mogą zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie w zawodzie logopedy. Otwiera on przed nimi szerokie perspektywy zatrudnienia.

logopedia dla specjalistów

Dla kogo odpowiednim wyborem zawodowym będzie logopedia?

Logopedia to podyplomowy kierunek kształcenia oferowany przez WSB-NLU. Jest on idealny dla absolwentów studiów humanistycznych i pedagogicznych. Podczas kształcenia można dowiedzieć się więcej na temat:

  • psycholingwistyki,
  • specjalizacji takich jak oligofrenopedagogika czy surdologopedia,
  • diagnozowania dyslalli,
  • faz rozwoju mowy dziecka,
  • kształtowania się narządu słuchu,
  • metod skutecznej pracy z osobami z zaburzeniami mowy, afazją czy jąkaniem się.

Logopedia, na temat której można dowiedzieć się więcej z poniższej strony wsb-nlu.edu.pl, pozwala na zdobycie narzędzi niezbędnych do efektywnej pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Wiedza i doświadczenia logopedy wspierają pacjentów w rozwiązywaniu problemów z zaburzeniami w zakresie narządu mowy.

Gdzie znajdzie zatrudnienie osoba po studiach z zakresu logopedii?

Ośrodki przedszkolne i wczesnoszkolne, szkoły, placówki o charakterze integracyjnym i specjalnym, poradnie psychologiczno-pedagogiczne – to główne miejsca, w których można szukać pracy po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu logopedii.

Dlaczego warto podjąć studia właśnie na WSB-NLU?

Wysoki odsetek absolwentów naszej szkoły (87%) znajduje pracę w zawodzie. Pozwala to stwierdzić, że cykl kształcenia sprzyja zdobywaniu nie tylko wiadomości teoretycznych, ale też wiedzy praktycznej, tak cenionej przez pracodawców. Przemawia to mocno za dołączeniem do grona słuchaczy studiów podyplomowych na jednym z wybranych przez siebie kierunków. Wyjątkowo wygodna forma zapisania się na studia poprzez rejestrację online to nie wszystko.

Ćwiczenia i wykłady w formie zdalnej dzięki formule RealTime

Zajęcia prowadzone w innowacyjnej formule RealTime online umożliwiają zdalną naukę. Zwiększa to szanse na zdobycie wykształcenia w przypadku osób zamieszkujących z dala od siedziby szkoły wyższej (Nowy Sącz). Otwiera również możliwości, które chcą godzić dalszą naukę z pracą zawodową. Poza tym pozwala zaoszczędzić konkretne środki na relokację czy regularne dojazdy na miejsce odbywania się zajęć. Ponadto ta forma nauki jest odpowiednia dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu czy młodych mam opiekujących się dziećmi.

CloudAcademy – dedykowana platforma dla wykładowców, studentów i słuchaczy

Stworzona przez zespół Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University platforma CloudAcademy umożliwia wygodną, w pełni intuicyjną i sprawną komunikację na odległość. Moduł multitransmisji umożliwia realizację planu kształcenia w formie wykładowej, ćwiczeniowej i zaliczeniowej.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!