Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogZmień swoje życie! Poznaj 5 najlepszych książek o psychologii

Zmień swoje życie! Poznaj 5 najlepszych książek o psychologii

Kategorie:
Artykuły partnerów

Każdy z nas powinien inwestować w samorozwój. Niewątpliwie dzięki temu można zwiększyć swoje kompetencje oraz zwyczajnie o siebie zadbać. Doskonałym wyborem są książki psychologiczne, dzięki którym można poznać siebie, ale też zmienić swoje życie. Dziś przedstawimy Wam top 5 propozycji, które pozwolą Wam wykorzystać własne myśli i zrozumieć siebie. Czas poznać książki psychologiczne, które zmieniają życie.

psychologia książki

Top 1: „Potęga podświadomości”

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć książki Josepha Murphy’ego i jego bestselleru, czyli „Potęgi podświadomości”. Mówi się, że ta książka psychologiczna zmieniła życie wielu tysięcy osób. Opisane są w niej różne rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego, który uważa, że jeżeli w coś się uwierzy i zobrazuje w swoim umyśle, to można ten cel osiągnąć. To niezwykły poradnik, dzięki któremu można wreszcie zrozumieć siebie, ale też usunąć psychologiczne bariery, które stoją między człowiekiem, a jego marzeniami. Tę książkę psychologiczną trzeba mieć.

Top 2: „Jak przestać się martwić i zacząć żyć?”

Są takie książki psychologiczne, które rzeczywiście sprawiają, że człowiek wprowadza do swojego życia zmiany. Doskonałym tego przykładem jest pozycja „Jak przestać się martwić i zacząć żyć?”. Jej autorem jest Dale Carnegie. Tę psychologiczną książkę można uznać za rewolucyjną, ponieważ rzeczywiście pokazuje, że wielu z nas zamiast myśleć o swoim dobru, zbyt dużą uwagę poświęca innym. Autor uważa, że zamartwianie jest jak nałóg i właśnie z tym nałogiem należy skończyć. Należy go porzucić szybko i od razu. Książki o psychologii tego rodzaju pokazują, że choć życie nie zawsze jest idealne, to nie oznacza to wcale, że nie można być szczęśliwym. Autor podkreśla też, że nie można martwić się tym, na co nie ma się wpływu. Pokazuje do tego drogę, dzięki której człowiek może cieszyć się drobnymi, codziennymi przyjemnościami. Tego typu książki psychologiczne polecamy wszystkim, którzy chcą nauczyć się kochać siebie.

Top 3: „Jak żyć z lękiem? Poradnik”

W Polsce wiele mówi się o depresji, ale niestety nadal pomija się lęk, a zaburzenia lękowe, które są określane mianem nerwicy, naprawdę powodują wiele dokuczliwych objawów i nie chodzi tylko o napady paniki, ale też silne bóle czy drgawki. Na nerwicę ma wpływ wiele czynników, począwszy od problemów finansowych, przez pandemię, na czynnikach genetycznych kończąc. Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych napisał naprawdę dobrą książkę pt. „Jak żyć z lękiem? Poradnik”, w której zaprasza czytelnika do „gry w trochę lepsze życie”. Wraz z pacjentami przygotował on metodę, dzięki której można poprawić swoją jakość życia nawet pomimo występowania lęków. Ta książka jest pełna praktycznych rad, ale widać w niej też wiedzę autora z zakresu psychologii, a także życzliwość i empatię wobec osób, które doświadczają tego cierpienia.

Top 4: „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu”

Stres bywa zabójczy. Zwiększa ryzyko wielu chorób, ale też prowadzi do depresji. Niestety nadal wiele osób nie potrafi sobie z nim radzić. Ludziom, którzy chcą zacząć żyć lepiej, przydadzą się odpowiednie fachowe książki. Psychologia jest tą dziedziną, która może pomóc uporać się ze stresem. Doskonałym przykładem jest książka „Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu” autorstwa Gabora Maté. Książka jest międzynarodowym bestsellerem. Poruszane są w niej ważne kwestie dotyczące zdrowia psychicznego. Można w niej znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące walki ze stresem, ale też wpływu stresu na układ nerwowy, hormonalny czy odpornościowy. Takie psychologiczne książki naprawdę mogą pomóc uporać się z problemem przewlekłego stresu.

Top 5: „Na emocjonalnej karuzeli”

Wiele osób zmaga się ze zbyt dużym samokrytycyzmem, ale też kompleksami. Właśnie dla nich świetną książkę napisała Karen Bluth pt. „Na emocjonalnej karuzeli”. W tej książce można znaleźć rady, z których powinni skorzystać nastolatkowie, ale przydadzą się też osobom dorosłym.

Psychologia jest nauką, z której warto skorzystać w naszym życiu. Książki na temat akceptacji siebie, siły pozytywnego myślenia, ale też radzenia sobie ze stresem są naprawdę przydatne i powinny znaleźć się na półce każdego z nas.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!