Strona głównaBlogOdtruwanie alkoholowe Łódź – pozytywne skutki odtrucia

Odtruwanie alkoholowe Łódź – pozytywne skutki odtrucia

Autor:
Opublikowano:05.04.2023
Kategorie:
Artykuły partnerów

Osoby uzależnione od alkoholu mają coraz większą tolerancję na tą substancję. Oznacza to, że aby poczuć upragniony stan upojenia alkoholowego muszą spożywać coraz większe dawki alkoholu. Wraz z rozwojem uzależnienia od alkoholu zwiększa się również liczba objawów choroby alkoholowej. Jednym z nich jest brak kontroli nad alkoholem, brak kontroli nad własnym życiem oraz popadanie w ciągi alkoholowe. Ciągi alkoholowe to pewien okres, trwający od kilku dni do kilku miesięcy, podczas którego osoba uzależniona stale spożywa alkohol i nie dopuszcza do wytrzeźwienia.

Łódź odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe – korzyści

Odtrucie alkoholowe Łódź https://odtruwanielodz.com/ przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, dzięki temu możliwe jest przerwanie ciągu alkoholowego. Pomoc medyczna, której jednostka doświadcza w placówce, skutecznie poprawia jej fizyczny jak i psychiczny stan zdrowia. Odtrucie organizmu pozwala na regenerację i odpoczynek ciała. Należy zauważyć, że ciągi alkoholowe bardzo negatywnie wpływają na organizm i wyniszczają go. Dodatkowo odtrucie alkoholowe pozwala na oczyszczenie organizmu z toksyn i substancji szkodliwych, które nagromadził nadmiernie spożywany alkohol. Zaletą odtrucia alkoholowego jest również wyrównanie gospodarki wodno – elektrolitowej oraz przywrócenie prawidłowych stężeń witamin  i substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zalety odtrucia alkoholowego:

  • przerwanie ciągu alkoholowego w bezpieczny sposób
  • regeneracja organizmu
  • usuwanie toksyn i substancji szkodliwych z organizmu
  • przywrócenie prawidłowego poziomu płynów, elektrolitów, witamin i mikroelementów (głównie witamina B1, potas i magnez)
  • poprawienie ogólnego samopoczucia pacjenta
  • poprawienie fizycznego i psychicznego stanu zdrowia pacjenta
  • brak bólu
  • gotowość do podjęcia terapii leczenia uzależnień
  • osiągnięcie trzeźwości, która może motywować do podjęcia leczenia choroby alkoholowej
  • wykonanie pierwszego kroku w celu wyjścia z nałogu

Odtrucie alkoholowe – zalety

Aby odtrucie alkoholowe było bezpieczne dla osoby uzależnionej od alkoholu powinno odbywać się w warunkach szpitalnych pod ścisłym okiem specjalistów. Nagłe odstawienie alkoholu powodować może występowanie alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Jego dolegliwości są bardzo silne i nieprzyjemne. Odbywanie odtrucia alkoholowego w samotności przez osoby uzależnione od alkoholu może okazać się bardzo niebezpieczne.

Zaletą odtrucia alkoholowego w placówkach medycznych jest również trudność w zdobyciu alkoholu. Ułatwi to wytrwanie w trzeźwości osobie pijącej alkohol problemowo.

Jednak główną zaletą odtrucia alkoholowego jest możliwość rozpoczęcia terapii leczenia uzależnień po przebyciu detoksu. Odtrucie alkoholowe nie ma właściwości leczniczych z jednak jego odbycie pozytywnie wpływa na proces leczenie choroby alkoholowej. Osoba ta nie ma już przykrych konsekwencji odstawienia alkoholu, jej stan zdrowia jest ustabilizowany dzięki czemu może w pełni skupić się na leczeniu i terapii indywidualnej oraz grupowej.

Odtrucie alkoholowe – jak to wygląda?

Pacjent, który zostaje przyjęty na oddział przeprowadzane ma badanie na stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie lekarz przeprowadza z osobą uzależnioną wywiad. Ma on na celu zebranie informacji niezbędnych do przeprowadzenia bezpiecznego odtrucia alkoholowego. Lekarz pyta jednostkę o jej ogólny stan zdrowia, schorzenia, uzależnienie od alkoholu z długości ciągu alkoholowego oraz jakość spożywanego alkoholu. Bardzo ważna informacją jest czy pacjent spożywał tylko alkohol legalnego pochodzenia, czy może dostarczył do organizmu również inne bardzo niebezpieczne substancje wraz z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Następnie lekarz zleca wykonanie podstawowych badań z krwi oraz moczu. Jeżeli jest taka konieczność, to lekarz zleca również przeprowadzenie niezbędnych specjalistycznych badań. Kolejnym krokiem jest proces usuwania toksyn i substancji szkodliwych z organizmu. Kolejno uzupełniany jest stan gospodarki wodno – elektrolitowej w organizmie. W tym celu osoba uzależniona przyjmuje kroplówki. Ważne jest również uzupełnienie poziomu witamin i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mowa tutaj głównie o witaminie B1, stężeniu potasu oraz magnezu. W między czasie pacjent wykonywane ma również badania, które pozwalają na sprawdzenie jak wiele toksyn jest jeszcze obecnych w organizmie. Jeżeli pacjent doświadcza silnych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego, lekarz może zadecydować o dodatkowym włączeniu farmakoterapii. Podaje się wówczas pacjentowi leki uspokajające, relaksujące i nasenne. Odtrucie alkoholowe trwa około dziesięciu dni. Jego długość zależna jest od stopnia zatrucia alkoholowego. O zakończeniu detoksu decyduje lekarz na podstawie badań. Jeżeli czynniki biochemiczne wróciły do prawidłowych wartości oznacza to, że odtrucie alkoholowe przebiegło pomyślnie.

Odtrucie alkoholowe – jakie towarzyszą mu objawy?

Nagłe zaprzestanie spożywania alkoholu powoduje wystąpienie silnych objawów alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Spowodowane jest to tym, że organizm przyzwyczaja się do stale dostarczanej substancji alkoholu i domaga się jego obecności. Osoba uzależniona doświadcza wtedy silnego bólu głowy, zawrotów głowy, zaburzeń snu, zaburzeń osobowości, zaburzeń świadomości, zaburzeń ciśnienia, zaburzeń pracy serca, wymiotów, nudności, biegunki, drgawek, drżenia mięśni, stanów depresyjnych, stanów lękowych, agresji, rozdrażnienia i innych.

Jeżeli pacjent bardzo ciężko znosi objawy alkoholowego zespołu abstynencyjnego lekarz może zalecić stosowanie leków rozluźniających i nasennych.

Odtrucie alkoholowe – jakie są jego cele?

Głównym celem odtrucia alkoholowego jest przerwanie ciągu alkoholowego. Osoba uzależniona nie jest w stanie sama zaprzestać spożywania alkoholu. Odtrucie alkoholowe przeprowadzane w szpitalu ułatwia proces trzeźwienia bez możliwości sięgania po alkohol. Kolejnym celem jest poprawa fizycznego i psychicznego zdrowia pacjenta. Zaprzestanie spożywania alkoholu pozytywnie wpływa na organizm i pozwala mu się zregenerować. Oczyszczenie organizmu z toksyn oraz przywrócenie prawidłowych stężeń elektrolitów, mikroelementów i witamin pozytywnie wpływa na zdrowie osoby uzależnionej. Celem odtrucia alkoholowego jest również możliwość podjęcia terapii leczenia uzależnień. Bardzo często jest to warunek stawiany przez terapeutów. Wspomaga to cały proces leczenia choroby alkoholowej.

Odtrucie alkoholowe – po co je wykonywać?

Wielu przypadkach odtrucie alkoholowe ratuje życie osoby uzależnionej. Długotrwałe ciągi alkoholowe destrukcyjnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Alkohol spożywany w dużych ilościach wyniszcza ciało człowieka, pozostawia w nim toksyny oraz wypłukuje ważne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Odtrucie alkoholowe pozwala na złapanie tchu oraz regenerację wszystkich narządów. W trakcie zabiegu z organizmu pacjenta są usuwane wszystkie toksyny. Dzięki licznym kroplówkom wyrównywany jest poziom wody, elektrolitów, witamin i substancji odżywczych.

Czytaj więcej porad Moniki Chrapińskiej-Krupa

Najnowsze artykuły

Jakie słowa działają na mężczyzn? Gotowe komplementy dla faceta

Jakie słowa działają na mężczyzn? Gotowe komplementy dla faceta

20.11.2024
Depresja – Objawy, przyczyny, leczenie i pomoc

Depresja – Objawy, przyczyny, leczenie i pomoc

14.11.2024
Oferta dla szkół i przedszkoli

Oferta dla szkół i przedszkoli

17.10.2024
Terapia z patyczakami – Innowacyjne podejście do terapii

Terapia z patyczakami – Innowacyjne podejście do terapii

23.09.2024
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?Polub nas na facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!Udostępnij ten artykuł