Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogOszczędności i serotonina: korelacja między zdrowiem psychicznym a portfelem

Oszczędności i serotonina: korelacja między zdrowiem psychicznym a portfelem

Kategorie:
Artykuły partnerów

Czy popularne przysłowie ,,pieniądze szczęścia nie dają” ma rzeczywiście pokrycie w rzeczywistości? Oczywiście istnieją pewne wartości, których nie kupimy za pieniądze, ale czy na pewno nie pomagają nam one osiągnąć szczęścia?

Z pewnością stabilna sytuacja finansowa pomaga w utrzymaniu komfortowego poziomu życia. A co za tym idzie także relacji z ludźmi. Na przykład jeśli ledwo wiążemy koniec z końcem to raczej nie mamy czasu ani energii na spotkania towarzyskie. Wyjścia ze znajomymi wiążą się też nierzadko z wydatkami na jedzenie, wejściówki czy inne aktywności. Oczywiście brak pieniędzy nie oznacza braku przyjaciół, ale może być nam trudniej utrzymać część znajomości i kontakty mogą się przez to rozluźnić. A to może z kolei prowadzić do osamotnienia i izolacji, która przełoży się na spadek szczęścia i motywacji w różnych aspektach naszego życia.

serotonina i oszczędzanie

Jak można bronić się przed takimi spadkami nastroju? Przede wszystkim należy zadbać o swój poziom serotoniny. Serotonina jest także nazywana hormonem szczęścia. Wpływa między innymi na odczuwanie szczęścia, a także na skupienie.

Możemy zadbać o odpowiednio wysoki poziom serotoniny między innymi poprzez kontrolowanie naszych wydatków i portfela. Słaba sytuacja finansowa potrafi wyniszczyć różne aspekty życia, dlatego warto oszczędzać, aby ułatwić sobie funkcjonowanie i móc cieszyć się i korzystać z różnych możliwości. Jeśli nie będziesz musiał na każdym kroku martwić się o każdy grosz to Twój nastrój powinien ulec poprawie. W tym celu powinieneś zacząć oszczędzać, ale jak się do tego zabrać?

Jedną z najlepszych metod na ograniczenie wydatków jest kupowanie produktów z outletu. Outlet obejmuje artykuły pochodzące na przykład z likwidowanych sklepów, wyprzedaży, czy końcówek kolekcji. Przy wielu znanych markach również funkcjonują outlety, w których znajdziesz atrakcyjne okazje. Produkty znajdujące się w outlecie są o wiele tańsze w porównaniu do regularnych cen tych samych artykułów, które miały parę miesięcy wcześniej w sklepie.

Jedyna wada kupowania produktów z outletu jest taka, że trzeba na nie troszkę dłużej poczekać, ponieważ są to zazwyczaj artykuły z poprzednich kolekcji. Jeśli więc wpadło Ci coś w oko z obecnych kolekcji, to musisz się uzbroić w trochę cierpliwości. Ale chwila czekania w zamian za czasem nawet o połowę tańsze rzeczy to nadal bardzo korzystna oferta. Szczególnie, jeśli zależy Ci na oszczędzaniu i liczy się każda odłożona złotówka.

Tradycyjnie możesz iść do sklepu stacjonarnego danej firmy i przejrzeć tam produkty z ich outletu. Ale w obecnych czasach Internetu są też inne sposoby. Produkty outletowe jako sposób oszczędzania online zyskuje coraz większą popularność. Możesz wyszukać interesujące Cię produkty online i oszczędzić nie tylko pieniądze, ale też czas potrzebny na pójście do sklepu. W wielu przypadkach czekają na Ciebie także darmowe wysyłki, co jeszcze bardziej obniży koszt zakupów internetowych.

Innym sposobem na oszczędzanie jest korzystanie z kodów rabatowych dostępnych na BravoKupony. Mogą Ci się trafić tam najróżniejsze oferty od darmowych dostaw, produktów gratis czy promocji na wybrane artykuły. Jeśli zależy ci na oszczędzaniu to każda okazja jest warta uwagi. Przejrzyj ofertę strony BravoKupony i zacznij regularnie oszczędzać dzięki dostępnym tam kodo.

Oczywiście nie będą to z początku duże sumy, ale z czasem zaczniesz odczuwać realną różnicę. Pomyśl na ilu produktach możesz zaoszczędzić, jeśli będziesz kupował je z outletów i korzystał z kodów rabatowych. Możesz dzięki temu zapłacić mniej za zakupy spożywcze, ubrania, sprzęt AGD i RTV, a także za inne przedmioty codziennego użytku. Dobrym pomysłem będzie prowadzenie i planowanie tabeli wydatków, dzięki której będziesz mieć lepszą kontrolę nad swoim finansami i zauważysz znaczące oszczędności dzięki rozważniejszym zakupom.

Co więcej, przy użyciu kodów rabatowych nie tylko taniej kupisz rzeczy materialne, ale możesz także taniej zarezerwować wyjazd wakacyjny czy wziąć udział w interesującym Cię kursie, warsztatach czy wydarzeniu. Podróże czy uczestnictwo w ciekawych dla Ciebie wydarzeniach na pewno podniesie Twój poziom serotoniny, a dzięki kuponom i ofertom nie zrujnuje też Twojego budżetu, dzięki czemu możesz łączyć przyjemności z oszczędzaniem.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!