Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogDo czego służy podnośnik jezdny pacjenta?

Do czego służy podnośnik jezdny pacjenta?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Podnośniki transportowo kąpielowe to specjalistyczny sprzęt dla osób niepełnosprawnych, który pomaga ich transportować pomiędzy różnymi miejscami w granicach mieszkania, jak i poza nim. Urządzenia tego typu są bardzo wytrzymałymi i stabilnymi konstrukcjami, wyposażonymi w kółka jezdne, a także wysięgnik, do którego można przymocować pasy nośne, krzesło, fotel lub wózek inwalidzki. Podnośnik jezdny osobowy jest niezawodnym urządzeniem wspomagającym opiekę nad osobami z różnym stopniem niepełnosprawności, ale szczególnie tymi, którzy nie mogą poruszać się o własnych siłach.

podnośnik transportowo kąpielowy

Podnośnik jezdne pacjenta i jego zalety

Stworzone specjalnie do transportu pacjentów, zapewniają im maksymalne bezpieczeństwo, a jednocześnie ich obsługa wymaga minimalnego wysiłku. Poniżej prezentujemy wszystkie zalety tego typu podnośników, które można zamówić między innymi w naszej firmie.

  • Bezpieczeństwo. Podnośnik jezdne pacjenta AKS minimalizuje ryzyko kontuzji i urazów zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dla osób świadczących pomoc. Użytkowanie podnośników znacząco ogranicza możliwość upadku podczas transportu. Z tego powodu podnośnik AKS często jest wykorzystywany przez osoby prywatne, jak i w domach opieki.
  • Komfort. Transport osób ciężkich jest płynny i zazwyczaj nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, co jest szczególnie ważne dla osób z ograniczoną siłą mięśniową lub dla osób starszych.
  • Samodzielność. Wiele podnośników jezdnych jest zaprojektowanych tak, aby osoby niepełnosprawne mogły samodzielnie ich używać, co zwiększa ich niezależność i pozwala im na większą kontrolę nad własnym życiem.
  • Uniwersalność. Podnośniki jezdne są często projektowane tak, aby były kompatybilne z różnymi rodzajami sprzętu, takimi jak różne modele łóżek szpitalnych, wózków inwalidzkich czy krzeseł toaletowych. Współpraca z wymiennymi akcesoriami doskonale sprawdza się w placówkach opiekuńczych.
  • Ergonomia. Ergonomiczny design podnośników pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy zarówno osoby przenoszonej, jak i opiekuna. Przemyślana konstrukcja ułatwia manewrowanie urządzeniem nawet w wąskich przestrzeniach.
  • Redukcja wysiłku. Podnośniki te znacznie zmniejszają fizyczny wysiłek potrzebny do przenoszenia osoby niepełnosprawnej, co jest szczególnie ważne dla opiekunów, którzy na co dzień wykonują te czynności wielokrotnie.

Podnośniki jezdne mogą być wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy, takie jak elektryczne lub hydrauliczne systemy podnoszenia, co jeszcze bardziej podnosi komfort życia i ułatwia wykonywanie różnych zadań z zakresu opieki nad niepełnosprawnymi osobami.

podnośnik jezdny pacjenta

Zobacz również

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!