Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPowiększanie piersi i ust – jakie efekty są możliwe do osiągnięcia?

Powiększanie piersi i ust – jakie efekty są możliwe do osiągnięcia?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Pacjentki, decydujące się na powiększanie piersi i ust, mają bardzo różne oczekiwania – niektórym zależy na naturalnych, subtelnych efektach, a inne oczekują spektakularnego powiększenia. Jakie efekty są jednak w rzeczywistości możliwe do osiągnięcia?

powiększanie ust powiększanie piersi

Ile kwasu hialuronowego jest potrzebne do powiększenia ust?

To oczywiście kwestia indywidualna. Ogólnie rzecz biorąc, można jednak założyć, że przy cienkich ustach wystarczające będzie 0,5 ml na jedną wargę. Większa ilość mogłaby spowodować przemieszczanie się kwasu poza czerwień wargową, co nie wygląda estetycznie. Przy przeciętnych ustach, standardową ilością wstrzykiwaną w jedną wargę jest 1 ml kwasu hialuronowego. Przy zachowaniu umiaru, powiększanie ust zapewnia uwydatnienie i nawilżenie warg, bez niechcianego efektu „kaczego dzióbka”.

Zdarza się, że pacjentki, które przez większość życia zmagały się z kompleksem wąskich ust, chcą bardzo dużej zmiany i to najlepiej, jak najszybciej. Warto wziąć pod uwagę, że przy wszystkich zabiegach medycyny estetycznej, opłaca się działać z umiarem i zaufać specjaliście. Jeżeli lekarz gwarantuje spektakularne efekty już po jednej wizycie, lepiej szybko poszukać innego gabinetu. Oczywiście, kiedy widzimy, jak celebrytki przechodzą całkowite metamorfozy i dwukrotnie zwiększają rozmiar ust, nic dziwnego, że wiele kobiet chce je naśladować. Mocne powiększenie ust jest możliwe, nie tylko w Hollywood, ale też w naszych polskich klinikach medycyny estetycznej, jednak takie efekty osiąga się etapami. W innym przypadku, usta co prawda będą duże, ale jednocześnie będą wyglądać na napompowane i bardzo nienaturalne. Warto pamiętać, że czerwień wargowa może się rozciągnąć, ale trzeba jej dać na to czas. Jeżeli zależy nam na dużych, pełnych ustach, warto więc powtarzać zabiegi co kilka miesięcy.

Kluczowe są też proporcje. Złota proporcja mówi, że stosunek górnej wargi do dolnej powinien wynosić 1:1,6. W niektórych technikach, takich jak metoda powiększania ust na płasko, stawia się jednak raczej na symetrię między wargami, ponieważ obie docelowo mają podobny rozmiar. Warto tutaj poradzić się specjalisty, ponieważ piękne usta to takie, jakie pasują do reszty twarzy. Ważna jest też odpowiednia technika podawania kwasu – wstrzykiwanie małych ilości kwasu przez liczne mikroiniekcje zapewnia bardziej naturalny efekt. Właśnie dlatego, poszukiwanie okazji za wszelką cenę jest bardzo ryzykowne – podejrzanie niska cena powinna wzbudzić wątpliwości co do kwalifikacji osoby wykonującej zabieg.

Powiększanie piersi implantami i tłuszczem – jakie efekty da się osiągnąć?

Kolejnym z zabiegów, wobec których oczekiwania mogą znacznie się różnić, jest powiększanie piersi. Dla kobiet, które chcą powiększyć piersi o kilka rozmiarów, jedynym rozwiązaniem są implanty. Do wyboru są różne rozmiary i kształty implantów, dlatego można dopasować je do sylwetki i oczekiwań pacjentki. Okrągłe implanty to spektakularne efekty, ale dostępne są też te anatomiczne – bardziej zbliżone wyglądem do naturalnych piersi. Dobry chirurg plastyczny doradzi pacjentce, jaki rozmiar wybrać, biorąc pod uwagę przede wszystkim typ sylwetki czy aktywność fizyczną. Warto pamiętać, że co za dużo to niezdrowo – zbyt duży biust może powodować problemy z kręgosłupem i po prostu przeszkadzać w codziennym życiu.

Niektóre kobiety chcą uniknąć wszczepiania implantów, dlatego wybierają powiększanie piersi własnym tłuszczem. Tutaj trzeba się jednak liczyć z mniej spektakularnymi efektami, ponieważ ta metoda zazwyczaj pozwala na powiększenie piersi o jeden rozmiar. Przeszczepienie bardzo dużej ilości tłuszczu nie ma sensu, ponieważ zostanie on po prostu wchłonięty przez organizm. Zabieg jest bezpieczny i mniej inwazyjny (wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym), ale warto pamiętać, że efekty są bardziej naturalne i utrzymują się przez kilka lat, a nie na stałe.

Niezależnie, czy mówimy o powiększaniu ust, czy piersi, ważny jest przede wszystkim umiar. Dobry chirurg plastyczny nie pozwoli pacjentce przesadzić, ale doradzi jej racjonalne rozwiązanie dopasowane do twarzy lub sylwetki.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!