Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPraca opiekunki w Niemczech bez tajemnic

Praca opiekunki w Niemczech bez tajemnic

Kategorie:
Artykuły partnerów

Jak zwiększyć zarobki pracując legalnie w powszechnie szanowanym zawodzie? Dla coraz większej grupy osób opieka Niemcy wydaje się najbardziej naturalną odpowiedzią na tak postawione pytanie. Praca opiekunki w Niemczech nadal generuje wiele pytań. Dziś żadne z nich nie pozostaje jednak bez odpowiedzi.

opiekunka w Niemczech praca

Czy muszę jechać do Niemiec w poszukiwaniu pracy?

Gdy praca opieka Niemcy nie była jeszcze tak popularna, jak ma to miejsce obecnie, często można było usłyszeć, że znalezienie zatrudnienia wymaga wyjazdu za zachodnią granicę „w ciemno”. Wiele osób skutecznie to odstraszało. Zatrudnienie w Niemczech miało przecież podnosić poziom ich życia, a nie generować dodatkowy stres. Warto więc podkreślić, że dziś nie mamy już do czynienia z tego rodzaju ograniczeniem. Owszem, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby szukać zatrudnienia w samych Niemczech. Polskie agencje zatrudniające opiekunki, takie jak ATERIMA MED są jednak wcale nie mniej atrakcyjne. Nie brakuje osób, które pracują za ich pośrednictwem jako opiekunka Niemcy już od wielu lat i nie wyobrażają sobie innej opcji.

Czy wyjazd do Niemiec jest wielką niewiadomą?

Praca Niemcy opieka nie powinna kojarzyć się z żadnym ryzykiem, bo podpisując umowę wie się dziś nie tylko, gdzie się jedzie, ale i komu się będzie pomagać. W ogłoszeniach o pracę podawane są informacje tak na temat wieku seniora, jak i jego ogólnej kondycji. Nie trzeba obawiać się nieprzyjemnego zaskoczenia już na miejscu. W interesie podmiotu organizującego zatrudnienie leży to, aby senior i opiekun czuli się dobrze w swoim towarzystwie. Nie ma więc sensu ukrywać przed osobą wyjeżdżająca za granicę, że praca opieka będzie wiązać się z koniecznością dbania o osobę z demencją albo chorobą psychiczną. Tacy seniorzy również liczą na pomoc ze strony polskich opiekunów. Informacje na temat ich schorzeń pojawiają się jednak w ogłoszeniach o pracę właśnie po to, aby móc decydować mając komplet danych.

Czy wyjazdy do Niemiec muszą być długie?

Jeszcze nie tak dawno opieka w Niemczech kojarzyła się z długimi wyjazdami, a tym samym również z kolejnymi miesiącami z dala od rodziny. Również dziś praca dla opiekunek w Niemczech czeka przede wszystkim na osoby, które mogą poświęcić więcej czasu seniorom. Praca opieka jest jednak również propozycją dla osób, które chcą wyjechać na sześć lub osiem tygodni, aby zarobić nieco więcej pieniędzy. Taka opcja cieszy się zresztą dużą popularnością. Trudno o lepszy sposób na przekonanie się, czy praca w opiece rzeczywiście nam się podoba. Jeśli współpraca przebiega dobrze, można po raz kolejny nawiązać kontakt z tą samą osobą starszą i opiekować się właśnie nią. Nie jest to jednak obowiązek, a opiekun ma takie samo prawo do decydowania, jak senior.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!