Strona głównaBlogJakie są przyczyny problemów z zaśnięciem?

Jakie są przyczyny problemów z zaśnięciem?

Autor:
Opublikowano:13.02.2024
Kategorie:
Artykuły partnerów

Problemy z zasypianiem dotykają wiele osób, bez względu na wiek, styl życia, czy też płeć. Niekiedy przez wiele godzin leżymy w łóżku i po prostu nie możemy zasnąć, a następnego dnia czujemy się zmęczeni i senni. Z czego zazwyczaj wynikają trudności z zasypianiem? Co może nam pomóc w zwalczeniu tego problemu?

problemy z zasypianiem

Problemy z zasypianiem

Najczęściej trudności z zasypianiem pojawiają się tuż przed samym zaśnięciem, nawet pomimo braku energii i zmęczenia po całym dniu pracy. Dodatkowo, nawet gdy już zapadniemy w objęcia Morfeusza, sen bywa przerywany, krótki i płytki. Dlaczego tak się dzieje?

Taki stan rzeczy może wiązać się z nadmiernym stresem, różnorodnymi chorobami, zbyt intensywną aktywnością przed snem, długim wpatrywaniem się w komputer lub telefon przed zaśnięciem, czy też siedzącym trybem życia. Aby zadbać o higienę snu, warto wieczorem porządnie wywietrzyć pokój, odłożyć telefon na co najmniej godzinę przed snem i spróbować wyciszyć organizm. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie allnutrition.pl.

Konsekwencje zbyt małej ilości snu

Zbyt mała ilość snu w dłuższej perspektywie czasu może oddziaływać na wiele przykrych konsekwencji dla naszego organizmu. Chodzi tutaj nie tylko o zmęczenie w ciągu dnia, lecz także pogorszenie pamięci, zaburzenie koncentracji i mechanizmu regulacji łaknienia. Co ciekawe, permanentne problemy z zasypianiem mogą być bardzo poważne i przyczyniać się do powstawania chorób, takich jak:

  • Insulinooporność
  • Problemy z tarczycą
  • Problemy z metabolizmem (otyłość, nadwaga)
  • Zaburzenia nastroju
  • Nerwice i depresje
  • Problemy kardiologiczne itp.

Jak już wiemy, powody trudności z zasypianiem są bardzo różnorodne – od tych błahych, po bardziej poważne.

Dieta, ruch i suplementacja

W celu złagodzenia problemów ze snem, musimy zadbać przede wszystkim o codzienny ruch i zbilansowaną dietę. Pamiętajmy o regularnym jedzeniu zdrowych posiłków, unikaniu cukru, dużej ilości soli i produktów przetworzonych w swojej diecie. Polecana jest także suplementacja takimi środkami, które dobierzemy zgodnie ze swoimi problemami i potrzebami organizmu. Popularnością cieszy się przykładowo Acetyl L-Karnityna – jest to cenny składnik, który poprawia nastrój, łagodzi stres, wspomaga koncentrację, zwiększa termogenezę oraz łagodzi stany bólowe i zapalne!

Czytaj więcej porad Moniki Chrapińskiej-Krupa

Najnowsze artykuły

Jakie słowa działają na mężczyzn? Gotowe komplementy dla faceta

Jakie słowa działają na mężczyzn? Gotowe komplementy dla faceta

20.11.2024
Depresja – Objawy, przyczyny, leczenie i pomoc

Depresja – Objawy, przyczyny, leczenie i pomoc

14.11.2024
Oferta dla szkół i przedszkoli

Oferta dla szkół i przedszkoli

17.10.2024
Terapia z patyczakami – Innowacyjne podejście do terapii

Terapia z patyczakami – Innowacyjne podejście do terapii

23.09.2024
Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?Polub nas na facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!Udostępnij ten artykuł