Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogProblemy ze stopami. Dlaczego warto udać się do podologa?

Problemy ze stopami. Dlaczego warto udać się do podologa?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Stopy to ważna część ciała każdego dnia narażone są na niedogodności. Zbyt ciasne, niewygodne buty, wiele godzin spędzonych w pozycji stojącej to tylko niektóre aspekty, które mogą wpływać na ich stan. Często w różnym wieku pojawiają się choroby, które dotykają stopy. Gdy coraz częstsze są dolegliwości bólowe w ich obrębie, warto udać się do odpowiedniego specjalisty.

podolog w Krakowie i Warszawie

W tak dużym mieście jak Kraków czy Warszawa, bezproblemowe będzie odnalezienie właściwego pomocnego lekarza. Podolog pozwoli wyeliminować ból stóp, stan zapalny, wysypkę, zaczerwienienie spowodowane infekcją skóry. Mogą się udać do niego wszyscy, niezależnie od wieku czy chorób współistniejących.

Kto najczęściej korzysta z porad podologa?

Coraz więcej osób zmaga się z problemami ze stopami, do tej grupy najczęściej można zaliczyć chorych na cukrzycę, otyłość czy inne choroby cywilizacyjne. Nierzadko potrzebują go seniorzy czy osoby, które mają problemy z krążeniem, z reumatyzmem. Do gabinetu trafiają też nierzadko sportowcy, dzieci i młodzież, którzy mają wady wrodzone kończyn.

Dobry podolog w Krakowie, Warszawie czy innych miastach, dysponuje zarówno odpowiednią wiedzą, jak i specjalistycznymi narzędziami medycznymi, potrzebnymi do przeprowadzenia pełnej diagnostyki i leczenia. Zabiegi mogą obejmować każdy fragment stóp, najczęściej podologia skupia się na paznokciach, piętach. Terapie mogą obejmować usuwanie wrastających paznokci, brodawek, odcisków. Podolog okaże się niezbędny także radzeniu sobie z haluksami, grzybicą stóp, zdeformowanymi kończynami, uniemożliwiającymi na pełną motorykę, na przykład palcami młotkowatymi, krogulczymi.

Co może zaoferować podolog?

Jak informuje nas przedstawicielka placówki Konfederacka 11 – gabinet podologiczny Kraków, leczenie dobierane jest indywidualnie w zależności od rodzaju choroby i schorzenia. Diagnostyka przy pomocy innowacyjnego sprzętu przebiega szybko i skutecznie. Podolog ma do dyspozycji między innymi podobaroskop, czyli specjalną matę, na której staje pacjent gołymi stopami. Dzięki jej obecności można szybciej wychwycić wszelkie nieprawidłowości powstałe na stopach. Obraz z takiej maty przesyłany jest do komputera, szybciej można przeprowadzić zarówno badanie dynamiczne, jak i statyczne.

Wizyta u tego specjalisty często jest niezbędna w trakcie przeprowadzania rehabilitacji kończyn dolnych. Podolog oferuje na przykład: terapię manualną, tkanek miękkich, ćwiczenia korygujące, fizykoterapię, masaż stóp, taping. Jest to wybór wielu osób, które pragną mieć nie tylko zdrowe, ale także ładnie wyglądające stopy cały rok, nie tylko latem do sandałów.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem podologicznym – https://konfederacka11.pl/

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!