Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogWybierz zdrowie i dobre samopoczucie — dołącz do programu Atrakcyjna Mama!

Wybierz zdrowie i dobre samopoczucie — dołącz do programu Atrakcyjna Mama!

Kategorie:
Artykuły partnerów

Świeżo upieczone mamy zmagają się z licznymi problemami. Zarówno emocjonalnymi (np. brakiem akceptacji sylwetki po porodzie), jak i zdrowotnymi (zwłaszcza dysfunkcjami w obrębie dna miednicy). Jeśli chcesz maksymalnie cieszyć się macierzyństwem i jednocześnie kompleksowo zadbać o samą siebie, koniecznie dołącz do programu Atrakcyjna Mama. Na czym on polega i dlaczego warto?

Matka z córeczką

Problemy kobiet po porodzie

Kobiety po porodzie siłami natury nierzadko doświadczają osłabienia mięśni dna miednicy, czego konsekwencją bywa obniżenie narządów rodnych, nietrzymanie moczu, częstomocz czy nykturia. Specjalistycznej konsultacji wymaga pęknięcie krocza lub wykonana epizjotomia, jako że blizny i zrosty okolic intymnych mogą powodować bóle podczas współżycia, wulwodynię, niedoczulicę, a nawet trudności z zajściem w kolejną ciążę. Kobiety po porodach poprzez cięcie cesarskie muszą szczególnie zadbać o stan blizny. Zrosty wewnątrzbrzuszne są poważnym czynnikiem ryzyka bólu odcinka lędźwiowego, bólów brzucha czy problemów trawiennych, mogą także stać się ogniskiem endometriozy.

Jeśli zmagasz się z którymkolwiek z tych problemów, koniecznie zasięgnij porady specjalisty. Jest to zalecane również wtedy, gdy zmagasz się z rozejściem spojenia łonowego czy mięśni prostych brzucha, czego konsekwencją jest tzw. “pociążowy brzuszek”, ale i wówczas, gdy po prostu chcesz skontrolować stan zdrowia i zadbać o szybki powrót do kondycji sprzed ciąży. Kliknij, aby przejść do strony internetowej, dzięki której znajdziesz wykwalifikowanego fizjoterapeutę dna miednicy.

Nie należy bagatelizować żadnych problemów zdrowotnych pojawiających się u kobiet po porodach. Ich obecność, wbrew panującemu do niedawna przekonaniu, nie jest fizjologią czy naturalnym następstwem ciąży. Każda kobieta ma prawo i powinna po porodzie czuć się dobrze i atrakcyjnie.

Na czym polega Program Atrakcyjna Mama i jakie są jego zalety?

Program Atrakcyjna Mama obejmuje kompleksowe wsparcie fizjoterapeutyczne dla każdej kobiety, która doświadcza radości macierzyństwa. Terapeuta przyjeżdża bezpośrednio pod wskazany adres, dlatego nie musisz martwić się dojazdem, brakiem czasu czy koniecznością znalezienia opieki dla swojego maluszka. Fizjoterapia po porodzie to zbiór rozmaitych technik, których dobór poprzedza wnikliwa diagnostyka. Bez względu na rodzaj, stopień ciężkości czy czas trwania porodu, specjalista pomoże Ci wzmocnić mięśnie dna miednicy oraz mięśnie brzucha, a także rozluźnić mięśnie, które są zbyt napięte, a przez to bolesne (na przykład ramiona czy tułów).

W ramach wizyty wykwalifikowany fizjoterapeuta:

  • prowadzi profilaktykę bólu — może on wiązać się z uszkodzeniem tkanek miękkich krocza, blizną po cięciu cesarskim, czy po prostu 9-miesięcznym noszeniem dziecka w łonie, co obciąża grzbiet, biodra i kończyny dolne;
  • dobiera i przeprowadza terapię problemów poporodowych, takich jak m.in. obrzęki kończyn dolnych, rozejście mięśni brzucha, przepukliny brzuszne, nietrzymanie moczu, osłabienie mięśni dna miednicy i wiele innych;
  • mobilizuje blizny powstałe wskutek porodu siłami natury lub drogą cięcia cesarskiego;
  • dobiera ćwiczenia, które pozwolą szybko wrócić do pełnej sprawności i zgrabnej sylwetki;
  • edukuje w zakresie dbania o zdrowie, a także właściwej opieki nad dzieckiem.

Każda uczestniczka programu otrzymuje proste “zadania domowe”, które wyrabiają zdrowe nawyki, eliminują pociążowe problemy zdrowotne oraz pozwalają poczuć się pięknie! Warto rozpocząć terapię już w ciągu kilku dni po opuszczeniu szpitala.

Kto prowadzi terapię?

Terapia w przebiegu Programu Atrakcyjna Mama prowadzona jest wyłącznie przez doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów, absolwentów kursu “Fizjoterapia w połogu”. Fizjoterapia jest zawodem medycznym, którego istotą jest kompleksowe, interdyscyplinarne podejście do zdrowia z wykorzystaniem nieinwazyjnych metod leczenia. Nie musisz więc obawiać się o zdrowie czy bezpieczeństwo. Wręcz przeciwnie — konsultacje fizjoterapeutyczne polecane są każdej świeżo upieczonej mamie. W wielu krajach są standardem już na etapie pobytu w szpitalu. Sprawdź szczegóły na AtrakcyjnaMama.pl.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!