Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogPrywatna opieka medyczna – jaki pakiet będzie dla mnie najlepszy? Profesjonalna opieka lekarska w pakiecie

Prywatna opieka medyczna – jaki pakiet będzie dla mnie najlepszy? Profesjonalna opieka lekarska w pakiecie

Kategorie:
Artykuły partnerów

Narodowy Fundusz Zdrowia w podsumowaniu II kwartału 2023 roku polskiego rynku zdrowotnego wskazuje, że około 500 tys. Polaków czeka na wizytę u okulisty, a niemal 89 tys. na przyjęcie na oddział otolaryngologiczny. Okres oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni endokrynologicznej wynosi aż 160 dni. By ominąć kolejki, warto zdecydować się na prywatną opiekę medyczną. Co zapewnia? Jaki pakiet zdrowotny wybrać?

prywatna opieka medyczna pomoc

Prywatna opieka medyczna kontra NFZ – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Podstawową opiekę zdrowotną w Polsce zapewniają dla ubezpieczonych w ZUS publiczne placówki zdrowia finansowane ze środków, jakimi dysponuje Narodowy Fundusz Zdrowia – NFZ.

Problemy z dostaniem się do pożądanych specjalistów i długie kolejki do gabinetów lekarskich oraz na badania skłaniają Polaków, by korzystać z prywatnych pakietów medycznych. W cenie ubezpieczenia zdrowotnego można otrzymać dostęp do różnych specjalistów, badań diagnostycznych i obrazowych.

Według danych zgromadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń, pod koniec III kw. 2022 roku około 4,1 mln Polek i Polaków było objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, a ich liczba z kwartału na kwartał i z roku na rok się powiększa. Zaletą takiego pakietu medycznego jest przede wszystkim zdecydowanie szybszy dostęp do świadczeń z zakresu opieki zdrowotnej. Na badania czy do lekarza można umówić się nawet przez Internet lub aplikację w telefonie, co jest atrakcyjniejsze dla samych pacjentów w porównaniu z bezpośrednią rejestracją „przy okienku”.

Co oferują prywatne pakiety opieki medycznej?

Ubezpieczenie medyczne w pakiecie pozwala na zapewnienie nam takiej opieki, jakiej oczekujemy. Wszystko zależy od tego, z jakiej oferty ostatecznie skorzystamy. Na przykład pakiet ubezpieczenia zdrowotnego może współistnieć z ubezpieczeniem na życie. Przykładem jest polisa na życie z leczeniem za granicą Medycyna bez Granic oferowana przez towarzystwo UNIQA. Ubezpieczeni dzięki takiej polisie mają możliwość korzystania z pomocy medycznej na całym świecie do wartości 2 mln euro. Pacjent znajduje się pod opieką znakomitych specjalistów i ma do swojej dyspozycji nowoczesne procedury w zagranicznych czy polskich ośrodkach.

Oczywiście, to tylko jedna z możliwości na zapewnienie sobie prywatnego pakietu opieki medycznej. Można wybierać pakiety indywidualne i przeznaczone dla całej rodziny, w tym również z telekonsultacjami z lekarzami określonych specjalizacji.

Sprawdź, jak wybrać dla siebie pakiet medyczny?

Przystępując do wyboru odpowiedniego dla siebie pakietu medycznego, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii:

  • Liczba lekarzy specjalistów – zakres ochrony zapewnianej przez dany pakiet medyczny jest określany przez liczbę specjalistów z różnych dziedzin medycyny, z których można skorzystać. Zwróć uwagę na to, czy w pakiecie znajdują się konsultacje ze specjalistami, których potrzebujesz lub będziesz potencjalnie potrzebować w przyszłości. Na przykład młoda kobieta może oczekiwać lekarza ginekologa do prowadzenia ciąży i rutynowych badań, a senior kardiologa, neurologa i innego rodzaju specjalistów.
  • Liczba i rodzaj badań diagnostycznych ujętych w pakiecie – to równie istotne, jak liczba specjalistów dostępnych w ubezpieczeniu, warto sprawdzić, czy zapewnia ono badania profilaktyczne, w tym badania laboratoryjne, USG, RTG, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny i inne badania jak testy na grypę. Szybka diagnostyka jest bardzo ważna dla ustalenia, co Ci dolega.
  • Szczepienia ujęte w pakiecie – szczepienia przeciwko grypie i inne szczepienia okresowe.
  • Bliskość placówek medycznych, w których można skorzystać z wykupionego pakietu medycznego – powinny one znajdować się w miarę blisko miejsca zamieszkania.
  • Czas reakcji ubezpieczyciela – warto sprawdzić, jak szybko dostaniesz się do lekarza czy na badania w ramach wykupionego abonamentu.

Pakiet medyczny dostosuj do siebie i swoich wymagań, płacąc rzeczywiście za oczekiwany zakres ochrony. Dobrym pomysłem jest powiązanie ze sobą ochrony życia i zdrowia, a także zapewnienia sobie świadczeń z ubezpieczenia np. przy poważnym zachorowaniu, pobytu w szpitalu czy doznaniu uszczerbku na zdrowiu.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!