Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak dbać o przesuszoną skórę twarzy i ciała na co dzień?

Jak dbać o przesuszoną skórę twarzy i ciała na co dzień?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Stres, niewłaściwa dieta, niedostateczne nawodnienie, zaburzenia hormonalne – wszystko to wpływa na stan naszej skóry i jej przesuszenie. Przebywanie w suchych, niedostatecznie wentylowanych pomieszczeniach, czy światło niebieskie emitowane przez komputery czy smartfony także negatywnie wpływa na skórę, która szybciej się starzeje, staje się matowa i przesuszona. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak dbać o przesuszoną skórę twarzy i ciała na co dzień?

przesuszona skóra twarzy

Stosuj kosmetyki głęboko nawilżające do twarzy i ciała

 

Warto stosować odpowiednie kosmetyki głęboko nawilżające. Sam krem nie może dostatecznie głęboko wniknąć w głąb skóry. Podobnie rzecz ma się z balsamem do ciała. Dlatego warto sięgać po sera do twarzy i ciała, które mają właściwości odbudowujące i zapewniające właściwy poziom wody, czyli ograniczające jej nadmierne parowanie. Serum nawilżające ma bardziej skoncentrowaną formułę od kremu czy balsamu, dlatego jeśli masz bardzo przesuszoną skórę, sięgnij właśnie po taki produkt. Krem czy balsam także się przyda, bo zapewni dodatkowo warstwę lipidową i w ten sposób skóra będzie bardziej miękka i promienna. Serum nawilżające zawsze należy stosować przed kremem po gruntownym oczyszczeniu twarzy czy też ciała. Raz lub dwa razy w tygodniu przed nałożeniem serum warto wykonać jeszcze peeling enzymatyczny.

Nie trzeba go wykonywać w gabinecie kosmetologa. Można zaopatrzyć się w odpowiedni produkt i wykonać go jako część rutyny pielęgnacyjnej w danym dniu. Warto jeszcze wiedzieć, jakie serum nawilżające sprawdzi się w przypadku skóry przesuszonej. Otóż warto sięgnąć po produkt zawierający jak największe stężenie kwasu hialuronowego o małych cząsteczkach. Im mniejsze cząsteczki kwasu hialuronowego, tym głębiej wnika on w skórę. Serum na twarz, ale i na ciało warto stosować nie raz, a dwa razy dziennie. Potem, gdy już skóra odzyska optymalny poziom nawilżenia i nie będzie tak mocno przesuszona, można używać go raz dziennie. Oczywiście nie zawsze będzie możliwe zmniejszenie częstotliwości nawilżania, bo w przypadku skóry atopowej, czy też niedoczynności tarczycy nawilżanie będzie wymagane przez cały czas.

Dbaj o higienę swojego życia, czyli znajdź czas na relaks i odpowiednią ilość snu

Skoro już wiadomo jak powinna wyglądać kosmetyczna pielęgnacja, to czas przyjrzeć się tym czynnikom, które można zmienić, by ograniczyć przesuszanie się skóry. Na pewno stres, który powoduje wytwarzanie wolnych rodników i niszczenie włókien kolagenowych, a w konsekwencji utratę napięcia i nawilżenia skóry powinien być zredukowany. Warto znaleźć jakieś relaksujące zajęcie, dzięki któremu można zapomnieć o stresującej pracy czy stresującej w danym momencie sytuacji życiowej. Relaksujący może być nawet spacer po lesie czy parku, a przecież to nic nie kosztuje poza poświęconym czasem. Oczywiście można wybrać też inne aktywności takie jak jazda na rowerze, bieganie, a nawet czytanie książek. W ramach dbania o redukcję stresu, który negatywnie odbija się na stanie naszej skóry, warto również postawić na higienę snu. Spanie przynajmniej 7 godzin w nocy to absolutne minimum, by mogły mieć miejsce procesy regeneracyjne, a poziom kortyzolu zmniejszył się dzięki aktywności melatoniny. Warto poruszyć jeszcze kwestię pracy. Należy dobrze rozplanowywać swoje obowiązki, tak by nie zabierać pracy do domu czy nie pracować po godzinach. Długotrwałe przebywanie przed ekranem monitora negatywnie wpływa na stan naszej skóry. Jak niedawno zostało udowodnione światło niebieskie sprzyja szybszemu starzeniu, zatem kiedy to możliwe, odkładaj urządzenia elektroniczne w kąt i skup się na sobie i swoich bliskich.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!