Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogDlaczego warto odbyć konsultację z psychiatrą przez internet?

Dlaczego warto odbyć konsultację z psychiatrą przez internet?

Kategorie:
Artykuły partnerów

Lekarz psychiatra przez wiele osób uważany jest nadal za szczególnego specjalistę, a wizyty u niego postrzegane są często jako powód do wstydu. Wywołują też ogromny stres u pacjenta, co może nawet prowadzić do tego, iż w ostatniej chwili wycofa się on z umówionego terminu. W związku z tymi problemami warto skorzystać z konsultacji medycznej online. Zastanawiasz się jakie dokładnie są jej korzyści? Pokażemy ci za chwilę.

konsultacja psychiatra

fot. materiały prasowe

Wizyta u psychiatry nawet kolejnego dnia

Psychiatra jest lekarzem, który dba o ludzką psychikę. Ze względu na to, że obecnie coraz więcej osób cierpi na choroby i zaburzenia związane właśnie z tą sferą, nikogo nie powinno dziwić, że coraz trudniej jest doczekać się na wizytę u specjalisty. To z kolei może pociągnąć za sobą wiele negatywnych skutków, zaczynając od nasilenia objawów i wyraźnego obniżenia poziomu życia, a kończąc (w najgorszych przypadkach) nawet na śmierci.

Psychiatra dostępny online w PsychoMedic często dostępny jest już kolejnego dnia, dzięki czemu osoba potrzebująca może uzyskać szybką i fachową pomoc. Nie jest przy tym konieczne żadne skierowanie, co jeszcze bardziej ułatwia nawiązanie kontaktu z lekarzem dokładnie wtedy, kiedy jest to konieczne.

Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania

Konsultacja z psychiatrą w miejscu zamieszkania może być szczególnie utrudniona w mniejszych miejscowościach, w których istnieje na przykład tylko jeden ośrodek zdrowia. W takim przypadku kolejki do specjalisty sięgają nawet pół roku (albo roku!), a wielu pacjentów nie może sobie pozwolić na takie oczekiwanie.

Wówczas również konsultacja online może być pomocna, ponieważ gwarantuje dostęp do specjalisty z dowolnego miejsca zamieszkania. Nawet będąc na drugim końcu Polski, pacjent nie musi wybierać się w długą i męczącą podróż. Bez korków, przygotowań czy poświęcania dużej ilości czasu, co na pewno będzie ważne dla wszystkich osób, zarówno tych mieszkających daleko, jak i tych, które są najbardziej zapracowane. Wystarczy, że umówi się na spotkanie na specjalnej platformie, a cała konsultacja przebiegnie z zacisza jego domu.

Komfortowe warunki i mniejszy stres

Kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na konsultacje online z psychiatrą, jest możliwość odbywania ich w warunkach, które najbardziej nam odpowiadają. Wygodne domowe zacisze to dla wielu osób ich własna, bezpieczna twierdza, z której nie chcą wychodzić. Jest to szczególnie widoczne m.in. u ludzi cierpiących na zaburzenia lękowe.

Odbywając konsultację online z psychiatrą, nie muszą oni opuszczać swojego bastionu, dzięki czemu czują się bezpieczniej i lepiej. Mniejszy stres pozwala im też szybciej otworzyć się przed lekarzem. Warto sobie uświadomić, że dla wielu osób ekran komputera i kamera są wirtualnymi barierami, które sprawiają, że kontakt jest mniej osobisty, a co za tym idzie – również mniej stresujący.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że przebywający w domu pacjent nie obawia się rozpoznania na ulicy czy w klinice przez osoby postronne. W ten sposób może uchronić się przed nieprzyjemnymi komentarzami i wstydem, a jego prywatność jest zachowana w najlepszy możliwy sposób.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!