Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaPsychoterapia dzieci i młodzieży Kobyłka

Psychoterapia dzieci i młodzieży Kobyłka

Psychoterapia dzieci i młodzieży Kobyłka w poradni psychologicznej Spokój w głowie

Okres dojrzewania to trudny czas dla dziecka i całej rodziny. Burza hormonów, wrażliwość, poczucie osamotnienia lub bycia niezrozumianym. Wiele z tych emocji towarzyszy młodemu człowiekowi, który dopiero będzie wkraczał w dorosłość. Czasem problemy są chwilowe i mijają równie szybko, jak się pojawiły. Czasem jednak zostają na dłużej, pogłębiając się pod wpływem czynników środowiskowych. Jak sobie z nimi radzić? Zwykle pomocna okazuje się psychoterapia młodzieży.

 

Pomaganie młodym ludziom jest bardzo trudne, ponieważ nawet najbardziej troskliwy rodzic może przeoczyć niepokojące sygnały. Opiekunowie, którzy są czujni i niemal natychmiast reagują na dziecięce potrzeby także nie zawsze odnoszą sukces. Bariery komunikacyjne, problemy z zaufaniem, strach przed gniewem lub byciem upokorzonym… to tylko niektóre powody, dla których dziecko milczy i zamyka się w sobie ze swoimi zmartwieniami. Z czasem nauczy się je przepracowywać, ale do tego czasu mogą mu towarzyszyć huśtawki nastrojów, stany depresyjne czy wybuchy agresji. Każdą z takich niepokojących sytuacji warto skonsultować z dobrym psychoterapeutą z Kobyłki.

Psychoterapeuta dziecięcy Kobyłka – jak pomaga?

Psychoterapeuta dziecięcy to osoba pełna spokoju, doświadczona i gotowa na przyjęcie wszystkiego, co młody człowiek zechce powiedzieć. Zazwyczaj musi upłynąć nieco czasu, zanim nawiąże się relacja oparta na zaufaniu, do tego czasu terapeuta i pacjent starają się poznać siebie nawzajem. Poprzez zadawanie trafnych pytań, uważne słuchanie i interpretowanie odpowiedzi, zapoznanie się z historią choroby oraz opiniami pedagogów i rodziców, psychoterapeuta może postawić diagnozę.

 

Czasem do tego etapu wystarczy kilka spotkań innym razem psychoterapia dzieci rozciąga się w czasie. Zawsze jednak ważna jest cierpliwość, sumienność w odbywaniu sesji terapeutycznych, wspólna praca nad problemem. Dobry psychoterapeuta nie rozwiązuje bowiem wszystkich ich za dziecko, lecz dostarcza mu narzędzi niezbędnych do radzenia sobie z gniewem, złością, zazdrością, rozgoryczeniem, uczuciem zawodu, rozczarowaniem, smutkiem, brakiem pewności siebie. W ten sposób po zakończeniu psychoterapii dla młodzieży, młody człowiek wraca do swojego środowiska, odmieniony – wzmocniony i gotowy stawiać czoła wyzwaniom.

Kiedy zacząć psychoterapię dzieci i młodzieży?

darza się, że rodzic musi podjąć decyzję o rozpoczęciu psychoterapii dzieci i młodzieży w Kobyłce samodzielnie. Często jednak takie kroki są na nim wymuszane np. przez grono pedagogiczne, dyrektora czy psychologa szkolnego. Kiedy zauważą oni problemy młodego człowieka, które objawiają się np. wszczynaniem bójek, agresją słowną czy wagarowaniem, niezwłocznie podejmą stosowne kroki.

 

Sygnałami, które mogą sugerować wizytę u psychoterapeuty młodzieżowego są:

  • wzmagająca się agresja słowna,
  • skłonność do wszczynania awantur, bójek, prowokowanie rówieśników,
  • wagarowanie, pogorszenie ocen w szkole,
  • unikanie rozmów z rodzicami, kłamstwa, niechęć do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów,
  • zamykanie się w swoim pokoju, dążenie do samotności,
  • sięganie po używki – papierosy, alkohol, narkotyki,
  • stany depresyjne – ciągły smutek, brak zainteresowania światem, utrata hobby, pasji, ograniczenie kontaktów towarzyskich,
  • długie godziny spędzane na grach, oglądaniu telewizji, surfowaniu w sieci,
  • nawiązywanie podejrzanych znajomości.

To tylko niektóre zmiany zachowania, które powinny wzbudzić czujność rodziców i zasugerować im udział w psychoterapii dziecięcej w gabinecie psychologicznym niedaleko Kobyłki. Każda niepokojąca postawa, a zwłaszcza stany rozchwiania, inne niż do tej pory, zdarzające się częściej i trwające dłużej powinny zapalić lampkę ostrzegawczą.

Psychoterapia dla dzieci w pobliżu Kobyłki – działaj szybko i zdecydowanie

Nie wszystkie nastoletnie zaburzenia i problemy są normalne i mijają z wiekiem. Dlatego w razie jakichkolwiek obaw o kondycję psychiczną czy fizyczną swojego dziecka, odwiedź dobrego psychoterapeutę. Być może rozwieje on Twoje obawy, a może potwierdzi konieczność wdrożenia psychoterapii dla dzieci.

Dobry psychoterapeuta dziecięcy w pobliżu Kobyłki

Zanim przystąpimy do pracy, jako psychoterapeuta dzieci i młodzieży przeprowadzamy konsultację psychologiczną. W pierwszej kolejności rozmawiamy z rodzicami bez obecności dziecka, aby uzyskać informacje dotyczące charakteru dotykających go problemów. Kolejny krok to spotkanie, podczas którego rozmawiamy z młodym Pacjentem, aby lepiej zrozumieć jego sytuację życiową i emocjonalną. Jeśli uznamy, że niezbędna jest psychoterapia, ustalamy szczegółowy plan działania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Psychoterapia dziecięca, którą prowadzimy:

  • odbywa się w nurcie poznawczo-behawioralnym, co oznacza, że koncentrujemy się na sytuacji obecnej oraz identyfikacji szkodliwych wzorców zachowań i myśli oraz ich eliminacji,
  • jest realizowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii,
  • to spotkania przebiegające w duchu empatii i przyjaznej atmosferze – każdego Pacjenta otaczamy troską i podchodzimy do niego ze zrozumieniem i „otwartą głową”, ponieważ
  • kluczowe jest dla nas zbudowanie zaufania,
  • odbywa się z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem prywatności.

Psychoterapeuta dziecięcy lub psychoterapeuta młodzieżowy z gabinetu Spokój w głowie udziela pomocy Pacjentom z Kobyłki i okolic. Aby uzyskać więcej informacji i umówić się na spotkanie, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz online.

 

Psychoterapeuci w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie dla dzieci i młodzieży:

 

 

Monika Chrapińska-Krupa
Dyrektor Poradni, Psycholog, Psychoterapeuta

Zobacz profil