Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaPsychoterapia dzieci i młodzieży Zielonka

Psychoterapia dzieci i młodzieży Zielonka

Psychoterapia dzieci i młodzieży Zielonka w poradni psychologicznej Spokój w głowie

Na wiele dziecięcych i młodzieżowych zachowań przywykliśmy przymykać oko. Czas dorastania to czas buntu i trzeba się z tym pogodzić. Do tego bezstresowe wychowanie, chęć bycia super rodzicem i zostawienia dziecku potrzebnej swobodny. Czy jednak to zawsze daje dobre rezultaty? Okazuje się, że spora część problemów nie znika z czasem, a brak ich rozwiązania prowadzi do eskalacji. Dlatego wszelkie niepokojące zachowania dobrze jest na bieżąco konsultować z psychoterapeutą dziecięcym.

 

 

 

 

 

Psychoterapeuta dziecięcy w pobliżu Zielonki

Wiemy, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Jednak zdarzają się sytuacje, w których odstępstwa od normy są na tyle duże, że niepokoją rodziców, pediatrę, opiekunów ze szkoły czy przedszkola. Najczęściej dotyczy to opóźnionego rozwoju motorycznego, rozwoju mowy, agresji, zachowania nadpobudliwego, trzymania się sztywnych ram postępowania, braku zrozumienia dla zmian, ponadprzeciętnego rozwoju. Kiedy jakichś zachowań jest za dużo lub za mało, albo nie występują wcale, to może oznaczać, konieczność konsultacji z psychoterapeutą dziecięcym niedaleko Zielonki.

 

Na spotkanie warto zabrać ze sobą wszelkie zgromadzone do tej pory opinie, książeczkę zdrowia dziecka wraz z informacjami okołoporodowymi (dotyczy to zwłaszcza wcześniaków i dzieci, które urodziły się z problemami, np. niedotlenieniem). Dobry psychoterapeuta obok Zielonki dostosuje język komunikacji oraz formę spotkania do wieku i kompetencji dziecka. Jako rodzic nie musisz się obawiać, bo większość tego typu „wywiadów” opiera się na obserwacji małego pacjenta podczas zabawy. Terapeuta zbiera też informacje odnośnie do codziennych nawyków, niepokojących zachowań, sposobu nawiązywania i podtrzymywania relacji. Poznawszy dysfunkcje swojego podwładnego i opierając się na własnej wiedzy oraz obserwacjach, może zaproponować psychoterapię dziecięcą.

Psychoterapia młodzieży niedaleko Zielonki

Problemy z zachowaniem nie mijają wraz z wiekiem, lecz mogą eskalować zwłaszcza w okresie dojrzewania. Nastolatki w związku z burzą hormonów, która zaczyna nimi targać, bardzo często stają się drażliwe, nerwowe, apatyczne. Większość tych zachowań mieści się w granicach normy i nie wzbudza powodów do niepokoju. Zdarza się jednak, że problemy się eskalują i rzutują na całą rodzinę, powodują trudności w szkole i uniemożliwiają nawiązywanie oraz podtrzymywanie relacji społecznych. Konflikty, można próbować załagodzić, ale czasem nawet najbardziej zaangażowany i wyrozumiały rodzic może powiedzieć „dość”. Jeżeli czujesz, że jesteś na skraju wytrzymałości i wyczerpałeś wszystkie argumenty w rozmowie ze swoim zbuntowanym nastolatkiem, umów go na psychoterapię dla młodzieży niedaleko Zielonki.

Spotkania z dobrym psychoterapeutą z Zielonki obejmują:

 • rozmowy z pacjentem i jego bliskimi,
 • analizę zachowań,
 • poszukiwanie przyczyn problemów,
 • ustalanie planu psychoterapii młodzieżowej,
 • pracowanie nad reakcjami,
 • ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych,
 • przepracowywanie traumatycznych przeżyć,
 • naukę radzenia sobie ze złością i sposoby na jej rozładowanie,
 • uzbrojenie w narzędzia pomagające zwalczać stres czy smutek.

Częstotliwość spotkań oraz czas trwania całej psychoterapii dla młodzieży są ustalane indywidualnie podczas pierwszych wizyt u psychoterapeuty w pobliżu Zielonki.

Dobry psychoterapeuta dziecięcy Zielonka

Dobry psychoterapeuta, którego wybierzesz dla swojej pociechy musi być osobą pełną zrozumienia, empatii i dyskrecji. Musi wzbudzać zaufanie, ponieważ ono jest podstawą do nawiązania udanej relacji, opartej na wzajemnym szacunku.

 

Poradnia psychologiczna Spokój w głowie specjalizuje się w psychoterapii dzieci i młodzieży z Zielonki i okolic. Mamy odpowiednie zaplecze i doświadczonych ekspertów, którzy pomagają rozwiązywać nawet największe problemy i bolączki. Jesteśmy miejscem, w którym ukojenie znajdą nie tylko młodzi pacjenci, ale też ich rodzice. Wiemy, że wszelkie zmiany w zachowaniu dziecka czy nastoletnie bunty rzutują bezpośrednio także na nich. Dlatego staramy się spojrzeć na problemy kompleksowo i objąć profesjonalną pomocą każdego, kto jej potrzebuje.

 

 

 

 

Psychoterapia dziecięca, którą prowadzimy:

 • odbywa się w nurcie poznawczo-behawioralnym, co oznacza, że koncentrujemy się na sytuacji obecnej oraz identyfikacji szkodliwych wzorców zachowań i myśli oraz ich eliminacji,
 • jest realizowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia psychologii,
 • to spotkania przebiegające w duchu empatii i przyjaznej atmosferze – każdego Pacjenta otaczamy troską i podchodzimy do niego ze zrozumieniem i „otwartą głową”, ponieważ
 • kluczowe jest dla nas zbudowanie zaufania,
 • odbywa się z zachowaniem dyskrecji i poszanowaniem prywatności.

Psychoterapeuta dziecięcy lub psychoterapeuta młodzieżowy z gabinetu Spokój w głowie udziela pomocy Pacjentom z Zielonki i okolic. Aby uzyskać więcej informacji i umówić się na spotkanie, skontaktuj się telefonicznie, mailowo lub zarezerwuj wizytę przez kalendarz online.

 

Psychoterapeuci w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie dla dzieci i młodzieży:

 

 

Monika Chrapińska-Krupa
Dyrektor Poradni, Psycholog, Psychoterapeuta

Zobacz profil