Poradnia w Wołominie

Poniedziałek - Piątek, od 8:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 19:00
Niedziela, od 8:00 do 16:00 (od 1.09.)
ul. Miła 3, 05-200 Wołomin, 3 piętro

Poradnia Warszawa Białołęka

Poniedziałek - Piątek, od 9:00 do 21:00
Sobota, od 8:00 do 16:00
ul. Mochtyńska 65, 03-289 Warszawa

Poradnia w Wołominie

Poradnia Warszawa Białołęka

Strona głównaBlogJak wybrać odpowiedni schodołaz dla Twojego domu lub biura? Sprawdzamy, co mówią eksperci

Jak wybrać odpowiedni schodołaz dla Twojego domu lub biura? Sprawdzamy, co mówią eksperci

Kategorie:
Artykuły partnerów

Pokonywanie schodów to dla większości ludzi codzienność. Dla osób z niepełnosprawnościami ten element architektoniczny bywa jednak przeszkodą nie do pokonania. Co prawda podjazdy są czasem ułatwieniem, ale bądźmy szczerzy – nie jest to najlepsze rozwiązanie. Z pomocą przychodzą jednak schodołazy – innowacyjne urządzenia, które pozwalają pokonać schody bez konieczności korzystania z pomocy innych. Jak wybrać odpowiedni model do domu lub do biura? Podpowiadamy!

schodołaz do biura

Co cechuje schodołazy dla niepełnosprawnych?

Schody to stały element architektoniczny obecny zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku i niestety nie lada przeszkoda dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o umożliwieniu im komfortowego pokonania schodów i wygodnego dostania się na wszystkie kondygnacje budynków powstały schodołazy. Ten wielofunkcyjny sprzęt jest prosty w obsłudze i umożliwia pokonywanie schodów bez nadmiernego wysiłku. Nawet osoby ze znacznymi ograniczeniami ruchowymi są w stanie dobrać rodzaj do swoich specyficznych potrzeb. Dostępne są schodołazy transportowe, schodołazy kroczące i schodołazy gąsienicowe. Dzięki mobilności mogą zostać w prosty sposób rozłożone na mniejsze elementy i z łatwością transportowanie z miejsca na miejsce np. w bagażniku.

Schodołaz elektryczny czy ręczny – jak wybrać transporter schodowy?

Przystosowanie schodów w domu czy w biurze do potrzeb osób niepełnosprawnych wcale nie musi być trudne. Podczas wyboru najlepszego rozwiązania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Pierwszą kwestią wymagającą przemyślenia jest rodzaj schodołazu. W zależności od potrzeb użytkownika i poziomu ograniczeń ruchowych można wybrać albo gąsienicowy albo kroczący schodołaz. Następnie można przyjrzeć się bliżej modelom z wybranej grupy. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i dokładnie sprawdzić wyposażenie urządzenia. Powinno mieć ono wszystkie niezbędne elementy gwarantujące bezpieczeństwo, czyli pasy, hamulce i sygnalizatory. Różnego rodzaju sprzęt dla osób niepełnosprawnych, wózki inwalidzkie, transportery schodowe i schodołazy znajdziesz na pokonaj-bariery.pl. Bogaty asortyment to gwarancja, że znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Ogromną zaletą sklepu jest fakt, że oferuje on nie tylko nowe, ale i używane urządzenia, co pozwala na dobór idealnego rozwiązania nie tylko do konkretnych wymagań, ale i wielkości budżetu.

Dlaczego schodołaz to dobry wybór do domu lub biura?

Dla osób z niepełnosprawnością schody potrafią być prawdziwym utrapieniem. Często z ich powodu dostęp do wyższych kondygnacji budynków jest po prostu niemożliwy. Jeśli osoba z niepełnosprawnością mieszka w bloku, w którym nie ma windy lub w domku z piętrem, bez odpowiedniego przystosowania schodów jest zawsze skazana na konieczność skorzystania z pomocy innych. Co więcej, wózek inwalidzki często może być kłopotliwy do wnoszenia np. z powodu wąskich czy stromych schodów i ciasnych zakrętów. Schodołazy to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie, które może być niezastąpione dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym również np. rozszczepem kręgosłupa czy porażeniem mózgowym. Jeśli zdecydujesz się na zakup schodołazu do biura, zwiększysz dostępność wyższych kondygnacji budynków dla osób niepełnosprawnych i zapewnisz im możliwość komfortowego pokonywania schodów bez pomocy osób trzecich. Ta decyzja nie wymaga przemyślenia – przystosowanie biura do potrzeb osób niepełnosprawnych powinno być obligatoryjne w każdej firmie.

Chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami psychologicznymi?
Polub nas na Facebook
Udostępnij wpis na Facebooku, aby pomóc innym osobom!